İlginç bir soru "1"

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

+ 1

• Forum da yararlı bilgiler alıyoruz.

Kimsenin alınacağını sanmıyorum.

Ben hala TV lara o küçük adamları nasıl sokuyorlar

onu öğrenmeye çalışıyorum ;kihhik,;kihhik,;lol;

Fx Revolution

HW 97 k

Diana mod 350

HW 45

Diana P5 magnum

• Mustafa abi,
    Su linkte (http://www.beemans.net/field%20use.htm) verilen rakamlara gore (Trajectory Comparison Table) mermiler (pellet) ilk 30 yard boyunca yukselip, daha sonra dusmeye baslayip, 60 yard mertebesinde ayni hizaya gelip (namlu ile), ondan sonra daha hizli bir dusus yasiyorlar gibi. Farkli buyuklukteki pellet'ler icin deger degisiyor ama davranis bicimi ayni gibi.

BB icin benzer bir calisma bulamadim :him:s

• Official Post

Mustafa abi,
    Su linkte (http://www.beemans.net/field%20use.htm) verilen rakamlara gore (Trajectory Comparison Table) mermiler (pellet) ilk 30 yard boyunca yukselip, daha sonra dusmeye baslayip, 60 yard mertebesinde ayni hizaya gelip (namlu ile), ondan sonra daha hizli bir dusus yasiyorlar gibi. Farkli buyuklukteki pellet'ler icin deger degisiyor ama davranis bicimi ayni gibi.

BB icin benzer bir calisma bulamadim :him:s

Raptorx Erdemin yazısını daha dikkatli okursanız, bunun nedenini anlarsınız, Silahımıza Dürbünü monte ettiğimizde ve silahımızı belli bir mesafeye sıfırladığımızda, biz dürbünden, (namlunun yere olan mesafesi ile hedefin yere olan mesafesini aynı kabul edersek) hedefe nişan aldığımızda namlu yere paralel değildir, yani namlunun ucu yukarda arkası aşağıdadır ve böylelikle mermi önce yükselir, sonra düşüşe geçerek bir yay çizer.

Bu verdiğiniz linkte alttaki küçük fotoğrafa dikkatli bakarsanız, orada bile anlaşılsın diye belirgin şekilde dürbün arka ayağını yüksek çizmişler.

[Resim Engellendi: http://www.beemans.net/images/Traj.chart2-w.gif]

• Official Post

Sanırım geç kaldım cevap verilmiş pardonn. :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Önemli değil Erkan Gazozu ikram edeceğim yinede. :)

• Official Post

Bu adam paso gazoz kazanıyor. Sıkıldım ben bu işten...

Pirana ALÇO

Sende kazanırdın kesin Buluthan, Sadece başlığa geç girdin, Unutma 3 Ağustos da 100 metre FX denemelerini Airgun Sniperlar yapacak.

• son şıktır cevabı;
    şimdi şöyle namluyu su terazisi ile birlikte mermi gidişini dengeleyip havaalını gibi düz bir yerde atış yaparsak, merminin namludan çıktığı an ile tam namlu girişine bir bilya aynı anda düşüşe geçse , mermi ile bilya aynı anda yere düşer. ama silah çok güçlüdür uzağa gider ama aynı anda yere düşer.

gazoz gelsin mi ^^

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Official Post

Abi oldu olacak üzerine de bir Nikko takarsınız değil mi ;) Arada onları da sevmiş oluruz ;keyf;

Tamam üzerine bir tane 6~24x56 Nikko takacağım, Fakat elimde bu dürbünden 1 tane var, hangi silaha takayım ?

• Mustafa abi,
    Simdi daha iyi anladim. Ben o resimde durbune dikkat etmemistim ve tufegin yere paralel oldugunu varsaymistim. Sifirlanmis durbun ile namlu hizasinin ilerde bir yerde kesisigi (sifirlandigi) ve bizim de durbune gore nisan aldigimiz gercegi ile durum simdi daha netlesti.
    Tesekkurler

• Tamam işte abi senin Nikko da ile gelecek olanlarda aynı sonuçta.

Glad derim ;)

I am also Glad ;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;.

abi benim Glad'i bir gönder, ben burada gece atışı bile yapıcam :thumbup:

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Bende geç kaldım ama basit bir örnekte ben yazayım. Namlu çıkış hzı düşük bir silahla 30 metreye sıfırladığımız silah 10 metrede hedefin üstünden 50 metrede ise altından vurur niye. Mermi önce yükarı kalkar sonra yerçekimi ile düşüşe geçer.

İlginç bir soruda benden Dünyada 30 metreye sıfırladığımız tüfekle ayda atış yapsak kaç metreye kadar bu sıfır noktasını korur.
    Delinin biri taşı attı. buyrun bakalım

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• aya çıkıp atış yapmak denemek görmek lazım deneme yanılma yöntemi ile ;lol;#hims

• 180m

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• cevabı bende bilmiyorum ama 180 metre ise benim silah ayda çok iş yapar.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png