havalı tufek fişeği

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • googla "airgun shells" yazınca çıkan 5.5 havalı tüfekler ile atılabilen av fişekleri!!?? yivli namlularda olmuyor sanırım. av fişeklerinin küçüğü gibi sacma atan fişekler. bunu modifiye edip yivli havalı silahlara uyarlamalar da gördüm, bu fişeğin sacmalarını çıkarıyorsun yada sacmasız olanlarıda var sanırım, önce pelleti namluya sokuyorsun ileri itiyorsun arkasına bu fişeği yerleştiriyorsun sevk fişeği niyetine sonra ateşliyorsun 2800 fps. biz dizelleme yapıp ovvv tüfek gibi patladı derken elin oglu neler yapmış.

• Official Post

Ben çok bisrsey anlayamadım kusura bakmayın airgun shell dediğiniz kartuşu gamo da duydum ama görmek yada kullanmak nasip olmadı ayrıca güç ve dağılım beklentisi konusunda hüsran bir çalışmaydı o yüzden rağbet görmedi ama sizin bahsettiğiniz çalışmanın linklerini paylaşırsanız hız verileri çok yüksek merak ettim

• googla "airgun shells" yazınca çıkan 5.5 havalı tüfekler ile atılabilen av fişekleri!!?? yivli namlularda olmuyor sanırım. av fişeklerinin küçüğü gibi sacma atan fişekler. bunu modifiye edip yivli havalı silahlara uyarlamalar da gördüm, bu fişeğin sacmalarını çıkarıyorsun yada sacmasız olanlarıda var sanırım, önce pelleti namluya sokuyorsun ileri itiyorsun arkasına bu fişeği yerleştiriyorsun sevk fişeği niyetine sonra ateşliyorsun 2800 fps. biz dizelleme yapıp ovvv tüfek gibi patladı derken elin oglu neler yapmış.

Dediğiniz airgun shells gamo viper express tüfekleri için üretilmiş olanlar. Dediğiniz yöntemi de anlayamadım.

Airgun shells diye bahsedilen şeylerin içerisinde ayrı bir basınç, barut vs bulunmuyor. Normal önü arkası kapalı pipet gibi düşünün içinde küçük saçmalar var. Tamamiyle pellet nasıl hava basıncı ile atılıyorsa o saçmalar da o şekilde atılıyor extra bir şey yok yani. Ayrıca Dediğiniz 2800 pfs imkansız öyle bişi olamaz, olsa bile attığımız pellet şekil değiştirir o basınçla tüfeğin sistem de dayanmaz zaten patlak verir. Bir de menzili, hızı yüksek değil zaten yakın mesafe için onlar. Tüfeğin videoları var inceleyebilirsiniz zamanın da çok incelemiştim ?:thumbup:

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• pellet ararken tesaduf gordum bende bu aırgun sheel fıseklerını merak edıp ordan oraya gezerken youtube de ben buraya nerden geldım derken youtube vıdeolarında gordum. o fıseklere benzer sevk fısegı hazırlamıslar olcum yapıyorlar 2800 fps ye ulaşıyor pellet, tabı sızınde dedıgınız gıbı peletten gerıye pek bırsey kalmıyor onun ıcın farklı bır yontem yaptılar, ucunun ortası delık pelletlerden aldılar bu pelletlerın ucuna 4.5 bb denılen celık sacmalardan yapıstırdılar trafık levhası gıbı levhaları delıp gectı pellet ucundakı celık sacma. yanlıs hatırlamıyorsan lınkını verecegım sayfanın kanalında gormustum.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Videoyu izledim de atılan silahı falan hiç göstermiyorlar. Ateşli silahla atıyorlardur muhtemelen. Ateşli .22 cal ses fişeğinin önüne kırmızı sağlam pelleti koyuyorlar, malum diğerleri kurşun olduğu için o basınca dayanmaz ama alaşımlı pellet hem hafif olur hem sert olur. Yani havalı tüfekle ateşli tüfeği kıyaslamak olmuş bu. =)

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• epey aradım taradım bahsettiğim videoyu bulamadım. çogunlukla 22 kalibre kuru sıkı fıseklerın(çekirdeksiz) ucuna pellet yerleştirilip ateşli silahlarla ateslenmesinden bahseden videolar dolu. anladıgım kadarıyla çekirdekli fişekler oralarda pahalı galiba ucuz yollu ateşli silah talimi yapmak için bu şekil birşeyler yapmaya çalışıyorlar. benim gördüğüm havalı silahtan atılan pellet, ateşli silahtan değil. pelletin arkasına hassas terazide ölçüp hazırladığı bir kartuş yerleştiriyor ateşliyor pelletin ucunda 4.5 bb var 2700-2800 fps aralıgında hızla metal levhayı delip geçiyor. aklıma geldi daha basit birşeyler yapanlar var pelleti yerleştirip biraz ileri itip açılan boşluğa vazelin doldurup ateşliyor 1400 fps civarlarında hızlanıyor. anlatmak istediğim şeyden sormak istediğim şuydu bu satılan havalı fişeklerden alsak(havalı silahın namlusuna uygun üretildiği için) içine hava basıncının patlatabileceği bir madde koysak ucunada pelleti yerleştirsek onun ucunada 4.5bb koyup fişek hazırlasak havalı silahı yivli ateşli silaha cevirmiş olmazmıyız? aklıma düşen fikir buydu.

• Official Post

epey aradım taradım bahsettiğim videoyu bulamadım. çogunlukla 22 kalibre kuru sıkı fıseklerın(çekirdeksiz) ucuna pellet yerleştirilip ateşli silahlarla ateslenmesinden bahseden videolar dolu. anladıgım kadarıyla çekirdekli fişekler oralarda pahalı galiba ucuz yollu ateşli silah talimi yapmak için bu şekil birşeyler yapmaya çalışıyorlar. benim gördüğüm havalı silahtan atılan pellet, ateşli silahtan değil. pelletin arkasına hassas terazide ölçüp hazırladığı bir kartuş yerleştiriyor ateşliyor pelletin ucunda 4.5 bb var 2700-2800 fps aralıgında hızla metal levhayı delip geçiyor. aklıma geldi daha basit birşeyler yapanlar var pelleti yerleştirip biraz ileri itip açılan boşluğa vazelin doldurup ateşliyor 1400 fps civarlarında hızlanıyor. anlatmak istediğim şeyden sormak istediğim şuydu bu satılan havalı fişeklerden alsak(havalı silahın namlusuna uygun üretildiği için) içine hava basıncının patlatabileceği bir madde koysak ucunada pelleti yerleştirsek onun ucunada 4.5bb koyup fişek hazırlasak havalı silahı yivli ateşli silaha cevirmiş olmazmıyız? aklıma düşen fikir buydu.

Anladığım kadarı ile flobert silah ve mubimnattan bahsediyorsunuz bu sistem sonradan değil fabrikasyon bir üretim diye biliyorum. Çünkü ses fişekleri ile gerçek fişekler arasında ölçü farkı var yani eşleşmez flobert ise 6mm yada 5mm gibi bir kova sahip diye hatırlıyorum havalı silahların atesluye uyarlanması konusu hali hazırda satılan atesliler varken gereksiz aksıyon olur. Çünkü ateşli silahın kovan yatağı ne kadar o patlama basıncına dayanabilir boş kovan yada kartuş nasıl tahliye edilir birçok sorun olur şayet siz video yu bulursanız mutlaka arkadaşlarda inceler

• Bahsedilen ameliye 22 kalibre "çivi tabancası" sevk fişeklerinin önüne 22 kalibre havalı tüfek pelleti koymak. Amerika kıtasında yaygın Avrupa da pek bilinmeyen inşaat sektöründe çabuk ve zahmetsiz çivi çakmak için sık kullanılan 5.5 mm (.22 Cal) ucunda herhangi bir mermi vs bulunmayan ancak yüksek basınçlı .22 fişekler bahsedilenler.

https://www.homedepot.com/p/Ra…100-Count-00607/100187029

2:20 sn civarında görebilirsiniz çivi tabancasını doldururken arkadaşı.

Harici İçerik youtu.be
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Videosu paylaşılan TAOFLEDERMAUS'un başka bir videosunda var bahsedilen eylem.

Harici İçerik www.youtube.com

TAOFLEDERMAUS özellikle normalde yivsiz fişekleri üstüne araştırma yapan farklı malzemelerin atış eğrilerini isabetini hızını vs. test eden biridir. İlginç videoları var bir çok. Göz atın arada. Burada da yaptığı deneysel çalışma yoksa ortalama Amerikalı alır Ar-15'ini ve 5.56 mühimmatını eğlenir.

Böyle çivi vs mermisi ile uğraşmaz. Bizim MKE'nin üretimi 9mm mermilerin ZQI markası altında bir dönem Amerika'da marketlerde kaça satıldığını görseydiniz üzülürdünüz... Ben üzüldüm açıkcası kendi memleketimde üretilen mermiyi ben o fiyata alamadığım için. Özetle mermi son dönemde pahalansa bile biraz hala bize göre çok ucuz orada.

Hele ki .22 cal mühimmat, ucuzluğu nedeniyle "atış talimi", plinking vs dediğimiz işler için çok yaygın kullanılıyor. Kırsal kesimde neredeyse her evde bir Ruger 10/22 var çoluk çocuk atış öğrensin ve bahçeye giren porsuktur vs onları vurmak gerekirse diye.

Aşağıdaki linkte 100 adet .22 merminin fiyatı. 6.99$ Biz ithal havalı silah pelletini o paraya alamıyoruz Türkiye'de ne yazık ki.

https://www.cabelas.com/produc…ammo/3314016.uts?slotId=1

Bu da 1400 .22 cal mühimmat 74 dolar...

https://brickseek.com/walmart-…ory-checker?sku=179760823

Ankara TR

• parayla çözülse iyi birde işin içine bürokrasi giriyor ateş etmekten insan soğuyor, babamın ruhsatlı silahını bile devlete bedavaya gerisin geri verip kurtulacaktık ki demir parasına alıcı çıktıda çerez parası oldu bir işe yaradı. bu ve benzer sebeplerden dolayı havalı atıcılık işine merak sardık birkaç senedir öğrenip eğlenmeye çalışıyoruz. olup olacağı ucuz kafa ağrısız biraz keyif almak istiyoruz. aklıma bir aralar var olan köstebek tüfekleri geldi 20 liraya alabileceğin demir boru yay vs. ile yapılmış tek fişeklik silah. belki bilmeyenler vardır fişegi bu mekanizmaya takıyorsun ve kuruyorsun köstebek deliğine yerleştiriyorsun, köstebek delikten çıkarken mekanizmayı çalıştırıyor fişek patlıyor ve köstebek ölüyor, ama köstebek o delikten hiç çıkmazsa tuzaklanmış bir fişek toprak altında kalıyor. bir başkası veya kendisi toprakta çalışırken birden nerden geldiğini bilemediğin bir fişekle insanlar yaralanıp ölünce bunlar yasaklandı. fıkra gibi olan olaylar yaşandı. bunun gibi bir mesele varsa çözümde vardır diyerek ucuz yollu pratik çözümler üretmekte mahir olan bizlerin aklında deli düşünceler dolanmakta.