LÜTFEN YARDIM EDİN SEÇİM KONUSUNDA KAFAM ÇOK KARIŞTI =Hatsan AT44 S/TH/W 10 LONG , Hatsan PCP Tüfek Pompası ve optima dürbün

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese merhabalar öncelikle.:)Birkaç konuda siz değerli forum üyelerinin bilgi ve tecrübesine ihtiyacım var.Havalı tüfek hobisine uzun süredir merak salmış fakat bütçe sıkıntısından dolayı yaylı kırmalardan öteye geçemedim taki şimdiye kadar.2000 tl lik bir para biriktirip PCP almaya karar verdim bunun içinde Hatsan AT44 Long modellerinden birini almayı düşünüyorum hem içinde optima 3*9*44E dürbünü de var ek olarak yanında Hatsan PCP pompasını da almayı düşünüyorum.Kafamın karıştığı yere gelicek olursam sevgili hobidaş büyüklerim ve küçüklerim;

1) AT44 LONG modellerinden sizce S 10 mi TH 10 mı yoksa W 10 mu almayılım?Kullanım olarak hangisi daha kaliteli sizce?Tutuş olsun, uzun süreli kullanımlarda yıpranma olsun ,problem çıkarma olsun vs.(W ye karşı ceviz ahşap saplı olduğu için ayrı bir ilgim var ama hatsan store u arayıp satıcı abiye sorduğumda kardeşim S modelini al çünkü ahşap çabuk çizilir ve kötü görüntü oluşturur ,ahşap daha hassastır dedi bende kararsız kaldım TH mı alsam S mi alsam yoksa ne olursa olsun diyip W almsam.)

2)Bir diğer konu ise ürünle beraber gelen Optima 3*9*44E ürünü 3*9*44 AOE olarak değiştirmek istiyorum 120 tl lik bir fiyat farkı ödeyerek.Nedeni ise önden paralaxlı olması.Bu değişimi yapıp yapmama konusunda da siz değerli hobidaşlarımın bilgi ve birkimine ihtiyaç duyuyorum.Ayrıca bu dürbünle kaç metre mesafede net atışlar yapılabilir?

3) Son olarak Hatsan PCP Pompasını şu nedenlerde dolayı almak istiyorum:

-tek seferde en fazla 100 atış yapan biriyim (uzak yakın mesafe karışık) bu nedenle yanımda scuba tüpünü taşımaktansa pompa ile 1 sefer evde 1 sefer de atış yaptığım yerde şişirmeyi düşünüyorum.

-scuba tüpü alsam bile bittiğinde nerede nasıl dolduracağımı ve maliyetini bilmiyorum.

bunları da hesaba katarak sizce pompa almam mantıklı mıdır?

Yukarıda belittiğim konularda yardımcı olursanız çok sevinirim g;$iHepinize şimdiden teşekkür ederim...

• At44 taktical versiyonu daha kullanışlı. Aksesuar takmaya daha çok elverişli. Dipçik kısmı kısalıp uzayabildiği için kendine göre ayarlayabilirsin. Yanında gönderilen dürbün 100 metreye kadar işini görür. Daha uzak mesafeler için daha kaliteli bir dürbün ihtiyacın var.

Benim tavsiyem at44 serisinden alacaksanız long ve lv namlu taktical versiyon olanı tercih edin. Pompa ile doldurmakta sıkıntı olmuyor. Ben 2 tane tüp aldım. Atışa gitmeden 2 sini de dolduruyorum. Pompayı yanımda taşımıyorum.

• At 44 taktikalı daha detaylı araştırıp inceleyeceğim teşekkür ederim öneriniz için.:)Dürbün konusunda hatalı bilgi vermişim hediye edilen dürbün optima 3*9*44E benim 120 tl farkla almak istediğim ise optima 3*12*44 AOE .sizce fiyat farkı ödeyip bu dürbünü almak mantıklı mıdır?

Peki pompa ile kaç dk veya kaç defa basınca 1 tüp doluyor. Son olarak biraz daha araştırma yapınca scuba tüpe biraz yönelir gibi oldum ama şöyle bir sıkıntı var.Tüp bitince onu nerede ve ne kadara doldurabilirim bilmiyorum.Bu konuda da bilginiz varsa yadımcı olursanız çok sevinirim.Hazır hatırlamışken bir yerde okumuştum scuba tüpleri İTFAİYE de doldurabiliyormuşuz onlarda doldurmak için cihaz varmış doğru mudur?

• Yedek tüp ile atışa gitmeyi pompa taşımaya tercih ederim. ne kadar çok teşkilat okadar çok müşkülat. Bende zoraki ultra var, laptop çantasına koyuyorum herhangi toplu taşıma aracı ile atış yerlerine gidiyorum. Benzine vereceğim parayı jsb ye gömüyorum. Sizin sorularınıza pek cevap mahiyetinde olmadı ama yinede bilginiz olsun.

dıana 460 magnum

• bulunduğunuz ilde atışa gidenlerle tanışın,bir bakın bakalım adamlar neyapıyor? Masa sandalye kurup mu atıyorlar, scuba ile devamlı dolum mu yapıyorlar? Pompa yapıp kalp basıncı 160 lara mı çıkıyor? Sonra nişan almak için kalp atışının normale düşmesini mi bekliyorlar? ?

dıana 460 magnum

• Bilgi bilgidir teşekkür ederim :) .Ben Adıyaman da oturuyorum ama şuan İstanbul da üniversite okuyorum.Bizim oralarda çok pcp yle ilgilenen kulağıma gelmedi maalesef çünkü çoğunluk av tüfeğiyle ava gidiyor ve havalı tüfeğe pek ilgilenen çıkmıyor sanırım hobi olarak sabit hedeflere atış yapmak ilgilerini çekmiyor ama çok şey kaçırıyorlar.8)

• Evet çok şey kaçırıyorlar, madem İstanbul dasın, mercan yokuşundaki av bayilerinde bu tüfekleri inceleyebilirsin, internetten bakıp hemen alma, al eline ağırlık dengesine bak, malzeme kalitesini gör, hoşuna giderse internetten yine alırsın. Az kullanılmiş temiz ikinci el alırsan satarken zararın az olur.O yüzden atış etkinliklerine katılmak iyidir

dıana 460 magnum

• Almadan önce gidip bakmak çok güzel olur ama hala AT44 LONG serisinden ne alacağıma karar veremedim. AT44 S 10 LONG ,AT44 TH 10 LONG ile AT44 W 10 LONG arasında kaldım. Sizin bu konuda bir fikrinizi almak isterim. Ama karar verince gidip bakmak isterim tabi.

• Bunları hiç kullanmadım, kullanan arkadaşlar bilgi verir umarım. Alman Lothar Walter namlu olanlar daha çok tercih ediliyor diye düşünüyorum. Forumdaki at44 entrylerini biraz gözden geçirin bence. Belki biraz daha para biriktirip daha iyi compact bir ürün alırsınız.

dıana 460 magnum

• At 44 taktikalı daha detaylı araştırıp inceleyeceğim teşekkür ederim öneriniz için.:)Dürbün konusunda hatalı bilgi vermişim hediye edilen dürbün optima 3*9*44E benim 120 tl farkla almak istediğim ise optima 3*12*44 AOE .sizce fiyat farkı ödeyip bu dürbünü almak mantıklı mıdır?

Peki pompa ile kaç dk veya kaç defa basınca 1 tüp doluyor. Son olarak biraz daha araştırma yapınca scuba tüpe biraz yönelir gibi oldum ama şöyle bir sıkıntı var.Tüp bitince onu nerede ve ne kadara doldurabilirim bilmiyorum.Bu konuda da bilginiz varsa yadımcı olursanız çok sevinirim.Hazır hatırlamışken bir yerde okumuştum scuba tüpleri İTFAİYE de doldurabiliyormuşuz onlarda doldurmak için cihaz varmış doğru mudur?

benin görüşüm at44 için verilen dürbün yeter. Genelde en fazla 100 metreye atış yapıyoruz. Ama dürbünün biraz daha iyi olmasını istiyorsanız optima 2.5-10*50 E-sft tercih edebilirsiniz. Tüpün pompa ile dolumu 90 bardan 200 bara yaklaşık 150 pompalama ile doluyor. Benim tavsiyem 2 tane tüp taşımanız. Hem taşıması kolay hemde atış sırasında pompa ile dolum yaptıktan sonra nefes nefese kalmamış olursunuz. Birde arkadaşların dediği gibi tüfeği elinize alıp inceledikten sonra hangi tüfeği alacağınıza karar verin. 2 el alırsanız ileride satmak zorunda kalırsanız maddi olarak zarar etmemiş olursunuz.

• Bunları hiç kullanmadım, kullanan arkadaşlar bilgi verir umarım. Alman Lothar Walter namlu olanlar daha çok tercih ediliyor diye düşünüyorum. Forumdaki at44 entrylerini biraz gözden geçirin bence. Belki biraz daha para biriktirip daha iyi compact bir ürün alırsınız.

Haklısınız biraz daha forumda araşrıma yapmam lazım.Daha fazla bütçe ayırma imkanım ve sabrım kalmadı maalesef :) bir an önce alıp kullanmak istiyorum o yüzden max 2000 tl lik bütçe dahilinde bir ekipman almaya çalışacağım.Teşekkürler.

benin görüşüm at44 için verilen dürbün yeter. Genelde en fazla 100 metreye atış yapıyoruz. Ama dürbünün biraz daha iyi olmasını istiyorsanız optima 2.5-10*50 E-sft tercih edebilirsiniz. Tüpün pompa ile dolumu 90 bardan 200 bara yaklaşık 150 pompalama ile doluyor. Benim tavsiyem 2 tane tüp taşımanız. Hem taşıması kolay hemde atış sırasında pompa ile dolum yaptıktan sonra nefes nefese kalmamış olursunuz. Birde arkadaşların dediği gibi tüfeği elinize alıp inceledikten sonra hangi tüfeği alacağınıza karar verin. 2 el alırsanız ileride satmak zorunda kalırsanız maddi olarak zarar etmemiş olursunuz.

100 il2 150 metre arası güzel grupman çıkarabilmem için yeterli ise dürbün benim için de yeterli olucaktır sanırım.Şuan için yedek bir tüp satın alma listeme eklemek bütçemi arttırmamı gerektiebilir diye düşünmedim hiç.En azından bir süre tek tüple dvam edicem sanırm.Sanırım 90 bar tüfeğin pellet atabilleceği en düşük basınç yanlışmıyım acaba?:)Tüfeği elime alıp inceleme fırsatı olmadı fakat genel olarak görüntüsü ,grupman videoları ve yorumları beni çezbetti .Hafta içi müsait bir anda gidip incelemeğe çalışacağım.Yine de siz değerli hobidaşlarımın AT44 kullanım tecrübeleri benim için çok kıymetli.Teşekkürler.

• Ben yıllardır at44 taktical kullanıyorum. Hatta hatsan namlu olanını kullanıyorum. İşimi fazlasıyla görüyor. Çokta keyif aliyorum. 2000 TL civarında alınabilecek en iyi tüfeklerleden birisi. Ama tüfek işi tamamen zevk işi. Gün gelir başka bir tüfek görürsün ona hasta olursun onu alırsın.

Tüfeği 90 bardan aşağı kullanmanı tavsiye etmem. Tufegin gücü düştüğü için düşme çok yapar. Pellet israfı. Birde kaliteli pellet kullan. İsabetin yüzde 60 i tüfektense yüzde 40 ı pelletten kaynaklanıyor.

• Ben yıllardır at44 taktical kullanıyorum. Hatta hatsan namlu olanını kullanıyorum. İşimi fazlasıyla görüyor. Çokta keyif aliyorum. 2000 TL civarında alınabilecek en iyi tüfeklerleden birisi. Ama tüfek işi tamamen zevk işi. Gün gelir başka bir tüfek görürsün ona hasta olursun onu alırsın.

Tüfeği 90 bardan aşağı kullanmanı tavsiye etmem. Tufegin gücü düştüğü için düşme çok yapar. Pellet israfı. Birde kaliteli pellet kullan. İsabetin yüzde 60 i tüfektense yüzde 40 ı pelletten kaynaklanıyor.

Verdiğiniz değerli bilgiler için sağolun.:thumbup:

• Arkadaşlar burada yeniyim Hatsan at 44 long 5.5 aldım daha yeni ilk atışta 18.13 pellet ile 200 bar 100 bar arası 33 atış yaptı normal değil sanki sizin tufekler kaç atış yapıyor

• Arkadaşlar burada yeniyim Hatsan at 44 long 5.5 aldım daha yeni ilk atışta 18.13 pellet ile 200 bar 100 bar arası 33 atış yaptı normal değil sanki sizin tufekler kaç atış yapıyor

At44 kullanmadım fakat Flash 101 var bende 200bar 215cc at44 ile tüpü nerdeyse aynı, 3 şarjörde yani 36 atışta 100 bara düşüyor hatta 95 bar falan oluyor normaldir yani hocam.

Rifle

Kral Empire X RG / .25
    Huğlu Effecto Px5 Pro / .22
    Hatsan Galatian 1 RG / .22

Hatsan AT44 Long RG / .177

Hatsan Mod 85 Sniper / .177

Gamo Cfx Royal / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Vector Optics Everest Gen2 3-18x50 SFP

Vector Optics Maverick-lll 1x22 S-SOP 3 MOA

Solognac 4-16x50 SFP

Solognac 1x30 Red Dot 3 MOA

• Kral np 04 4,5 230 cc 200- 100 bar arası 42 atış

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

6-9 litre 300 bar karbon tüp

reximex rp 5.5

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• Yeni üyeler sayesinde eski konulara bir göz atma fırsatımız oluyor.

Kral Puncher NP 04 4,5

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

reximex rp 5.5

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• Bazı ayarlar car atışı arttırmak yada hızı arttırmak için.

Bu da havanın dayanımını arttırıp azaltıyor

Kral Puncher NP 04 4,5

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

reximex rp 5.5

hatsan 125-135 vortex