Red Dot Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda Canik TP9 Elite Combat aldım silahı alırken Türkiye'de üretilen PDM Optics DN 01 aldım yalnız bunu sıfırlamam gerekiyormuş bunu nasıl ve nerede yapabilirim? İnternette izlediğim videolarda silahın sabitlenmesi gerekiyor sanırım bunu nasıl ve nerde yapıcam? Yardımcı olursanız sevinirim.

6244-72d1b83a.jpg

• Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda Canik TP9 Elite Combat aldım silahı alırken Türkiye'de üretilen PDM Optics DN 01 aldım yalnız bunu sıfırlamam gerekiyormuş bunu nasıl ve nerede yapabilirim? İnternette izlediğim videolarda silahın sabitlenmesi gerekiyor sanırım bunu nasıl ve nerde yapıcam? Yardımcı olursanız sevinirim.

Tabancanız hayırlı olsun.

Namluya takılan lazer (bore sighter) sayesinde rahatlıkla yaparsınız internette videolar vardır. 25 metre de namludan çıkan lazeri görürsünüz ve Red dot üzerinde ayarlama yaparak hiç atış yapmadan sıfırlamış olursunuz.

Bir diğer taktik ise Tabancanız da namlu altı ray var ise oraya lazer takar ve sıfırlarsınız. Bunu da gez göz arpacık ile yaparsınız nişan aldığınız yer ile lazer aynı yerde ise sıfırlama olmuştur. Sonrasında red dotu takarak red dotu ayarlarsınız yine atış yapmadan ayarlamış olursunuz.

Bunlar da yoksa ve olmuyorsa biraz mermi yakmanız gerekir. Göz kararı kabaca red dotu ayarlar ve atış yaptıkça merminin gittiği yere doğru ayarlama yaparsınız ? illa silahın sabitlenmesine vs gerek yok :):thumbup:agt

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• Tabancanız hayırlı olsun.

Namluya takılan lazer (bore sighter) sayesinde rahatlıkla yaparsınız internette videolar vardır. 25 metre de namludan çıkan lazeri görürsünüz ve Red dot üzerinde ayarlama yaparak hiç atış yapmadan sıfırlamış olursunuz.

Bir diğer taktik ise Tabancanız da namlu altı ray var ise oraya lazer takar ve sıfırlarsınız. Bunu da gez göz arpacık ile yaparsınız nişan aldığınız yer ile lazer aynı yerde ise sıfırlama olmuştur. Sonrasında red dotu takarak red dotu ayarlarsınız yine atış yapmadan ayarlamış olursunuz.

Bunlar da yoksa ve olmuyorsa biraz mermi yakmanız gerekir. Göz kararı kabaca red dotu ayarlar ve atış yaptıkça merminin gittiği yere doğru ayarlama yaparsınız ? illa silahın sabitlenmesine vs gerek yok :):thumbup:agt

Cevabınız için teşekkürler ben namluya lazerde aldım ama bu lazer tam olarak oturduğundan emin olamadım (düz olarak) haliyle kafam karıştı bunun için tavsiye edebileceğiniz bir lazer varmı? Bende ki lazer budur:

6223-bf7fbe35.jpg

6244-72d1b83a.jpg

• Denemek için mermiyi namluya sürün ve göz gez arpacık olarak kontrol edin uyuşuyorsa doğrudur ?

Ama extra bir tavsiye isterseniz şunu diyebilirim; çatışma anında o red dot görüş açınızı hedefi vurma ihtimalinizi olumsuz derece etkileyecek ve nişan almak için vakit kaybedeceksiniz. Bizim gibi insanlar için en iyisi mekanik nişangah. Red dot a alışmak için binlerce mermi yakmanız lazım ancak o zaman filmlerde ki gibi aksiyon gösterebilirsiniz. Ayrıca gece kullanımları için uygun değil

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• Denemek için mermiyi namluya sürün ve göz gez arpacık olarak kontrol edin uyuşuyorsa doğrudur ?

Ama extra bir tavsiye isterseniz şunu diyebilirim; çatışma anında o red dot görüş açınızı hedefi vurma ihtimalinizi olumsuz derece etkileyecek ve nişan almak için vakit kaybedeceksiniz. Bizim gibi insanlar için en iyisi mekanik nişangah. Red dot a alışmak için binlerce mermi yakmanız lazım ancak o zaman filmlerde ki gibi aksiyon gösterebilirsiniz. Ayrıca gece kullanımları için uygun değil

Poligon'a gittiğim zaman tavsiyelerinizi dikkate alıcam umarım güzel ayar yapabilirim. :)

6244-72d1b83a.jpg