Tüfekleriniz Hangi Marka model Gr Pelleti sevdi veya sevmedi.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
 • Selam sevgili hobidaşlar bu bölümde kullandığınız tüfek ve tüfeğinizin beğendiği aynı şekilde beğenmediği pelletleri solid bullet kendi tecrübelerinizi paylaşıp.

  Sizin tüfeği almak isteyen acemilere örnek olabilirsiniz. Başınızdan geçenleri resim ve video ile destekleyerek paylaşabilir siniz.

  Bende bu kısa zamanda ettiğim tecrübeyi ilk ve örnek olması amacı ile paylaşıyorum. İleride pelletlerin kalitesi artabilir aynı şekilde düşebilir. Yaşadığımız tecrübeler değişebilir. Okuyan ve paylaşan hobidaşlarım bunları da hesaba katarak takip yapsınlar.

  Tüfeğim kral puncher jumbo dazzle

  Desktop Screenshot 2020.10.03 - 18.05.02.92.png

  Envanterimdeki pelletler.

  IMG_2995_autoscaled.jpg

  Hatsan JSB exact Jumbo Heavy model pellet JSB nin kendi kutusundaki model ile aynı paylaşmamın sebebi ise hiç fark olmaması varsa da ben hissetmedim. Fiyat olarak Hatsan daha uygun olabiliyor. Bu pellet benim tüfeğin attığında zevkten dört köşe olduğu pellet şu anda daha iyisine denk gelmedim ve duymadım. 3.10.2020 dolar ve euronun damping yaptığı bu zamanda stok yapabildiğinizi yapın son kurlar vurduğunda alınması bütçeyi sarsıyordu şimdi daha alınamaz a doğru kayacak.

  Atışlar 12-30 M. arası deyişken hedeflere yapıldı. Atış sehpam yada minderim yok bipot ayak ile masadan oturarak atış yapmaktayım.

  Gelelim SPOTON yerli pellet imize ilk önce sevem mi yoksa gömem mi?

  İlk önce gömeyim. Ya bu kadar 2 yüzlü pellete daha denk gelmedim. Her açtığım kutuda farklı bir karaktere bürünüyor :):(:P;(:/:love: ya bunu üreten işçiler ve denetleyen arkadaşlar suyunuza yemeğinize soluduğunuz havaya bir şey mi karışıyor.

  PARS 18,13 modelini benim tüfeğim sevdi. İlk kutuda 3-4 pelletten biri aykırı gitti. İkinci kutudan ve üçüncü kutudan çok memnun kaldım çünkü 250 adet pelletten 4-5 adeti aykırı gitti. Bu modeli tüfeğim sevdi hem de yerli ve ekonomik. Hemen envanterime yeni kutular kattım dördüncü kutuyu açtım ben şok.

  IMG_2991_autoscaled.jpg

  Pelletlerin hemen hemen hepsi çapaklı idi tek tek çapakları temizledim yıkadım yağladım ve daha atışını yapmadım. Resim almamışım çapaklı halini after Before yapardım :) 12-30 metre arasında JSB 18,13 ve SPOTON 18,13 arasında belki 50 belki 100 mermide 1-2 adet fark görürsünüz bu tüfeği alan hobidaşlar kesinlikle bu modeli de denemeli.

  HUNTER modelini alma sebebim tüfeğimin güç ayarı olması ve 10-30 metre arasında standart hedeflere atma Amacım gücü kısıp aynı hacim bar ile daha çok atış yapmak lakin bu modeli bu tüfek ile önermiyorum pellet çok savruluyor. Bu kararı 2 kutu pellet bitirdim onun üzerinden veriyorum.

  DOME ve POİNTED 16 Gr modelini beraber karşılaştırarak yazayım.

  İki modeli de tüfeğim sevdi. Aynı hedeflere ve uzaklıkta yarı güçte + kılın çok az altında tek delik grupman yaptılar. Dürbünüm 18,13 gr pellet ağırlığına göre ayarlı. Bu iki pelleti kendi arasında karşılaştırır isem DOME 10/10 ise POİNTED 16 Gr 10/9 bu görüşü 1er kutu atmamdan yola çıkarak yapıyorum ve iki sinde de çapaklar bir hayli mevcut idi. DOME modeli 16,5 gr POİNTED ise 16 GR bu iki model neden var amaçları ne tek fark 0.5 Gr olamaz kendi sitelerinde de bir bilgi yok POİNTED 16 Gr bilmediğim bir özelliği var ise penetrasyon gibi DOME modelinin gölgesinde kalıyor.

  POİNTED 22 Gr yi daha denemedim.

  PB 82 Bullet i de denemedim.

  Benim tecrübem 12-30 M. arasında bu pelletler 50 de 70 de 100 de farklı değerler verecektir. O mesafelere çıktığımda gene bilgisini vereceğim.

  6.10.2020

  Yıkanmış yağlanmış spoton pars lar benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. Pelletler çok savruldu ki atış mesafem 15-20 M arası idi. Ya dedim bendemi problem var geçtim JSB 18.13 ler tam + kılın ucunu vurdu. Hani kutudan kaynaklı diyeceğim de 2 kutuda da aynı problem. Harbi aldım namlu için çapak temizliği haricinde yıkama yağlama yapmayacağım pars pelletleri.

  POİNTED 22 Gr Pelletler de çok iyi iş çıkardılar ama 2.3. kutularda bununda rengi değişir mi bilemiyorum.

  B469CA0D-B2C4-4865-AF54-FA39A40A642A_autoscaled.jpg

  Bu pelletler den de 1-2 kutu envanterime katıp pars modeli ile kıyaslamalar yapacağım 2 sinden biri envanterimde yer bulamayacak.

  Envanterime 2 pellet daha girdi.

  IMG_3053_autoscaled.jpg

  JSB 13.43 Gr pellet tüfeğimin gücü en düşükte çok iyi grupman verdi. Düşük güçte en iyi sonuç şimdilik bu modelde lakin farklı markaların daha uygun fiyatlı modellerinde arayışımı sürdüreceğim.

  SOLİD RAPTOR 28 Gr solid denenmedi.

  Envantere yeni pelletler geldi.;tufey#

  IMG_3072_autoscaled.jpgSPOTON POİNTED 16 Gr bugün öğrendim. Üretimini durdurmuşlar POİNTED 22 Gr 200 adet 1 kutu olarak yeniden dizayn edilmiş DOME modelinin gölgesinde kalan bir pellet idi 16 gr olan nasıl elime geçti ise hatıra olarak kalsın.^^

  SPOTON SOLİD 26 Gr denemedim mümkün ise tüm solidleri uzun mesafede deneyeceğim.

  GAMO serisi ile başlıyayım. Pelletler tam 1 g. Oda 15.42 Gr ediyormuş.^^

  MAGNUM Ve EXPANDER serisi sivri uçlu pelletler bunlardan uzun mesafe atışı yada grupman beklemiyorum amacım penetrasyon güçlerini görmek idi.

  EXPANDER Modelini bu tüfekte bir daha kullanmam performansı beni tatmin etmedi.

  MAGNUM modeli attığım diğer pelletlerden daha kuvvetli. Bunu hissettirdi envanterimde penetrasyon amacı ile tutacağım.

  HUNTUR Ve PRO HUNTER

  Pelletler güzel güzel de SPOTON un muhadil pelletlerin den ne çok iyi nede çok kötüler. Yerli ürünlerimiz var iken hem de fiyat olarak da çok uygun iken bu İki pelleti sadece başka tüfekte denemek amaçlı kullanırım.

  HATSAN TORPEDO beklediğimden çok daha iyi çıktı.

  459075FC-4B19-427B-AE09-C59B5951892D_autoscaled.jpg

  Grupman dan sonra 12-30 metre arasında değişken mesafelere koyduğum Balküpü 😋 küp şekerine çok güzel isabet etti ve beni memnun etti. JSB 18.13 ü bu mesafelerde SPOTON PARS 18.13 ile karşılaştırmış. JSB atılmaz PARS modelide çok iyi sonuçlar veriyor demiş idim lakin kutudan kutuya rengi değişen bu pelleti yerli de olsa JSB ile aşık attırmak JSB bence ayıp olur ama. TORPEDE serisi ilk izlenimim ki bu daha bir kutuda atış deneyimim var JSB ile o mesafelerde aşık atabilir diye düşünüyorum.

  Ben tecrubelerimi paylaşıyor bundan yola çıkarak övdüğüm pelleti gömebiliyorum başımdan ne geçti ise düşencelerim ne ise onu yazıyorum.

  Kral Puncher Jumbo Dazzle

  Vector Optics Capricorn 4.5x14x44 FFP

  Mesaj 8 düzenlendi, son düzenleyen Hayaksisheytan ().

 • Güzel paylaşım. Benim hw77 jsb 15.89 5.52 ve Hn ftt 5.53 sevdi. Kubbe başlı pelletler kullanmak bana mantıklı geliyor. Ülkemizde havalı ile av yasak. Sivri uçlu almaya gerek yok diye düşünüyorum.

  dıana 460 magnum

 • Güzel paylaşım. Benim hw77 jsb 15.89 5.52 ve Hn ftt 5.53 sevdi. Kubbe başlı pelletler kullanmak bana mantıklı geliyor. Ülkemizde havalı ile av yasak. Sivri uçlu almaya gerek yok diye düşünüyorum.

  Sivri uçlularda benim merak ettiğim tek şey penetrasyon. Bir er kutu aldım denemelik. Deneyince onuda üstte yazıya ekleyeceyim.

  Kral Puncher Jumbo Dazzle

  Vector Optics Capricorn 4.5x14x44 FFP

 • Paylaşım için teşekkürler. Hatsan galatian kullaniyorum en verimli atislari hatsan torpedo ile en verimsiz atislar spoton marka pelletlerle oldu.

 • Emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkürler.

  Reximex Throne 5.5mm&6.35mm 9*32x50

  Kral BigMax

  Kral Puncher NP-04 Automatic

  Hatsan TurkBull Automatic

  Kral Breaker 6.35mm 58cm namlu & 53cm 5.5mm namlu

  Aria 300Bar Kompresör

  Scoot 9Lt. Carbon scuba tüp

 • Emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkürler.

  Çok saolun sizin de tecrübenizi paylaşmanızı bekliyorum.

  Kral Puncher Jumbo Dazzle

  Vector Optics Capricorn 4.5x14x44 FFP

 • Hayaksisheytan

  Konunun başlığı değiştirildi. Eksi Başlık: “Tüfekleriniz Hangi Marka model Gr Pelleti sevdi ve sevmedi.” Yeni Başlık: “Tüfekleriniz Hangi Marka model Gr Pelleti sevdi veya sevmedi.”.
 • İlk resim sig sauer P226 12 metre desteksiz

  İkinci resim sig sauer P226 10 metre destekli

  İkinci grup resimler Jsb 18.13 kalıp ve yılları farklı

  Pellet lerin farkı

  3 grup resim effecto 25 mt. Atış sehpasından yapılan atışlar 220-200 bar tüpe bağlı atışlar

  Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen hakanbozkurt ().

 • IMG_20190806_164057

  selam elinize sağlık. tablodaki grupmana bakarak silahın sevdiği pelleti tespit edip, bu pelletle kullanmanın ne kadar da önemli olduğu çok açık ortaya çıkıyor.

  browning auto 5

  akkar karatay tk355

 • Hakanbozkurt eline emeğine sağlık.

  Kral Puncher Jumbo Dazzle

  Vector Optics Capricorn 4.5x14x44 FFP

  Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Hayaksisheytan ().