Havalı Tabanca - 2020 Yılında Bütçeme Uygun

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba,

Öncesinde yalnızca bir kaç defa poligonda olmakla beraber atış tecrübem çok düşük.

Ateşli silahların belirli bir tecrübe istemesi ve şu dönemde bana maliyetli olacak olması ve silahlara olan ilgim nedeniyle bir havalı tabanca almak için yardımlarınıza başvurmak üzere uzun süredir üyesi olduğum Airgunturk'te ilk konumu açıyorum. Hızla artan döviz kuru nedeniyle 2020'deki fiyatlar yeni bir konu açma ihtiyacı doğurmuştur.

Amacım;

*Atış becerimi geliştirebilmek için ilk adımı atmak,

*Bu doğrultuda sapmayı en düşük düzeyde tutabilmek,

*Bütçemi oldukça düşük tutup tecrübe edindikçe ekipman artırmak ve gerekirse ateşlilere atlamak,

*Gerçek tabanca hissiyatına alışabilmek için co2 tüp destekli tabancalara yönelmektir.

Bu noktada şu an 400₺ altında;

1-KWC Sig Sauer 2022

2-Ekol Es P66 ve Compact modelleri,

3-SG Bersa Thunder 9

isimli silahlar dikkat çekiyor.

2 numaralı tabancalar yerli üretim olması nedeniyle daha yüksek özelliği daha uyguna sunabilir diye düşünüyorum. Ancak malesef Replica Airguns'ın incelemesine göre uzun namlulu model 10 metreden atışlarda sapma çok yapıyor. 1 ve 3 numaralı tabancalar ise sırasıyla Osman Ortaç abimizin ve yine Replica Airguns'ın incelemelerine göre 6-7 metreden yaklaşık 1-2cm sapmalar yapabiliyor. Yukarıda sıraladığım amaçlar doğrultusunda ve incelemelerden elde edilen verilere göre tecrübe etmediğim ve hayatımda olmayan bir şeyi benim için mukayese etmek oldukça güç. Örneğin 10 metrede bu 4 modelden hangisinin ya da uzun ve kısa namlulu Ekol'lerden hangisinin daha tutarlı olduğunu veya yeni üretim Ekol'lerde sorunun giderilip giderilmediğini eldeki verilerle kestiremiyorum.

***Ne kadar ekmek o kadar köfte ancak BU KONUYU ÖZETLERSEK EĞER 400₺ altında (Maksimum 100₺ aşabilriz, aslında bütçe fazla sorun değil ama yüksek tutmak istemiyorum giriş için. Çünkü ileride ne istediğimi ne kullanmak istediğimi seçebilmek istiyorum.) en tutarlı co2 havalı tabanca hangisidirin cevabını aramaktayım.

Sağlıklı günler,

Kaan

• Official Post

Merhabalar anladığım kadarıyla co2 tüplü tabancalardan istiyorsunuz. ben olsam kesinlikle ve kesinlikle zoraki modelini alırdım

kullanması biraz meziyetli olabilir fakat isabetteünyaca ünlü markaları tokatlayacak bir tabancadır.
    yıllardır keyifle kullanıyorum bir kere bile arıza vermedi.

• Merhabalar anladığım kadarıyla co2 tüplü tabancalardan istiyorsunuz. ben olsam kesinlikle ve kesinlikle zoraki modelini alırdım

kullanması biraz meziyetli olabilir fakat isabetteünyaca ünlü markaları tokatlayacak bir tabancadır.
    yıllardır keyifle kullanıyorum bir kere bile arıza vermedi.

Cemal Bey,

Değerli tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Tabancanın ne kadar sevildiğini buradan okumuş, görmüştüm ancak siz yazdıktan sonra videolarını da izledim.

Anladığım kadarıyla bu tabancada isabet, atış hızı ve ayrıca tahribat gücü özellikleri baskın. (Tecrübe ve bilgi eksikliğim nedeniyle yakalayamadığım noktalar olabilir.) Tabanca, yapısal formu ve sizin de bahsettiğiniz doldurma ve kullanma yönünden ise şu aşamada ihtiyaçlarımı karşılamıyor malesef.

Baskın özellikleri yönünden kesinlikle kaçırılmayacak olduğunu düşünsem de benim açımdan bu tabanca için bu bütçelere çıkmam gereksiz gibi görünüyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?

• Official Post

Bende sizin gibi düşünüp ekol aldım. İsabetsizligi ve hemen bozulması beni soğuttu. Sonra zoraki aldım. Yıllardır tık bile demeden, ilk günkü gibi çalışıyor. Bir süre ssonra çok zevkli ve kolay gelmeye başlıyor.

• Kaan baba merhaba sizin istediğiniz anladığım kadarıyla gerçekçilik hissi almak makanizma şarjör vesair bundada isabet biraz düşük olur ama olsun bunun için 2 tabanca öneririm 1.kwc m9 kullandım 2.sa 1911 hala kullanıyorum 3. Bir şık olarak pellet atan beretta px4 öneririm fakat şarjör yapısı gerçekci değil bunların hepsi de blowback li

• Kwc Makarov PM 40 blowbacksiz model ve Cybergun Sigsauer SP 2022 yi tek geçerim CO2 tüplü tabancalarda. Hem güç hem isabet konusunda ikiside bir numaradir.

• Selamünaleyküm,

Sıg Sauer p226 mı ?

Yoksa p320 mi sizce yardımcı olur musunuz?

Varsa Yoksa "Güzel Ahlak"

* Derya Arms Mk -12

* Sıg Sauer P226 (4.5)

* Kral Puncher Breaker 5,5

* Dede Yadigarı 16 cal tek kırma

* Hatsan BT65 SB 5,5

• Selamünaleyküm,

Sıg Sauer p226 mı ?

Yoksa p320 mi sizce yardımcı olur musunuz?

aleyküm selam,

bende ikisi de var çok benzer silahlar. P320 M17 (ABD ordu versiyonu) fazla mermi aldığından ve şarjör ağırlığı nedeniyle 1 adım önde.

Air Arms S510 TC - 5.5 mm

FX Dreamline Tactical Compact - 5.5 mm

Reximex RP - 5.5 mm

• aleyküm selam,

bende ikisi de var çok benzer silahlar. P320 M17 (ABD ordu versiyonu) fazla mermi aldığından ve şarjör ağırlığı nedeniyle 1 adım önde.

çıkış hızı ve tahribat olarak da aynı mı ?

çok teşekkür ederim. sanırım p 226 ful metal diğeri değil

* Derya Arms Mk -12

* Sıg Sauer P226 (4.5)

* Hatsan BT65 SB 5,5

• çıkış hızı ve tahribat olarak da aynı mı ?

çok teşekkür ederim. sanırım p 226 ful metal diğeri değil

chrono'da bakmadım ama iyi fikir. bu ürünlerde ciddi tahribat yok ama birebir aynı kasa, tetik ağırlığı gibi avantajlar var. ama 30 metrede şişe kırmıyorlar. doğru p320 full metal değil 200 gr kadar daha hafif 226'dan galiba. neticede P226 yı Seal'lar kullanıyor, diğerini piyade :)

Air Arms S510 TC - 5.5 mm

FX Dreamline Tactical Compact - 5.5 mm

Reximex RP - 5.5 mm

• chrono'da bakmadım ama iyi fikir. bu ürünlerde ciddi tahribat yok ama birebir aynı kasa, tetik ağırlığı gibi avantajlar var. ama 30 metrede şişe kırmıyorlar. doğru p320 full metal değil 200 gr kadar daha hafif 226'dan galiba. neticede P226 yı Seal'lar kullanıyor, diğerini piyade :)

eyvallah. kutu üzerinde yazan bilgilere göre P226 daha hızlı ve tahribatı yüksek gördüğüm kadarıyla şarjör farkı var ve çıkış hızları farklı gibi tabi kullananlar daha iyi bilir. bizde P320 aldık fakat P226 geldi değişime yollayayım mı kalsın mı bilemedim P320 yi göndereceğini söyledi firma bakalım o da gelsin görelim birebir farkını. teşekkürler.

* Derya Arms Mk -12

* Sıg Sauer P226 (4.5)

* Hatsan BT65 SB 5,5

• Bende ikisi var. P320 inanılmaz pelet seçiyor. 30 lü şarjör var bilye de atabiliyor. Bilye de sorun yok ama doğru pelet için baya zaman geçti. RWS in tabanca için üretilen peletini alırsanız sorun yok. Ya da 20 li şarjör alacaksınız. O şarjör pelet seçmiyor. P320 evet çok zevkli. 60 pelet sonrası tüp bitiyor. Müthiş bir gücü yok. Ben bu soğuklarda 320 FPS ölçtüm. Sıcak gavalarda belki biraz daha iyi olabilir. Eğitim silahı olarak başarılı. Hedefi vururyor.

P226 bana göre biraz daha iyi P320 ile kıyasla. 480 FPS diyor ama o değeri göremiyorsunuz. Yine bu soğuk havalarda 370 FPS nin üzerini göremedim. Şarjör tekerinde mıknatıs var çelik bilye atması için. Ürün çelik bilye ile daha güçlü. İsabet çok başarılı. Her iki silah ele iyi oturuyor ve gerçeklik hissi oldukça başarılı.

Hafta sonları şişe kırayım tahribat yapayım derseniz bu ürünlerden daha iyi ürünler var. Güç istiyorsanız Blowback olmayan bir model seçin. Benim tecrübem Crosman hem ucuz hem de güçlü. Malzeme kalitesi ise ortalamayı geçmiyor ne yazık ki. Ama tabanca olayına alışayım. Hedeflere hızlıca atış yapayım , geröekci olsun vs için bence P226 sonra da P320 den daha iyi bir ürün yok.

Ben en çok zevki Morph 3x, Crosman Vigilante (revoler) ve KWV M712 Full Auto alıyorum.

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Eyvallah iki silahta satıcı tarafından gönderildi elimde atış yapmadan kutu üzerindeki bilgiller ve elimde oluşturduğu hissyatla p226 yı tercih ettim yarın p320 yi iade edeceğim. p320 daha çok sallanma yapıyor üst mekanızması ve bencetercihimde en etkili olan tüp dolum haznesi p226 çokçok daha iyi hızlı eksi yanı p226 nın şarjörü sürekli değiştir doldur yapmak :)) yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

* Derya Arms Mk -12

* Sıg Sauer P226 (4.5)

* Hatsan BT65 SB 5,5