Air Arms 5.5 mm

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 8) bu işte uzman olan abilerim bi zahmet yardımcı olurlarsa bumarka pelletler acaba nasıl?

şimdi pellet kaliteli yani güçsüz bir tüfekle bu pelleti kullnmak ters kaçar sence hangi güçteki tüfeklerle kullanırsan randuman verir.

misal bu pelleti kalkıpta çıkış hızı düşük olan bir havalı tüfekle sıkmaya değermi demek istedim dianayla sıkmak nerde yerli tüfeklerle sıkmak

AVCI DOĞANIN TEMİNATIDIR.
    (browning vestic 4,5)

• abi çapını bende biliyorum misal bu pelleti kalkıpta çıkış hızı düşük olan bir havalı tüfekle sıkmaya değermi demek istedim dianayla sıkmak nerde yerli tüfeklerle sıkmak nerde 8) (yanlış anlaşılsım)

meşhur "ne ekersen onu biçersin" atasözümüz vardır ya? pelletin pahalısıda her tüfekte randıman verir, ama tüfeğin potansiyeli oranında. Mesela bende 3-4 çeşit pellet var H&N var Diana HP var bunları sağa sola sıkarken kullanmak benim için müsriflik olur. Uzak mesafeyemi atıcam, yerel bir atış yarışmasımı yapıyoruz, grup çalışmasımı yapıyoruz o zaman bu pelletlere elim gidiyor. İmkan olsa hep bunları atmak güzel olurdu ;)
    Örneğin yazın markasını hatırlamadığım yerli bir pellet aldım sivri uçlu, hw97k 5.5 tüfeğimle her attığımda (mesafeyi ezberlemiştim ata ata) vurup devirdiğim gamo sincapı o pelletle 30 tane falan atıp deviremeyince pelletleri eritip balık oltasına kurşun yaptım. Pelletin isabette çok büyük önemi var, silahta kaçak yoksa vede kaliteli namlu varsa karşılığını alırsınız.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• meşhur "ne ekersen onu biçersin" atasözümüz vardır ya? pelletin pahalısıda her tüfekte randıman verir, ama tüfeğin potansiyeli oranında. Mesela bende 3-4 çeşit pellet var H&N var Diana HP var bunları sağa sola sıkarken kullanmak benim için müsriflik olur. Uzak mesafeyemi atıcam, yerel bir atış yarışmasımı yapıyoruz, grup çalışmasımı yapıyoruz o zaman bu pelletlere elim gidiyor. İmkan olsa hep bunları atmak güzel olurdu ;)
    Örneğin yazın markasını hatırlamadığım yerli bir pellet aldım sivri uçlu, hw97k 5.5 tüfeğimle her attığımda (mesafeyi ezberlemiştim ata ata) vurup devirdiğim gamo sincapı o pelletle 30 tane falan atıp deviremeyince pelletleri eritip balık oltasına kurşun yaptım. Pelletin isabette çok büyük önemi var, silahta kaçak yoksa vede kaliteli namlu varsa karşılığını alırsınız.

Aynen, :) bende genelde örnek pellet kullanmak durumunda kalıyorum, malum 6,35 mm için seçenekler çok çok az, HN Baracuda pelletlerim var ama sıkmaya çekiniyorum genelde, :) en güzeli örnek 6,35 mm :D :D fiyatı 3,50 YTL, HN ise 16 YTL hep HN atmak biraz pahalı kaçıyor. :) :) ama kalite dersen gerçekten çok güzel.

Bir de bugün deneme yaptım akşama doğru, red dot ile küçük bir boya kutusuna 6 metre civarı mesafeden namluya 4 tane HN Baracuda pellet koyarak atış yaptım :) 3 tanesi değdi 4. sekmiş olmalıki tenekede belirti yoktu. :) Sonuç tek seferde 3 delik tenekede, :) sadece 1 tanesi çift taraflı delip geçti diğer ikisi içinde kaldı. :)

Susturucuyu çıkarıp atış yaptım hem ses için hem de susturucuya takılabilir diye.

Şu 6,35 mm pellet seçenekleri artsa varya süper olacak ama yok. Bir de 5,5 mm pellet görünce garip geliyor. :S