Regülatörün Önemi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar, regülatörün atış, grupman, tüfek üzerindeki etkisi tam olarak nedir? Tüm tüfeklere takılabilir mi? Ne gibi fayda sağlar? Kral Puncher Super Jumbo ya taktırmalı mıyım? Regülatör konusunda deneyimli arkadaşlardan ricam bu konuda benim gibi hobiye yeni başlayanları bilgilendirebilir misiniz?

• Official Post

Regülatör pcp tüfeklerin olmazsa olmazıdır.

Her atışın aynı hızda olmasını sağlar. Grupmana etkisi fazladır. Kral tüfeklerine regülatör uygulaması var. Regülatör lu tufek kullanınca, regülatörsuz tüfeklere yaklaşmak bile istemezsin

• Official Post

Cemal'inde söylediği gibi iki şekilde de regülatör yaptırabilirsiniz. Burada karar sizin. Ama iş regülatör ile bitmeyecek fabrika montaj yapıp yollar tahminim o yönde tabi sizin bu konuyu araştırmanın daha sağlıklı olur. Diğer alternatifte ise sabırlı olursanız hem regülatör montajı hemde diğer işlemleri yapıp test ederek stabil bir halde teslim alırsınız ama dediğim gibi burada sabırlı olmanız gerekiyor çünkü regülatörün testi için yüksek basınca beklemesi gerekiyor yani birkaç farklı teste tabi tutacak çekiç yayı valf yayı değişmesi gerekecek bunlar hep sistemin verimli çalışması için gerekli ayrıca montaj bitti hersey istediğiniz gibi oldu bundan sonraki süreçte dikkat etmeniz gereken bazı konular olacak en basiti ama en basit olanı tüp basıncını regule basıncın altında tutmak gibi bunun size faydası regülatörün ömrünün uzaması konusunda faydası olacak ayrıca bir başka konu daha var tüp basıncı 250bar kullanım için uygun olabilir ama sağlıklı atış için benim düşüncem regule basınçtan 30-40-50bar üstünde basınç ile doldurulması sistem hem daha verimli hemde daha üçün ömürlü olur yapacağınız 20-30atis ekstra için sistemi zorlamak benim kanaatimce yanlış olur. Bunlartamamen benim şahsi fikrimdir saygılar