Dürbün sıfırlama

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaslar hepinize s.a. Aliexpressten 10-40*56 dürbün aldım Fire Wolf marka. Acayip memnunum paralaksi bilmemnesi herşey 10 numara ama sıfırlamayı beceremiyorum. Şöyle soyliyim yatay olay tamam ama dikey olarak kliklerinin sinirini geçemiyorum. Bir sure sonra artikil artik aşağı hareket etmiyor, dürbünün altına bisey koyayım az aşağı baksın felan dedim olmadı. Kullanan arkadaşlar varsa nasıl edicem bunu biraz daha aşağı almak istiyorum artikili ama gitmiyor.

• Hocam yüksek zoomlu dürbünlerin moa değerleri sınırlı oluyor. Genelde çin üretimi tanınmamış marka dürbünlerde yatay dikey toplam moa değerleri yazılmıyor. Düşük moalı dürbünlerde yakın mesafeye sıfırlayamamanın çözümü yolu ya shimleme ya da ayarlı ayak kullanmak. Maddi durumda sıkıntınız yoksa ayarlı ayak almanızı tavsiye ederim.

• başka çözüm yok diyorsun mecbur öyle yapalım madem üstad eyvallah önce bi optik merkezlemeyi yapayım sonra ona geceyim

• Kaç x zoomda sıfırlama denedin?

Yüksek zoomda yaptıysan eğer en küçük zoomda sıfırlama yap.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• hocam 40x te yaptım. Ama bana 40xteki sıfırlama lazim 10xte yaptım tamam ama 40x te 10xte sifirlamamdan daha aşağı vurdu

• Hiç sorun çıkmadan geldimi dürbün kaç dolardı ve kutuda dürbün olduğunu belirtmişmi gönderen bende düşünüyorum ali den almayı ama korkuyorum kimisi takılsa bile gece görüş ve mesafe ölçme özelliği olmadığı için emniyet izin veriyor sadece vergisini ödeyip alabiliyorsun diyor iyce kafam karıştı

Weihrauch hw 97 k 4.5 mm. ;tufey#

• Optik merkezleme yapmışmıydın?

Optik merkezleme yapıp 10 x le sıfırla; 10 x le sıfırladıktan sonra 40 x le sıfırlama yaptığında vuruş noktası arasında fazla mesafe olmaması lazım turretler ile oynayarak 40 x sıfırlamanı yap.

Turretler yine yetersiz kalıyorsa şim kullanman gerekir.

Birde sıfırlama mesafen ne bana çok yakın gibi geldi?

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Optik merkezleme yapmışmıydın?

Optik merkezleme yapıp 10 x le sıfırla; 10 x le sıfırladıktan sonra 40 x le sıfırlama yaptığında vuruş noktası arasında fazla mesafe olmaması lazım turretler ile oynayarak 40 x sıfırlamanı yap.

Turretler yine yetersiz kalıyorsa şim kullanman gerekir.

Birde sıfırlama mesafen ne bana çok yakın gibi geldi?

Hocam mesafeyi tam bilmiyorum ölçerim yok ama 150 metre tahminimce

• Hiç sorun çıkmadan geldimi dürbün kaç dolardı ve kutuda dürbün olduğunu belirtmişmi gönderen bende düşünüyorum ali den almayı ama korkuyorum kimisi takılsa bile gece görüş ve mesafe ölçme özelliği olmadığı için emniyet izin veriyor sadece vergisini ödeyip alabiliyorsun diyor iyce kafam karıştı

Dürbün 10 numara 5 yıldız. 465 e aldım. Birtek turretler yetmiyor iste simleme lazimmis. Onun harici 200 yard mesafeyi dibine getiriyor harika bişey. Ama iste ben satıcıya etiketi değiştir denedim 465 tl yazmış o yüzden problem çıktı daha önce 22 dolar ustu siparişlerimde etiketi düşük yazın diyordum takılmadan geliyordu bu sefer is ciddi namuslu is yapalım vergisi neyse vereyim dedim 15 günde gelecekken 21 günde gelmiş oldu. Allahtan teknoloji gelişmiste Pim e gitti kutu acildi dürbün dediler bize bi kimlik fotokopi bide fatura faxla dediler telefondan fax uygulaması indirdim şipşak faxladim sorun çıkarmadan yollardılar vergisini ödedim. Biliyorsun bizim ülkede namusuyla is yapanı afedersin öperler o bakımdan eğer 100 lira vergisini oderim dersen 1 hafta geç gelir kimlik faxlarsin o kadar. Ama şarkıcıyla almadan önce iletişime geçip 22 dolar altı dersen bide dürbün değilde başka bisey yazın etikete dersen sorun çıkmaz eminim. Cin mali felan diye aklımda soru işareti kalmasın diğerleri kadar sağlam ama iste dampa ayak alirsan daha iyi olur hem dürbüne zarar vermez tüfek hemde turretler yetmezse kendinden simlemeli damla ayak çok rahat ettirir seni. Benim tek eksiğim damla ayak kaldı simdi. Bipodumu felan komple aliexpressten aldım sende öyle dusunuyorsan almadan önce bipod takma videolarini izle ekstra malzeme gerekebilir çünkü tüfeğine 10 liralık. Çok önemli ama. Şahsen ben pişman oldum bilmediğim icin ama kendi atölyemde hallettim sorunu

• Bende dm 60 dampa var yatagun dampada var ben birtek takılırsa alabilirmiyim diye paramız çöpe gidermi diye korkuyorum vergisi önemli değil alabildikten sonra benim alıcam dürbün en fazla 120 $ lık bi disvovery düebün faturayı 20$ lık kestirip kutuyada el feneri yazdırabilirsem ki yazarlar heralde buna rağmen takılırsa diye korkuyordum vergisi ödenip alınabiliyorsa kolay o zaman

Weihrauch hw 97 k 4.5 mm. ;tufey#

• Hocam strelok pro programında tüfeğinizin çıkış hızını ortalama 900 fps aldığımda tüfeğin 150 m ye sıfırlanabilmesi için ilk sıfırlama noktasının yaklaşık 3 m civarı olması gerekiyor. Bu da shimlemeyle kurtarılacak bir durum değil. Fx no limit yada hatsanın ürettiği replica ürünü tavsiye ederim.

• Yüksek zoomda 10 m civarı sıfırlama yapıp düşük zoomda atış yaparsanız biraz moa kazanır alt dotlarda 150 yi görebilirsiniz.

• Hocam genelde yüksek zoomlu dürbünler FT müsabakaları gibi yakın mesafelerde küçük hedeflere yönelik atışlar için kullanılıyor. Uzak atışlar için longe range özellikli 4-14 4-16 gibi dürbünler daha kullanışlı oluyorlar.

• 150 mt sıfırlama pcp için bence imkansız.

150 mt de nasıl bir grupman yapıp sıfırmama olur ben bilmiyorum.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Bende dm 60 dampa var yatagun dampada var ben birtek takılırsa alabilirmiyim diye paramız çöpe gidermi diye korkuyorum vergisi önemli değil alabildikten sonra benim alıcam dürbün en fazla 120 $ lık bi disvovery düebün faturayı 20$ lık kestirip kutuyada el feneri yazdırabilirsem ki yazarlar heralde buna rağmen takılırsa diye korkuyordum vergisi ödenip alınabiliyorsa kolay o zaman

Bendede o korku var diye vergisini odeyeyim dedim ama ne yapsan da ne etsende paran içerde kalmıyormuş. Gümrükte takılırsa sana göndermek istemezlerse geri yolluyorlar satıcıya paranda iade oluyor. Bence isini namussuz yoldan yap bizim ülkede namusuyla iş yapanı malesef öpüyorlar kardeşim. Musluman ülkelerde malesef bu kural geçerli. O yüzden bence fener yazdır 17.59 dolar gibi bi meblağ yazdır hic merak etme paran içerde kalmaz en kotu ihtimalle gümrüğe takılır vergisini öder yine alırsın.

• karamurat hocam hiçbir dürbün zaten 3m ye odanmadığı için doğrudan 3 m de sıfırlama yapılamıyor. Dürbünün paralax ayarındaki ilk focuslanma mesafesine göre strelok programından hangi üst dota denk geldiğini görüp üst dota göre sıfılama yapılabilir. Tabi dediğiniz gibi 150 m pcp için grupman mesafesi değil. O mesafede grupman yapabilmek için strelok programına uyumlu kaliteli bir dürbün, rüzgarsız bir hava, tek tek tartılıp seçilmiş namluyla uyumlu pelletler, regülatörlü kaliteli bir tüfek ve iyi bir atıcı lazım. Ben şahsen kendimi o mesafe için 5 lt su şişesi vursam başarılı sayarım.

• Genc07 hocam siz dürbünü hangi tüfekte kullanmayı planlıyorsunuz.

Bt65 te kullanıcam. Bu bt65te iyi pellet seciyor. 6.35 ten yukarısını kabul etmiyor bi de pellet çok yumuşak olucak. Üstelik isabette tetik 2. Kademesi çok geride ve yumuşak olmalı demi o mesafede isabet icin