Effecto px4 namlu çıkış hızı sorunu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar merhaba konu biraz uzun kusura bakmayın. Sözle 1-2 dakikalık konu yazıya dökülünce sayfalar ediyor.

Effecto px4 ile ilgili yasadigim sorun ve çözümleri paylaşmak istedim.

Tüfek 07.10.2019 tarihinde sıfır olarak alınmıştır. İlk izlenimim görsel olarak tetik ağırlığı vb. Konularda çok iyi olduğudur. Regülatör lü olması da cabası tabi. Aynı dönemde elimde kral puncher Jumbo ve kral nemesis te bulunuyordu. Kral Pcp ler ile 50 m de jsb 18.13 ile 50 krş grupman yapabiliyordum ancak Effecto ile aynı sonucu alamadım. Grupman 25 m de bile 1 TL den büyüktü. Tüfeği başka pelletler ile de denedim sonuç tatmin edici olmadı. Jsb 25.39 ile iyi sonuç verdi ancak çok pahalı bir Pellet.

Sonuç olarak tüfeği bu şikayet ile 2 defa firmaya gönderdim. Huglu servistekiler Sabit atış sehpası ile deneme yaptıklarını ve 25 m de 11-12 mm lık grupmanlar aldıklarını ilettiler ve resim olarak ta bana attılar. İlave olarak 10 kadar jsb 25.39 pellet ve iki şarjör rüde jsb 18.13 ile doldurup geri gönderdiler.

İki hafta önce Çin den aldığım namlu ucu hız ölçeri denedim ve tufekteki dengesizligi farkettim. Ölçümler m/s olarak bir 230 m bir 270 m yukarı aşağı dalgalanmalar var. Regülatör devre dışı kalınca daha stabil atmaya başlıyor. Servis teki arkadaşa yazdım çekiç ayarını kontrol etmeni istedi ve sorun çekici sabit tutan setuskur vidası oynamış ve çekicin mesafesi artmış. Söküm konusunda destek ve bildirdikleri mesafeleri kumpas ile ölçerek gerekli ayarlar yapıldı ve sonuç aynı. Dalgalanmalar devam ediyor.

Daha sonra 100 bar altında tüfek hava kaçırdı ve tüp bitene kadar devam etti. Tekrar servise gönderdim (3. Gidişi). Kasadaki merkez deliğin kayık olduğu bildirildi ve kasa değişimi yapıldı gerekli oring değişimleri ile tüfek geri geldi ve sorunun çözüldüğü umuduyla iki kez atışa gittim ve sonuç aynı.

Muhtemelen regülatör arızalı, çünkü 115 bar altında regülatör devre dışı kalınca hız konusu stabil hale geliyor.

Regülatör ü devre dışı bırakmayı denedim ama beceremedim servis teki arkadaş destek oldu ama sonuç olarak tüfek tekrar servise gidecek. Vaktinizi aldım kalın sağlıcakla

• IMG-20201127-WA0004.jpgTekrar Regülatörun devre dışı kalması için oring yerini degistirmem söylendi ancak orinfi değiştirince tüp yerine oturmadı mecburen eski haline getirdim. Regülatör kafasındaki civatayı sokeyim dedim ancak o zamanda garantiden çıkacağı söylendi.

• Büyük şansızlık geçmiş olsun. Kesinlikle bir sorun olduğu belli. 50 metrede neredeyse tek deliğe yakın grupman yapabiliyor atıcı bu konuda iyiyse. Kendim 80 metreden pin pon topuna üst üste başarılı atışlar yapabildim. İlginç gelen bende 25.39 olanı denedim. 18.13 den daha iyi grupman alamadım ama yine de iyiydi tabi. Siz daha iyi sonuç aldığınızı yazmışsınız. Dilerim en yakın zamanda çözülür tüfeğinize kavuşursunuz en sağlıklı şekilde.

• Büyük şansızlık geçmiş olsun. Kesinlikle bir sorun olduğu belli. 50 metrede neredeyse tek deliğe yakın grupman yapabiliyor atıcı bu konuda iyiyse. Kendim 80 metreden pin pon topuna üst üste başarılı atışlar yapabildim. İlginç gelen bende 25.39 olanı denedim. 18.13 den daha iyi grupman alamadım ama yine de iyiydi tabi. Siz daha iyi sonuç aldığınızı yazmışsınız. Dilerim en yakın zamanda çözülür tüfeğinize kavuşursunuz en sağlıklı şekilde.

Teşekkürler. Servis teki arkadaş rapor luymuş ilk fırsatta gondericem sonucu tekrar yazarım.

• Selam bence bu sefer tüfeği değiştirmeleri gerekiyor. Böylece iki tarafta kurtulmuş olur bu eziyetten.

diana mod 48/52- 177

• Şanssızlığınıza üzüldüm,regülatör kolay bir iş değil...Sorununuzun kesinlikle regülatörden olduğunu düşünüyorum ve her ihtimale namlunuza da baktırın.. ''Sözle 1-2 dakikalık konu yazıya dökülünce sayfalar ediyor'' cümlenize katılaraktan devam edeyim...Bugün air arms,daystate bile hala bazı güçlü ürün modellerini regülatörlü olarak pazarlamıyor,fx yeni seri ürünlerinde yeni yeni regülatör uygulamasını sunmaya başladı,basit bir iş olsaydı eminim bu seçenekleri çoktan görürdük,maliyetini dert edeceklerini sanmıyorum çünkü bu fiyatlı ürünlerin yanında regulatör maliyeti çokta önemsenmez.Yinede bu markalar için regülatörle ilgili söylediklerim bir tahminden varsayımdan ibaret olsun istisnalarıyla beraber...Gelelim huğlu effecto'ya,bu ürün daystate klonu bir ürün,burada dikkatimi çeken yerli bir firmamızın bu model tasarıma yönelmesi ve üretmesi,bende 1 adet merakımdan px5 pro satın aldım ve tamamen parçalayıp inceledim...Tüfeğin genel anlamda her bir parçasını güzelce ve temizce üretmişler,tetik grubu,namlu,pellet sürücü ve valf grubu nu masaya yatırınca güzel net bir görüntü veriyor,yani bir ürünü materyalleriyle birlikte güzel bir seviyede tutmayı başarmışlar bence.Özellikle namlusu oldukça temiz işlenmiş giriş ve çıkışı,yiv setleri temiz kusursuz şoklu bir lothar walther namlu...Herşey buraya kadar güzel...,çalışmışlar ve lothar walther'den namlu almaya kadar güzel gitmiş işler,tebrik edilesi..Yanlız buradan sonra madalyonun ters tarafı var birde....Gelelim oraya, sırdırmaz alanda ve tüp grubunda gözden kaçırdıkları gereken hassasiyet ve montajlama dikkatsizlikleri var kesinlikle ve çözümü konusunda çokta tecrübe sahibi olmadıklarını çözüm noktasında eksikliklerini gördüm,zaten yeni aldığım bir air arms,fx,steyr bile olsa kesinlikle açar bakarım gözümle görürüm,çünkü içeride en ufak bir yüzey hatası,talaş tozu,çapak vs. bile insanı hobiden soğutacak kadar olumsuzluklara sebep olur, özellikle sorunları çözmeyi bilmeyen için tek çıkış yolu o üründen kurtulmaktır artık...Bu yüzden bunların önünü almak için kesinlikle kendi prosedürlerimi her zaman istisnasız uygularım ve noktayı baştan koyarım, ve o tüfekten kullanım ömrü boyunca emin olurum...Bu ürünü her ne kadar yerliler arasında en düzgün üretilmiş tüfek olarak nitelesekte hiç bir zaman bir air arms,daystate olamayacağı noktasında acımasızca eleştiririm ama bu ürünleri bazı yönleriyle aratmayacak kadar da iyi yönleri olduğunu da söyleyebilirim,çünkü fiyat performansı buna fazlasıyla izin veriyor...Fabrika bu ürünü üretebilmiş fakat kesinlikle tam teşekkül tüfeğe hakim değil ben bunu görüyorum...Sadece çekiçle,tornavidayla,zımbayla,bolca sıvı gresle vs halledilecek işler değil bunlar... ya bir kere bu işin standartını,kalite kontrolünü belirler işin içinden çıkarsın yada tüfek 5 sefer servise girer çıkar hala sorunu çözülememiş olarak ortada öylece kalır,malesef bu konuda eleştirilmeyi hak ediyorlar..Bu bir yakıtlı motor rc hobisine benzer aynı zamanda, eğer anlamıyorsan bu işteki şansın da bir yere kadar,çünkü bir yerde elinden birşeyler gelmesini sever bu pcp hobisi...Yinede belli bir standart'ı sunmakta fabrikanın görevi...böyle belli başlı aksamlarda kritik parçalarda güven vermelidir...Bende ilk başta bir sorun yaşadım,regulatörde fire chamber dediğimiz regüle basıncın bekleme odası olan hazneye tekrar regüle basınç dolarken ses yapıyordu,bunu bir çok kullanan arkadaşa sorarak teyit ettim tüfeğin hala isabetli ve stabil atttığını görsekte hoşuma gitmediğini söyleyerekten servisine aktardım,onlarda bu sorunu çözdüklerini değişim yapacaklarını söylediler ve yolladım değiştiler sorun ortadan kalktı..Tüm bu uzun uzadıya konuya eklediğim madalyonun ters tarafı muhabbeti malesefki 10 kullanıcıdan 2 tanesine denk geliyordur muhtemelen, belki de fazlasına...Hiç denk gelmeyip sorunsuzca kullanımına devam edenlerde var tabiki...Hulasa tüfeğinizle ilgili yaşadığınız sorunların sayısı ve servis ile muhattap olma sayınız yasal sınırı geçtiyse yenisini talep edin rahatlayın,mutlu olmak sizinde hakkınız...Fabrikanın da bunu sağlaması lazım...Şimdiden kolaylıklar diliyorum..

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Borbayre ().

• Şanssızlığınıza üzüldüm,regülatör kolay bir iş değil...Sorununuzun kesinlikle regülatörden olduğunu düşünüyorum ve her ihtimale namlunuza da baktırın.. ''Sözle 1-2 dakikalık konu yazıya dökülünce sayfalar ediyor'' cümlenize katılaraktan devam edeyim...Bugün air arms,daystate bile hala bazı güçlü ürün modellerini regülatörlü olarak pazarlamıyor,fx yeni seri ürünlerinde yeni yeni regülatör uygulamasını sunmaya başladı,basit bir iş olsaydı eminim bu seçenekleri çoktan görürdük,maliyetini dert edeceklerini sanmıyorum çünkü bu fiyatlı ürünlerin yanında regulatör maliyeti çokta önemsenmez.Yinede bu markalar için regülatörle ilgili söylediklerim bir tahminden varsayımdan ibaret olsun istisnalarıyla beraber...Gelelim huğlu effecto'ya,bu ürün daystate klonu bir ürün,burada dikkatimi çeken yerli bir firmamızın bu model tasarıma yönelmesi ve üretmesi,bende 1 adet merakımdan px5 pro satın aldım ve tamamen parçalayıp inceledim...Tüfeğin genel anlamda her bir parçasını güzelce ve temizce üretmişler,tetik grubu,namlu,pellet sürücü ve valf grubu nu masaya yatırınca güzel net bir görüntü veriyor,yani bir ürünü materyalleriyle birlikte güzel bir seviyede tutmayı başarmışlar bence.Özellikle namlusu oldukça temiz işlenmiş giriş ve çıkışı,yiv setleri temiz kusursuz şoklu bir lothar walther namlu...Herşey buraya kadar güzel...,çalışmışlar ve lothar walther'den namlu almaya kadar güzel gitmiş işler,tebrik edilesi..Yanlız buradan sonra madalyonun ters tarafı var birde....Gelelim oraya, sırdırmaz alanda ve tüp grubunda gözden kaçırdıkları gereken hassasiyet ve montajlama dikkatsizlikleri var kesinlikle ve çözümü konusunda çokta tecrübe sahibi olmadıklarını çözüm noktasında eksikliklerini gördüm,zaten yeni aldığım bir air arms,fx,steyr bile olsa kesinlikle açar bakarım gözümle görürüm,çünkü içeride en ufak bir yüzey hatası,talaş tozu,çapak vs. bile insanı hobiden soğutacak kadar olumsuzluklara sebep olur, özellikle sorunları çözmeyi bilmeyen için tek çıkış yolu o üründen kurtulmaktır artık...Bu yüzden bunların önünü almak için kesinlikle kendi prosedürlerimi her zaman istisnasız uygularım ve noktayı baştan koyarım, ve o tüfekten kullanım ömrü boyunca emin olurum...Bu ürünü her ne kadar yerliler arasında en düzgün üretilmiş tüfek olarak nitelesekte hiç bir zaman bir air arms,daystate olamayacağı noktasında acımasızca eleştiririm ama bu ürünleri bazı yönleriyle aratmayacak kadar da iyi yönleri olduğunu da söyleyebilirim,çünkü fiyat performansı buna fazlasıyla izin veriyor...Fabrika bu ürünü üretebilmiş fakat kesinlikle tam teşekkül tüfeğe hakim değil ben bunu görüyorum...Sadece çekiçle,tornavidayla,zımbayla,bolca sıvı gresle vs halledilecek işler değil bunlar... ya bir kere bu işin standartını,kalite kontrolünü belirler işin içinden çıkarsın yada tüfek 5 sefer servise girer çıkar hala sorunu çözülememiş olarak ortada öylece kalır,malesef bu konuda eleştirilmeyi hak ediyorlar..Bu bir yakıtlı motor rc hobisine benzer aynı zamanda, eğer anlamıyorsan bu işteki şansın da bir yere kadar,çünkü bir yerde elinden birşeyler gelmesini sever bu pcp hobisi...Yinede belli bir standart'ı sunmakta fabrikanın görevi...böyle belli başlı aksamlarda kritik parçalarda güven vermelidir...Bende ilk başta bir sorun yaşadım,regulatörde fire chamber dediğimiz regüle basıncın bekleme odası olan hazneye tekrar regüle basınç dolarken ses yapıyordu,bunu bir çok kullanan arkadaşa sorarak teyit ettim tüfeğin hala isabetli ve stabil atttığını görsekte hoşuma gitmediğini söyleyerekten servisine aktardım,onlarda bu sorunu çözdüklerini değişim yapacaklarını söylediler ve yolladım değiştiler sorun ortadan kalktı..Tüm bu uzun uzadıya konuya eklediğim madalyonun ters tarafı muhabbeti malesefki 10 kullanıcıdan 2 tanesine denk geliyordur muhtemelen, belki de fazlasına...Hiç denk gelmeyip sorunsuzca kullanımına devam edenlerde var tabiki...Hulasa tüfeğinizle ilgili yaşadığınız sorunların sayısı ve servis ile muhattap olma sayınız yasal sınırı geçtiyse yenisini talep edin rahatlayın,mutlu olmak sizinde hakkınız...Fabrikanın da bunu sağlaması lazım...Şimdiden kolaylıklar diliyorum..

Paylaşımınız için teşekkürler. Tüfekteki her yeri sökmeye izin var ancak regülatör sökülürse garanti dışı kalır deniyor bu biraz saçma. Söküp deneye bilseydim en azından arızalı olup olmadığını netleştirirdim.Servis teki arkadaş rapor dönüşü tekrar gönder bakalım abi dedi, iş başı yapmasını bekliyorum. Değişim nasıl olur kabul edililir mi bilemiyorum. Kasa merkez deliğinin hatalı olması kalite kontrol konusunda da eksikleri olduğunu gosteriyor umarım kendilerini geliştirebilirler. Çok büyük heves ile aldım kursağımda kaldı

• Arkadaşlar regülatörü iptal edebildim sadece oringlerin yerlerini değiştirmek yeter demişlerdi elimdekilerden taktım. Tüfeğin tüm havasını bosaltigimda bile manometre 25 barda kaldı. Tabi doldururken de bu farkı gözlemledim pompa 150 barda iken tüfek 175 barı gösteriyordu. 200 bar civarı bu fark oldukça kapandı. Ancak manometre sadece regülatör basıncını gösterdiği için bu sıkıntı olabilir. 115 bar ayarı buna göre yapılıyor. Tüfeği evde 200 bara doldurdum ve 3 gün araçta bekledi malum yasaklar. Sabah atışa gittim 175 bar gösteriyordu. Ev ve açık hava sıcaklık farkından dır muhtemelen ev içi 30 derece civarı dışarısı ise 6-7 derecelerde çünkü. Tüfekte ki dengesizlik regülatör süz daha da bir bariz ortaya çıktı 150 bar altı sıtabilite arttı. 50 bara kadar attım. Ölçümler m/s olarak yapıldı. Gördüğüm tüfek yuksek barlarda yeterince güç üretemiyor. Atışlar hatsan flaş 18.13 ile yapılmıştır.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen kadirgl ().

Selam daha önce de bir kaç paylaşımınıza denk gelmistim. Oldukça faydalı ve güzel analizleriniz var. Konuyu oldukça net aciklamisziniz. Pcp konusunda anladığım kadarı ile sizin de belirttiğiniz üzere tüfeğinizde ne olup bittiğini bileceksiniz. tufenizi tanıyacaksınız. Ve gerektiğinde bir yerini açıp bir soruna müdahale edebileceksiniz. Fakat burada da bazı ilginç sorunlar karşımıza çıkıyor. Örneğin kos kocaman bir şehirde ve hatta Google de tüfeğimin namlusu ile uyumlu bir oring bulamıyorum. Fabrikası bir oring için tüfeği 1800 km öteye kargolamamı istiyor ki bu da saçmalığın ayrı bir daniskası. Öyle bir hale geldik ki bir tüfek alıp yayına da yedek parça diye başka bir tüfek alacağım. FX in tamir kiti satılıyor da hatsanin veya kralın yada kuzey armsin yada her neyse x yerli firmanın contasini niye bulamıyorum. Üstelik bunlar yerli.

diana mod 48/52- 177

• Arkadaşlar herkese selamlar. Tüfeği gecen hafta kargo ile fabrikaya gönderdim, akabinde resmi mail adreslerine sıkıntılarımı ve değişim talebini iletim. Olumlu cevap verdiler.

• Hadi geçmiş olsun. En azından ürünlerine sahip çıkmışlar. Yeni gelen inşallah yüzünüzü güldürür. Bende Kralda benzer bir sorun yaşadım. Yeni gelen iyi çıkınca mutlu oluyor insan. Uğraştığınızla kalıyorsunuz tabiki ama şans işte herkesinde başına gelmiyor.

• Sizin adınıza sevindim,olması gerekeni yapmışlar.

Arkadaşlar herkese selamlar. Tüfeği gecen hafta kargo ile fabrikaya gönderdim, akabinde resmi mail adreslerine sıkıntılarımı ve değişim talebini iletim. Olumlu cevap verdiler.

• Selam daha önce de bir kaç paylaşımınıza denk gelmistim. Oldukça faydalı ve güzel analizleriniz var. Konuyu oldukça net aciklamisziniz. Pcp konusunda anladığım kadarı ile sizin de belirttiğiniz üzere tüfeğinizde ne olup bittiğini bileceksiniz. tufenizi tanıyacaksınız. Ve gerektiğinde bir yerini açıp bir soruna müdahale edebileceksiniz. Fakat burada da bazı ilginç sorunlar karşımıza çıkıyor. Örneğin kos kocaman bir şehirde ve hatta Google de tüfeğimin namlusu ile uyumlu bir oring bulamıyorum. Fabrikası bir oring için tüfeği 1800 km öteye kargolamamı istiyor ki bu da saçmalığın ayrı bir daniskası. Öyle bir hale geldik ki bir tüfek alıp yayına da yedek parça diye başka bir tüfek alacağım. FX in tamir kiti satılıyor da hatsanin veya kralın yada kuzey armsin yada her neyse x yerli firmanın contasini niye bulamıyorum. Üstelik bunlar yerli.

Merhaba.Yedek parçadan dolayı siteminizi anlıyorum fakat bende anlam veremedim açıkcası saydığınız markalarda genelde yedek parça grubu eksiksizdir,özellikle yerli oldukları için erişimi çok daha kolaydır pekte ücret talep etmezler gönderirken ufak şeylere,internetten ziyade aradığınız oringlerin tam ölçülerini bilmeniz gerekirki sipariş verebilesiniz yada satın almakta işiniz kolaylaşsın ve genelde sanayilerde bu oringler bulunur en çok.Servisini aradığınızda bu şekilde yaklaşıma neden olan bir davranışınız varsa yani konuya tam hakim olmadığınız kanaati olursa sorunu çözmek amaçlı isteyebilirler tüfeginizi,bugüne kadar böyle sorunla hiç bir yerli firmada karşılaşmadım fakat zaman zaman duymuşluğum vardır kazalara sebebiyet vermemek adına bu tür uygulamaları,sizinkide buna benzer bir durum olabilir diye dusundum ama birazda baştan savma gibi duruyor.Oring hemen hemen her istediginiz zaman ücretsiz gönderilen birşey acikcasi anlam veremedim dediğim gibi.

• Tembel, ciddiyetsiz bir toplumun yaptıklarını kullanmak çok yüksek risk içerir. Daha trafikte kurallara uyarak araba süremeyecek derecede disiplin sahibi bir toplumdan bırakın PCP’yi, sapan bile yaptım demesini şüpheyle karşılamak gerekir.

Geçen yine bu meşrepten bir firmanın yaptığı bir yivli tüfeğin incelemesini izledim. İncelemeyi yapan kişi, mekanizmayı patlama anında hareket etmesini engelleyen çıkıntılara mürekkep sürüp test etti. Sonuç: Çıkıntılar dengeli bir şekilde gövdeye temas etmiyor! Bu ne demek, bir patlama zamanında tüm gerilme dengesiz bir şekilde yığılacak! Yığılma olan bölgeler gerilmeyi kaldıramayıp deforme olup, o bolt mekanizması atıcının suratına girecek! Bakın daha bu kadar hayati meselelerdeki bile ciddiyet bu! Güvenmeyin bu toplumun yaptım dediğine.

Beş katını, on katını verin doğru düzgün ithal ürünler alın. Alman, İsveç, İngiliz, Çek ve bazı Rus silahları hariç hepsi baş ağrısına sebebiyet verir.