İlk tüfek tavsiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Öncelikle herkese merhaba

Bende bu hobiye başlamak için öncelikle tabanca düşündün fakat uzak hedefleri vurmak daha zevkli olacak diye havalı tüfekte karar kıldım fakat tecrübem yok konuları okudum herkes farklı cihazları tavsiye etmekte ben bağa bahçeye gittiğimde ayda birkac gün güzel vakit geçirmek için çok maliyetli olmayan bir tüfek istiyorum Hatsan Striker 1000X ve Hatsan Striker Edge 5.5 mm bu iki cihaz hakkında düşünceleriniz nelerdir ilk silah için alırsam çok sıkıntı çıkarmı yada 300-350 TL arası başka bı önerimiz varmıdır şimdiden yorumlarınız için teşekkürler

• Merhaba,

Bağ, bahçe gibi imkanlarınız var ve atış yeri sizin için sıkıntı değilse söylediğiniz modeller sizi kesmeyebilir.

Biz büyük şehirlerde bu tüfeklerle ev içinde bile atış yapma durumunda kalabiliyoruz.

Bütçe odaklı düşünüyorsanız elbet bu modeller aşağı yukarı tatmin edecektir. Bütçe sıkıntısı yoksa imkanlar dahilinde ihtiyaçlarınızı tekrar gözden geçirip acele karar vermeyin derim.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• Atış için alan büyük ama sonuçta başlangıç için ilk başta ekonomik birşey istiyorum zaten normal ateşli silah pompalı vs var ilk başta CO2 tabanca dedim ama mesafe ve tahrip gücü tüfekler de daha fazla diye onla başlamak istedim eğer bu modeller iyiyse ufaktan bir başlayalım

• Yay yumuşayana kadar kullanır yay keçe conta değişimi yapar devam edersiniz. vortex gazlı sistem ömrü kısa değil elbet bitince komple vortex sistem değişir. Yay zamanla yumuşamayla alakalı güç düşer ama vortex stabil hava sıcaklığı olduğunu varsayarsak baştan sona aynı performansta atışlar sağlar. bilgilerim çok taze değil yanlışım varsa arkadaşlar düzeltirler.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• Altina imzamı atarim :)

Hatsan optima 550 ;avci; agt

Hatsan mod 135 QE vortex

Swiss arms jericho 941

• Teşekkür ederim cevaplar için hatsan strike 1000x vortex aldım ? şimdi tabanca bakmaya başladım asg cz 75 p 07 nasıl tavsiye edermisiniz yada bı önerimiz var mı gerçekçi olan model

• Merhaba,

O iki tüfeği ben de düşündüm. Ama sonra gidip deneme fırsatım oldu. Yaylı olsun, vortex olsun bu tüfekleri kurmak acaip zor. Bunların yanında Gamo’lar vardı. Hunter 440’a hasta oldum ve sonra düşünüp taşınıp sipariş ettim. Şimdi gelmesini bekliyorum. Sonrasında Hatsan’ın düşük basınçlı PCP tüfeklerini alabilirim. Ama kurma eziyetinden dolayı, yaylı yada vortex yerli tüfek almam.

• Evet kurma olayı zor ama pcp tüfekte tüp vs daha zahmetli gözüküyor bende bu silahı görünüşü için aldım yakışıklı bişey ?. Şimdi sıra tabanca alacam cz 75 blowbackli güzel ama göremedim buradaki bayide kalmamış önümüzdeki ay gelecekmiş

• Ben de aynı silahları merak ediyorum. 1000X vortex ihtiyacı karşıladı mı acaba? Silah bir süre sonra ağır geliyor mu? İsabet oranı nasıl? Yayı insani yoruyor mu?