Hobiye verdiğim uzun aradan sonra tavsiyelerinizi arıyorum

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese merhaba. Yıllar önce pcp silahların avantajlarını öğrendiğimden beri içimde ukte olarak kalmıştı pcp sahibi olmak. Bugün yerli ürünlerin belli bir seviyeye gelmiş olmasıyla biraz birikim yaptım ve Puncher pro500 yada puncher süper jumbo arasında kaldım. Sanırım tercihim ağırlık avantajı dolayısıyla Pro 500 olacak. Amacım maksimum 250-300 metrelere bazende 50-100 metrelere stres atma amaçlı isabetli atışlar yapmak. Öncelikle bu amaçlar için seçimim üzer mi ? Hatsan 250 bar pompa ile bu tüfeğin dolumu sağlıklı olur mu yoksa beni soğutur mu ? Tek dolumluk atış sayısı 1 atış günümü çıkaracak kapasitede gibi. Scubaya hem taşıma hem de fiyat ve dolum zahmetinden dolayı sıcak bakmıyorum. Tüfekten beklentim yüksek atış sayısı ve isabet. Yıllarca yaylı tüfekler kullanmış biri olduğumdan gücünü yeterli bulurum zannediyorum.

Birde bu kombinasyona bütçeme göre dürbün bulamadım. Benim beklentilerim için maksimum 750tl. bandında reticlesi ince ve net bir dürbün bulunur mu ? Kombinasyon için deneyim ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden ilgi gösteren herkese teşekkür eder iyi günler dilerim...

• Herkese merhaba. Yıllar önce pcp silahların avantajlarını öğrendiğimden beri içimde ukte olarak kalmıştı pcp sahibi olmak. Bugün yerli ürünlerin belli bir seviyeye gelmiş olmasıyla biraz birikim yaptım ve Puncher pro500 yada puncher süper jumbo arasında kaldım. Sanırım tercihim ağırlık avantajı dolayısıyla Pro 500 olacak. Amacım maksimum 250-300 metrelere bazende 50-100 metrelere stres atma amaçlı isabetli atışlar yapmak. Öncelikle bu amaçlar için seçimim üzer mi ? Hatsan 250 bar pompa ile bu tüfeğin dolumu sağlıklı olur mu yoksa beni soğutur mu ? Tek dolumluk atış sayısı 1 atış günümü çıkaracak kapasitede gibi. Scubaya hem taşıma hem de fiyat ve dolum zahmetinden dolayı sıcak bakmıyorum. Tüfekten beklentim yüksek atış sayısı ve isabet. Yıllarca yaylı tüfekler kullanmış biri olduğumdan gücünü yeterli bulurum zannediyorum.

Birde bu kombinasyona bütçeme göre dürbün bulamadım. Benim beklentilerim için maksimum 750tl. bandında reticlesi ince ve net bir dürbün bulunur mu ? Kombinasyon için deneyim ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden ilgi gösteren herkese teşekkür eder iyi günler dilerim...

Yani buradan bakarsak 750 liraya dürbün bulunur. Ha komple set için 750 diyorsanız zaten yayli tüfek fiyatı sadece 750 tl.

Pompa olayı çok konuşuldu yorucu bir durum, ben şahsen kullanmayı seçmem gerekirse scuba taşırım ama stres atmaya geldiğim yer de bir de pompa işi ile uğraşamam ki büyük tüpleri doldurmak çok zaman alır ko yine de siz bilirsiniz, sizin tercihiniz.

Onun dışında 250-300 metre de isabetli atış yapacaksanız yanlış yoldasınız. Direk gidip yivli silah için başvuru yapın derim.

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• Forumda 400-500 metrelere atanların tüfeği ateşli yivli demekki :)

300 metreden 5cm grupman aramıyorum sadece bahsettiğim tüfekle teneke vb boyuttaki hedeflere isabet sağlanırmı tutarlı şekilde böyle açayım konuyu biraz. Birde 750₺ sadece dürbünün bütçesiydi onu edindim artık forumdan 2. El.

Super jumbo için net bilgi bulamadım hicbir yerde. Kaç fpe örneğin 5.5mm bileniniz var mı ?

• Forumda 400-500 metrelere atanların tüfeği ateşli yivli demekki :)

300 metreden 5cm grupman aramıyorum sadece bahsettiğim tüfekle teneke vb boyuttaki hedeflere isabet sağlanırmı tutarlı şekilde böyle açayım konuyu biraz. Birde 750₺ sadece dürbünün bütçesiydi onu edindim artık forumdan 2. El.

Super jumbo için net bilgi bulamadım hicbir yerde. Kaç fpe örneğin 5.5mm bileniniz var mı ?

Top atışına atış denilirse ben ne diyeyim =). O tüfekler de hercules gibi tüfekler 6.35, teneke gibi bi hedefe 20 atış da bir denk gelir. 300 metre de teneke için de çok değişen bir şey olmayacaktır tüfeği aldığınız zaman da sizden 250-300 metrede tenekeye atış videolarınızı bekliyoruz o halde ?

Onun dışında bu hobi de dediğiniz atışı yapan bir abimiz var o da solidleri kendi üretimi, kendi modlu tüfeğiyle yapıyor. Size başarılar.

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• keske 250 300 m lik bir atış poligonum olsa dedim içinden... sorması ayıp nerde atacaksınız o mesafelere güvenli bir şekilde merakımdan soruyorum ... il ilçe gibi

• Şehirden hiç çıkıyor musunuz ? Merakımdan soruyorum. Vadi , baraj , yamaç vs. Yok mu çevrenizde ? Atış alanının önü açık olmadıkça güvensiz atış oluşturacak birşey göremiyorum. Kırsal kesimde ülkenin her il ve ilçesinde müsait yerler bol istanbul ankara dahil... 250-300 metrelerde pelet kutusu vuracağım diye tavsiyede istemedim kimseden. Onlarca video mevcut at44 gibi bir silahla dahi bu atışlar yapılıyor ufak modifiyelerle. Zamanında 60₺ye aldığım üstelik 4.5mm yaylı torun markayla yağ tenekesini 5te 3 vuruyordum 100-110 metrelerden 4x20mm plastik dürbünle.. Sevdiğim bir abimin eski lw namlulu fx gladiator 5.5mm tüfeğiyle akla ziyan atışlarda deneyimledik geçmişte 200-250 metreden bira şişesi gibi üstelik piyasada solid diye birşey yokken.. Üstte belirttiğim model beklentimi ne derece karşılar onu sormuştum sadece. İkinizinde amacını anlayamadım zira deneyim ve tavsiye istemiştim alakasız cevaplar aldım.. Artı şuan alacaklarımı aldım deneyerek görücem artık soruların cevaplarını. Teşekkürler...

Selamlar hocam. Halihazırda kullandığım jumbo ve breakerım var ve 2 sinden de memnunum. Pro 500 ve s jumbo ile o mesafelere atarsınız ama isabeti bilemem. Kullanacağınız ekipman ile alakalı olur isabet oranınız. Tavsiyem pcp lerden fazla dürbüne bütçe ayırmanız olur. Pompa ile bu pcp ler odlar mı dolar ama bir dolum 1 atış gününü geçirtmez. Attıkça atarsınız gelir pcp ile :) ben 65 kg biriyim ve rahatça dolduruyorum jumboyu.

• Kral Bigmax X 6,35 +VECTOR Counterpunch 6-25x56 FFP
    • Kral Puncher Breaker W 5,5-6,35 +VECTOR Capricorn 4.5-14x44 FFP
    • Kral Puncher Jumbo W 4,5 mm+VECTOR Taurus 3-18x50 FFP
    • Zoraki HP01-02 Ultra 4,5 mm+Bushnell Reflex Red Dot Sight
  • Selamlar hocam. Halihazırda kullandığım jumbo ve breakerım var ve 2 sinden de memnunum. Pro 500 ve s jumbo ile o mesafelere atarsınız ama isabeti bilemem. Kullanacağınız ekipman ile alakalı olur isabet oranınız. Tavsiyem pcp lerden fazla dürbüne bütçe ayırmanız olur. Pompa ile bu pcp ler odlar mı dolar ama bir dolum 1 atış gününü geçirtmez. Attıkça atarsınız gelir pcp ile :) ben 65 kg biriyim ve rahatça dolduruyorum jumboyu.

• sağolun hocam.. 500cc tankı 220-230barlara basabildim hatsan pompayla atış sayısıda eğey yeterli geldi açıkçası. Biraz zahmetli ama 85kiloyum katlanılmayacak kadar zor gelmedi şimdilik dolum işi.. Dürbün olarak Orjinal barska sniper 4-16x50 bir dürbün aldım ikinci el ve hawke match mount 22mm şuanlık doğru düzgün grupmanla mesafeyi deneyemedim ama eğlence atışlarında kaçan atış yok gibi jsb 18.13 ile.. Gerisini deneyip görücez :) Olmazsa port ve yay modifiyeleri basit tüfekte ona yönelirim

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen DSAR ().