Mod135 qe Dürbün ve Dampa Önerisi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese merhaba,

Geçmişten beri tüfeklere ve ava ilgi sahibi olan biri olarak, güçlü ve isabetli ayni zamanda bütceyi zorlamayacak bir tüfek almak istedim.Mod135 tüfeğini kullandıktan sonra gez ile atış yaparken ne kadar doğru bir karar verdiğimi anlıyorum. Ancak daha da uzak mesafelerden yapabileceğim nokta atışların bana daha da zevk verebileceğini düşünüyorum. Bu noktada sizlerden talebim fiyatı orta seviye olan ve fiyat performans açışından en mantıklı dampa ve dürbün kombinasyonları önerilerinizi bana sunmanızdır. Haricen 2 ayrı sorum daha olacak;

1. Hatsan protector ve yatagun dampa karşılaştırılırsa hangisi iyidir?

2. Aliexpressten dürbün almak mantıklı mıdır kaliteli dürbünler nelerdir orada satılan?

Teşekkürler.

• Selamlar

Tüfeğiniz hayırlı olsun, güzel güçlü bir tüfek.

Bu tüfek için yanılıp da tek parça ayak almanızı tavsiye etmem, hatsanın kendi protector dürbün ayağı yeterli olur, yatagun dampa ayak daha iyi olur ama piyasada bulmak zor, bulabilirseniz tavsiye ederim.

Dürbün olarak ise 3-9x32 dürbün yeterli olacaktır, çünkü daha büyük dürbün daha çok parça demek bu da dürbünün daha çabuk bozulması demek. Ancak 50 metre üzeri atış yapacaksanız 8-24x44 veya bu ölçeklerde dürbün bakarsanız rahat edersiniz.

Şöyle bakacak olursanız; "iyi bir dürbün ayağıyla dürbünü sağlama almak" en mantıklısı, böylece dürbüne orta seviye mebla ayırmış olursunuz, gerçi neredeyse tüfeğinizin fiyatı kadar bir mebla tutar ama öyle güçlü bir tüfekle sürekli ve sağlıklı atış yapmak kolay değil, mesafe arttıkça masraflar da artıyor.

Aliexpress 'ten artık malzeme almak çok zorlaştı, herşeye ekstra vergi geldi ve hiç bir avantajı kalmadı, yeni verilen siparişlerde yeni vergi sistemi geçerli artık.

Aksu av da şuan 425 tl ye satılan comet 6x24-50 dürbün var, ben şuan bunu kullanıyorum ve 50 metre üstüne güzel atışlar yapıyorum, geçen yıl 350 tl ye almıştım, her geçen gün hobimiz zamlanıyor.

Umarım yazdıklarım size yol gösterir, dürbün ve dürbün ayağı kombinasyonunda düzen tutturmak gerçekten zor iş, sök-tak sök-tak öğreniyorsunuz.

Ayrıca "şimleme" konusunu forumdan okuyup iyice irdelemek de fayda var, çok önemli bir konu ve üstatlar çok önemli bilgiler yazmışlar, hepsinin ellerine sağlık.

Hayırlı günler dilerim!

• Yaylıda dübün atış konforunu arttırmaz tam tersi bozar. 4.5 mm ve 12 fp bir yaylınız varsa olabilir.

Ayrıca hatsan yapımımı onu tam bilmiyorum, yay takılı pro... tek parça ayakkar hiçte sağlıklı değil.Tamamen dürbün düşmanı.Yatagun dampada bir nebze ama İlla takacağım derseniz sport mach dm60 öneririm.

• Forumda yeteri kadar dampa ayak ve dürbün üzerine konu var. Arama kısmından hepsine ulaşabilirsiniz, ya da benim profilimden eski yazılardan ulaşabilirsiniz. İyi hobiler agt

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• Neredeyse bütün başlıkları okumuşumdur :D. Beni dm60 anca paklar gibime geliyor o zaman. Elime çin malı 3-9×40eg bir durbun geçti dizelleme bitene kadar zaten takmayı düşünmüyorum. Ama dm60 anca bunu idare eder eğer memnun kalmazsam iyi bir dürbüne ileriki aylarda bütçe ayırmayı deneyeceğim. Öncelikli olarak dampa alıyorum o zaman. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

• Protector ayak dürbünün alçak kalmasına neden oldu o yüzden 15 metre sıfırlama da çok üst atmaya sebep oldu ayağın önden yukseltmem gerekti. (Mod 135qe+ Diana 4.16x44) daha iyi yüksek dampa bulursanız onu alıp kullanın

• Neredeyse bütün başlıkları okumuşumdur :D. Beni dm60 anca paklar gibime geliyor o zaman. Elime çin malı 3-9×40eg bir durbun geçti dizelleme bitene kadar zaten takmayı düşünmüyorum. Ama dm60 anca bunu idare eder eğer memnun kalmazsam iyi bir dürbüne ileriki aylarda bütçe ayırmayı deneyeceğim. Öncelikli olarak dampa alıyorum o zaman. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Alternatif olarak Yatagun da kullanabilirsiniz. Malum dm60 epey pahalı. =) onun dışında da büyük mercekli dürbün kullanmanızı tavsiye etmem

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$