Hw 97 k dampayla 50 çaplı dürbün dağılırmı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar weihrauch hw 97 k 4.5mm tüfeğim var vortek güç kiti var. 4-16×50 vortek sentinel dürbün alsam dağılırmı sports mach dampa mount um var birde çap dampayla kurtarırmı acaba dampanın yüksekliği yetermi dürbün 2 ay sonra dağılırmı acaba.

Weihrauch hw 97 k 4.5 mm. ;tufey#

• Dm60 la değme ihtimali olabilir yanlış hatırlamıyorsam 44 çapta 1 cm falan mesafe kalıyordu gövdeye dürbünün uzunluğuna göre pelet yükleme yuvasını kapatabilir dürbüne zarar konusuna gelince hiçbir sıkıntı yaşamadım ama yinede tedbirli olmakta fayda var 40-44 çap geçilmemesi lazım bence

• Aynen zaten bu dürbünün (vector sentinel 4-16×50 tüp kalınlığıda 30mm ymiş benim dampa 25mm) 44 mm çapı geçmemek lazım

• Aynen zaten bu dürbünün (vector sentinel 4-16×50 tüp kalınlığıda 30mm ymiş benim dampa 25mm) 44 mm çapı geçmemek lazım

sabah uyarı için yazmıştım bunu fakat aynı dampanın farklı modelleri var biliyorsunuzdur dıyerek sildim sonrasında yazıyı.

• Kral Bigmax X 6,35 +VECTOR Counterpunch 6-25x56 FFP
    • Kral Puncher Breaker W 5,5-6,35 +VECTOR Capricorn 4.5-14x44 FFP
    • Kral Puncher Jumbo W 4,5 mm+VECTOR Taurus 3-18x50 FFP
    • Zoraki HP01-02 Ultra 4,5 mm+Bushnell Reflex Red Dot Sight
  • Bence o tüfek güç olarak sınırlı bir tüfek dolayısı ile menzilide sınır olacak o yüzden çok büyük bi dürbüne gerek yok diye düşünüyorum.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Evet zaten çok fazla zoomlu aramıyorum ama en azından yandan parallaks ve almışken 16 veya 18 zoom olması iyi olur diye düşünüyorum ilerde elime daha uzun menzilli tüfek geçebilir diye abi denk gelirse tabi 44mm çapıda geçmeyerek

• sabah uyarı için yazmıştım bunu fakat aynı dampanın farklı modelleri var biliyorsunuzdur dıyerek sildim sonrasında yazıyı.

Evet mercek çapından bahsederken tüp çapını düşünmemiştim ama incelerken dürbünün tüp çapının 30mm olduğunu görünce tabi iş iyice değişti:)

• bence yaylıya dürbün takmayın.ne yaparsanız yapın dağılma ihtimali var.hem içinizde hep bir şüphe olacak acaba bozuldu da mı vuramıyorum diye.pcp ye geçin rahat edin.

• yaylı tüfeklerde de dürbün uzun süreli kullanabilse iyi olurdu

• Yok ya bendede gamo 4-12×44 yıllardır diana mod 52 modifiyeli tüfeğin üstünde kullandım hiç bir sorun yaşamadım tabi dampamoun la

• Şu anda hw 97 k 4.5mm var dampa mountla hiç sıkıntı yaşamadan kullanabilirsiniz

• Sadece en fazla dürbünün ön çapını 44mm den fazla tutmayın yeterli

• Abilerim yaş olarak benden büyüksünüz lakin bi dinleyin derim
    herkesin elinde imkan var internete giriyor araştırıyor okuyor öğreniyor
    havalı tüfeğimi almadan önce çook araştırdım okudum sordum sorusturdum öğrenmeye çalıştım
    kalıplaşmış bazı şeyler var (dampasız olmaz jsb 18,13 ten başkası vurmaz 40mm çaptan fazlasını takmayın)
    bunları her yerde okuyoruz eyvallah hobiye yeni başlayan bi çocuk dahi bunları biraz araştırınca öğreniyor

+ 4 yılı aşkın süredir bu hobiyi araştırıyorum
    + yaklaşık 2 buçuk yıldır hatsan mod 135 qe worteks tüfeğim var
    + başıma gelen o kadar trajikomik şey varki hangi birini anlatayım
    + ilk dürbünüm hala sağlam browning 3x9-40 (İçini merak edip sökmeye çalışırken artı kılın bir ucunu koparttım bunu belirttiğim halde bu forumda bile birisi bana dampa ayak kullanmadığın için olmuştur o diye yorum yaptı)
    + 100 metrenin üzerinde atış yapmaya başladığımda dürbünümün yetersiz kaldığını gördüm araştırmaya başladım (aliexpressten gelen 140 liralık ürünün ülkemizde forumlarda ve sayfalarda ikinci el olarak 250 300 350 liralara satıldığına şahit oldum bu durumlardan şikayetçi oldum kimse beni iplemedi)
    + 147 liraya kargo dahil 6x24-50 dürbün getittirdim aliexpressten
    + 22 liraya tek parça dürbün ayağı getittirdim (Farklı kombinasyonlar deneyerek montaj yaptım kimi zaman sıfırlamam bozuldu kimi zaman ayar tutturamadım ama hiç bi zaman tüfeğime dürbünüme suç bulmadım)
    + SONUÇ OLARAK = tüfeğim ve dürbünlerim hala sağlam atış yaptıkça vidaları gevşiyor soğuktan sıcaktan etkileniyor bu deneyimleri kazanana kadar çok vakit harcadım fakat şuanda zevk alarak oyuncak gibi oynuyorum tüfeğimle bence söylenenleri bi sınır olarak kabul etmeyin ve dışına çıkmayı deneyin derim.

Biraz uzun oldu umarım okurken sıkılmazsınız :)
    SÜRÇÜLİSAN ETTİYSEM AFFOLA... :) :)

mod 135 qe vorteks Browning 3-9x40 ;avci;

Sarsılmaz Cobra 12ga. pompalı
    Huğlu kooperatif 12ga. Otomatik
    Çiftsan Süperpoze 12ga.
    Çiftsan çifte 16ga.

• Ayrıca 116, 140, 176, 190, 220, metrelere atışlarımın olduğu youtube kanalıma beklerim

pellet sesleri efsane

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Çiftsan Süperpoze 12ga.
    Çiftsan çifte 16ga.

• Yaylıya 150 liralık dürbün takılması normal.1500 tl lik dürbünü nasıl tskalım yaylıya.pcp en iyisi ama komprasör olayını çözemek gerek.bu hobi özveri istiyor.video için teşekkürler.

• Yaylıya 150 liralık dürbün takılması normal.1500 tl lik dürbünü nasıl tskalım yaylıya.pcp en iyisi ama komprasör olayını çözemek gerek.bu hobi özveri istiyor.video için teşekkürler.

1500 daha koy yivli tüfek dürbünü al abi
    komprasör yada tüp derdin olmaz ;)

Çiftsan Süperpoze 12ga.
    Çiftsan çifte 16ga.

Bu hobi Özveri İster evet lakin 1500 liralık dürbün de taksan 150 liralık dürbünde taksan atacağın mesafe yine aynı olucak..
    Buna başka bir örnek verecek olursak
    150.000 liralık bir arabayla bozuk yollarda dümdüz hiç çukurdan taştan kasisten kaçmadan geçerek 10.000 km gitmekle aynı yolu
    15.000 liralık arabayla dikkat ederek gitmek gibi düşüne bilirsiniz hangisinin yürüyeni daha çabuk dağılır ?

Çiftsan Süperpoze 12ga.
    Çiftsan çifte 16ga.

• 1500 daha koy yivli tüfek dürbünü al abi
    komprasör yada tüp derdin olmaz ;)

Yivli tüfeğe takılan dürbünü bile bozar bu yaylılar.yaylıda çift yönlü tepme var ondan dolayı dürbün dayanmıyor.hem türkiyede vergiler falan çok fazla yivli alınmaz ki.hem aldık diyelim ne avlıyacağız.yine bizi kurtarsa kurtarsa pcp kurtarır.Allah tan yerli markalarımız var yoksa öyle anca video izler iç çekeriz.

• Yivli tüfeğe takılan dürbünü bile bozar bu yaylılar.yaylıda çift yönlü tepme var ondan dolayı dürbün dayanmıyor.hem türkiyede vergiler falan çok fazla yivli alınmaz ki.hem aldık diyelim ne avlıyacağız.yine bizi kurtarsa kurtarsa pcp kurtarır.Allah tan yerli markalarımız var yoksa öyle anca video izler iç çekeriz.

sizin meslekte öğretmen yazıyor ama okumuyorsunuz benim yazıklarımı
    ben size yivli alın vergi verin demedim
    1500 liranın üstüne 1500 daha koyarsan

3000 liraya YİVLİ DÜRBÜNÜ alabilirsiniz dedim
    av yap demedim lakin sizin fikir ney ise zikirde ona döndü
    LÜTFEN OKUMAYACAKSANIZ YORUM YAPMAYIN ;)
    Çift yönlü tepme hatsanın mod 135 inde yok galiba yada benim tüfekmi arızalımı ki acaba :/ fabrikaya bakımada gönderdim ama senin tüfek tek yönlü tepme yapıyor demediler
    bu güne kadar nerden baksanız bi 10 bin pellet atmışımdır ALLAH ALLAH :rolleyes::rolleyes:

Çiftsan Süperpoze 12ga.
    Çiftsan çifte 16ga.