İlginç bir soru "1"

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Silahımızın tetiğini ezdiğimizde Namludan çıkan merminin yönü nedir ? :him:s

• Namlunun paralelinde gider sonra aşağıya doğru düşüşe geçer :!:
    • Namludan çıkar çıkmaz namlu paraleline göre önce yükselir, sonra yerçekimi ile düşüşe geçer :!:
    • Namludan çıkar çıkmaz namlu paraleline göre yerçekiminden dolayı düşüşe geçer :!:

Bu sorunun yanıtını doğru bilenlere 3 Ağustos 2008 buluşmamızda Gazoz ikram edeceğim ;şrofls;.

• bence 3. şık. ilk başlarda az da olsa bi düşme olur ( gözle görülmeyecek kadar).sonra malum zaten düşüşe devam eder.sonucta yercekimine karşı dikey bir gücü yok

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• ben de 2. şık diyorum.ama ben de 3 ağustosa gelemiyorum.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• 3. Şık :thumbup:

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Bencede 2. şık doğru gibi.

Gamo p23 air pistol 4,5
    Zoraki hp01
    weihrauch hw 97k

• 3.şık tabikide sonucta mermininde bi agırlıgı var yer cekımıne yenik düşen :thumbup:

• Atış yaptığınız silaha bağlı olabilir mi? :P
    Mesela airsoftlardaki hop up mekanizması bb'nin yukarı havalanmasına sebep oluyor. ;şrofls;.

• Bu konuda forumda açıklama var.

Gazozu haksız yere hak etmeyelim. ^^

Selamlar

Bülent

Fx Revolution

HW 97 k

Diana mod 350

HW 45

Diana P5 magnum

• Official Post

Doğru forumda bu sorunun doğru yanıtını ben yazdığımı hatırlıyorum ama nerede olduğunu bulamadım, ;rofl.;

• bence bu konuda mermi tipi daha belirleyici

bb 1. alternatif, pellet 2. alternatifde anlatildigi gibi davranir diye dusunuyorum. Donmekte olan mermi (atildigi yondeki kendi aksina gore) kisa bir sure icin havaya cikma egilimi gosterip daha sonra inise gececektir gibi geliyor

bu vesileyle ilk notumu da yazmis oldum :thumbdown:

• Arıyorum şimdi,hem sizin hem de Ülkü beyin yazılarınız da
    geçmişti diye hatırlıyorum.

Fx Revolution

HW 97 k

Diana mod 350

HW 45

Diana P5 magnum

• cevap veriyorum 4 şık hatsan tüfeklerde ya sağa yada sola dpgru gider ;lol;;rofl.;;kihhik,#hims

• Official Post

Bu konuda bazı halâ yanılgıda olan arkadaşlara sözüm ;

İddaa : Namludan çıkan mermi namlu paralelinden önce yükselir sonra düşüşe geçer ve bir yay çizmiş olur.

Doğru cevap : Yay çizer, bu doğru, namludan çıkar çıkmaz düşüşe geçtiği için bir yay çizer,

Soruyorum : Madem mermi namlu paralelinden uzay a önce yükseliyorsa, bizde silahı ters çevirip sıkalım aşağıdan yukarı yay çizsin. :him:s

• ;rofl.; ;lol; Öneri harika ;lol;;lol;;kihhik,;kihhik,

Fx Revolution

HW 97 k

Diana mod 350

HW 45

Diana P5 magnum

• Mustafa abi yalnız buradaki soruda/tanımda bence eksiklik var:

namlunun tamamen yatay (yere paralel) olduğu durumda ibaresininde olması gerekir .

bu durumda pellet namludan çıkar çıkmaz düşmeye başlar.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

Arkadaşlar kimse sözlerimden kırılmasın, burada sonuçta hepimiz öğreniyoruz, bende öğreniyorum, bilginin yaşı ve sınırı yoktur.

• Official Post

Kastım yere paraleldi Erdem ve sanırım herkes de böyle tasavvur etti, Yani uzay a ateş etmiyoruz

• Kastım yere paraleldi Erdem ve sanırım herkes de böyle tasavvur etti, Yani uzay a ateş etmiyoruz

ben biliyorum sizin o şekilde kastettiğinizi, ancak okuyanlarda kargaşa olmaması açısından ekledim:
    biz havalısilahları yatayda attığımızı sansak bile, namlularımız hep çok azda olsa yukarı doğru oluyor, aslında dürbünümüz yere paralel oluyor.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png