Yardım: Bana uygun yay?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba üstadlarım.

Anladığım kadarıyla yayları tüfek gibi alamıyoruz kişiye ve amaca uygun olması gerekiyor. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.

1.84 boyunda 80 kilo ortalama bir insanım. Av amacıylada kullanılabilecek klasik görünümlü (tercihen ahşap) 150-250ytl arası hangi yayı önerirsiniz.

Sorularımdanda anladığınız gibi bu konuda pek bi bilgi sahibi değilim. Bana uygun ölçüler (uzunluk vs.) nelerdir ve bu amaca uygun güç nekadar olmalıdır acaba?

http://www.okculuk.com/pinfo.asp?pid=59

http://www.okculuk.com/pinfo.asp?pid=58

bu yaylar hakkındaki görüşleriniz nelerdir paylaşırsanız sevinirim.

Atıcılığı (sapanla olanı bile) çok seviyorum belki buda sarar :)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Saygılar...

Her Türk Asker Doğar... X]#+,

Webley Patriot 5.5mm (1. nesil)

• ölçüleri konusun da pek bilgim yok ama ha okçuluk ha deyip yapılacak birşey değil yapılır ama astarı yüzünden pahalıya gelebilir nişangah ayarı iyi olmaz ok kaybolur v.s (okçuluk klübünde atışlar sırasında 30 metrede kaybolan oku tamamen çim olan arazide 5-10 kişi 10-15 dakikada buluyorduk bazen bulamıyorduk)
    çevrende okçuluk klüpleri varsa ki ankaradaysan vardır önce buralarda biraz teorik ve pratik bilgi edinip daha rahat devam edebilirsin ama bu iş için özel bir yerin yoksa yine de zor olacaktır
    tabi bunlar benim görüşlerim forumda bu konuda uzman bi abi vardı daha iyi yardımcı olacaktır

Hatsan AT44-10 LW .22 cal

Zoraki ultra .177 cal

• ölçüleri konusun da pek bilgim yok ama ha okçuluk ha deyip yapılacak birşey değil yapılır ama astarı yüzünden pahalıya gelebilir nişangah ayarı iyi olmaz ok kaybolur v.s (okçuluk klübünde atışlar sırasında 30 metrede kaybolan oku tamamen çim olan arazide 5-10 kişi 10-15 dakikada buluyorduk bazen bulamıyorduk)
    çevrende okçuluk klüpleri varsa ki ankaradaysan vardır önce buralarda biraz teorik ve pratik bilgi edinip daha rahat devam edebilirsin ama bu iş için özel bir yerin yoksa yine de zor olacaktır
    tabi bunlar benim görüşlerim forumda bu konuda uzman bi abi vardı daha iyi yardımcı olacaktır

Haklısın okçuluk işinin öyle ha diyine yapılamayacağını biliyorum ama yaz okulunda okuldan ders alıyorum ve bu bi okçuluk programına kayıt olmamı engelliyor (mesela kendi okulumun okçuluk kulübü dersleri ile benim okul derslerimin saatleri çakışıyor)

O yüzden yardım için size başvurdum atıcılık ve tekniler konusunda olmasada en azından yay seçimi konusunda...

Saygılar...

• senin ölçülerine uygun o fiyatlarda yay bulamazsın,klasik yay yerine makaralı almayı düşün,hem ayarlayabilir hemde çok daha güçlü bir yaya sahip olursun,atması da daha zevkli

:thumbup: HW 97K 5,5 :thumbup:

zigana k 9x16

perfectline crosbow 80lbs

fusilrobust 16 (1913)

huğlu özel yapım süperpoze

huğlu standart süperpoze

crossman 2100 airpump

gamo cfx 4,5 :thumbup:

• hem av için makaralı yaylar daha idealdir

:thumbup: HW 97K 5,5 :thumbup:

zigana k 9x16

perfectline crosbow 80lbs

fusilrobust 16 (1913)

huğlu özel yapım süperpoze

huğlu standart süperpoze

crossman 2100 airpump

gamo cfx 4,5 :thumbup:

• Yardımlar için çok teşekkür ederim :) peki Akara'da ODTU dışında bildiğiniz okçuluk kursu varmı acaba? Belki zaman konusunda bana uyan vardır...

Saygılar...