Hatsan Striker 1000s 4.5mm ve Hatsan Mod55s 4.5mm Grupmanları

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba,

Dün biraz rüzgarlı bir havada yeni aldığımız Hatsan Striker 1000s 4.5mm tüfeği deneme şansımız oldu. Yaklaşık 15m'den diz üstü destekli atışlarda bu silah gerçekten güzel iş çıkardı. Önceden yaptığımız 50-60 atışla dizellemesi azalan Striker'ın grupmanını değerlendirmenize sunuyorum (siyah-beyaz atış kağıdı). Kağıtta toplam 5 atış bulunmaktadır. Bunlardan 3'ü iç içe geçmiş durumda. Dikkatle bakılırsa ayırt edilebileceğini düşünüyorum. Atışlar gez-arpacık kullanılarak yapılmıştır. Kullanılan pellet Spoton Dome 4,5mm 10,34 grain.

Üzerinden Optima 3-12x44 dürbün bulunan Hatsan Mod 55s 4.5mm ile de grupman denemesi yaptım. Kırmızı hedef kağıdına yapılan atışlar ona aittir.

Sıfırlama sonrası takriben 50m'ye koyduğumuz soda şişeşerine yaptığımız atışlarda her iki tüfek de gerçekten güzel iş çıkardı.

Gelelim Striker 1000s 4.5mm ilk izlenimlerime:

1- Tüfek gerçekten çok hafif, ayakta desteksiz atış yapmak mümkün.
    2- Yiv setleri muntazam görünüyordu.
    3- Montecarlo kundak bu tüfeğe yakışmış.
    4- Atışları umulmadık derecede düzgün ve istikrarlıydı.
    5- Bu tüfek için en uygun namlunun 4.5mm olduğunu tahmin etmiştim, atışlar sonrasında bu düşüncem pekişti.
    6- Atış esnasında salınan yayın sesini bir miktar duyabiliyorsunuz. Dert edilecek kadar değil.

7- Tüfeğin gezi güzel ayar tutuyor. Ancak yaklaşık 200 atıştan sonra tekrar sıfırlamaya ihtiyaç duydu.
    8- Tetik ayarı yok ama mevcut haliyle sert de değil zaten. Ayar ihtiyacı hissetmedim.
    9- 360 TL'lik fiyatıyla uygun fiyatlı bir alternatif olduğunu düşünüyorum.

Bu arada, tüfeği satın aldığımız Kafkasav yetkilisi arkadaşlara hızlı ve özenli paketlemeleri ve tüfeği bulmakta gayret göstererek yardımcı oldukları için ayrıca teşekkür ederim.