hatsan torpedo 150 sniper vortex bakım?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba,

Hatsan Torpedo 150 Sniper Vortex almayı planlıyorum. Ancak araştırırken dizelleme, misinalı namlu temizliği vb. terimler gördüm ancak bunlarla lgili detaylı bilgi bulamadım.

Havalı tüfeği kullanmadan önce kullanırken ve kullandıktan sonra yapılması gerekenler hakkında bilgi edinmek istiyorum.

Not: bir süre forumu karıştırdım ama gerekli bilgilere ulaşamadığımdan konu açma ihtiyacı duydum.

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

• Mahmut abi merhabalar. Meslektaşmışız =)

Abi dizelleme olayını anlatayım. Fabrikadan tüfekler yağli olarak geliyor. Haliyle namlu için de yağ kalıntıları oluyor. Atış yapınca sürtünme düşük olduğu için pellet normalden çok hızlı çıkıyor. Bu olaya dizelleme deniliyor. 5 10 atış yaptıktan sonra dizelleme etkisi kaybolup tüfek normal haline dönüyor. 5 6 yıldır aynı tüfeği kullanıyorum hiç bakım yapmadım. Oring patladı, yay gevşedi bu sebeplerden dolayı sadece fabrikaya bakıma yolladım 1, 2 defa. Onun dışında bu tüfeklerimiz pek bakım gerektiren tüfekler değil. İlla yapacağım diyorsanız. Alacak olduğunuz tüfeğin kalibresine göre ip harbi ya da normal tel harbi alıp namlu temizliği yapabilirsiniz. Namlu içini yağla temizlerseniz gene dizelleme olacaktır. Bir de namlusu sabit tüfekler için ip harbiyi tavsiye etmem temizlemek zor olabiliyor.

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• Alperen Kardeşim hem meslektaş hem de yaşıtız abiye gerek yok :)

Verdiğin bilgiler için teşekkürler. sonrasında telefon ile birkaç kişiye danıştım onlarda senin söylediklerine benzer şeyler söylediler. Sanırım yinede 5.5 mm için tel harbi alıp aylık bir bakım yaparım gibi görünüyor malum meslek hastalığı :)

• Valla ben gerek duymuyorum bi zararını da görmedim gerisi sana kalmış =)

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$