Havalı tüfek tamiri.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamınaleyküm arkadaşlar aranıza yeni katıldım aırmaster 77 havalı tüfeğim arızalandı bunun tamirini yaptıra bileceğim yada parcalarını bulabileceğim birer vamı yardımcı olursanız sevinirim ist Anadolu yakası dayım şimdiden teşekkürler

• Official Post

Adana'da Mustafa Emrah kalay var. Yapar mı bilmiyorum ama bu işler elinden geliyor. Facebook tan iletişime geçebilirsiniz

agt agtagt

• Hazır başlık açılmışken tamir ile ilgili benim de sorularım olacak. Benim eski fabrikadan vortex modifiyeli bir torpido 150 im var yaklaşık 1000 atımda patlatıyor ama palet yerinde kalıyor. Patlatma sesi de pıf tarzı bi sese dönüştü. Ateşli silah ve tüfeklerin tamirine elim yatkındır ama havalı mekanizmalarına alışık değilim. Tüfeğin şemasını da bulamadım. Kendim sökmek elimden geleni yapmak eğer yemez ise de hatsana yollamak istiyorum. Her türlü fikir ve yönlendirmenize ihtiyacım var. 30 yıl kadar önce tuka marka pistonlu havalı tüfeğimi söker pistonu ve keçeyi yemizler inceden yağlardım ama vortex bayağı farklı geldi.

Arıza tahmininiz varsa, şema ( orjinal değil de benzer vortex şeması da olur) eliniz de var ise paylaşırsanız çok müteşekkir olurum.

Not: düzcede yaşadığım için ve hevesli olduğum için ilk tercihim kendim denemek. Punc setim v.s var.

• Hazır başlık açılmışken tamir ile ilgili benim de sorularım olacak. Benim eski fabrikadan vortex modifiyeli bir torpido 150 im var yaklaşık 1000 atımda patlatıyor ama palet yerinde kalıyor. Patlatma sesi de pıf tarzı bi sese dönüştü. Ateşli silah ve tüfeklerin tamirine elim yatkındır ama havalı mekanizmalarına alışık değilim. Tüfeğin şemasını da bulamadım. Kendim sökmek elimden geleni yapmak eğer yemez ise de hatsana yollamak istiyorum. Her türlü fikir ve yönlendirmenize ihtiyacım var. 30 yıl kadar önce tuka marka pistonlu havalı tüfeğimi söker pistonu ve keçeyi yemizler inceden yağlardım ama vortex bayağı farklı geldi.

Arıza tahmininiz varsa, şema ( orjinal değil de benzer vortex şeması da olur) eliniz de var ise paylaşırsanız çok müteşekkir olurum.

Not: düzcede yaşadığım için ve hevesli olduğum için ilk tercihim kendim denemek. Punc setim v.s var.

Hatsan pcp si olandan wortex i doldurabilir deneye bilirsiniz yanlış hatırlamıyorsam 120 bar hava basıldığını hatırlıyorum bana kalırsa kargo bedelini karşılayıp fabrikaya göndermek sonuna kadar arkasındalar

• Söktüm, vortex pistonun içinde pozitif basınç olması gerektiğini ama benimkisi de kalmamış olduğunu anladım. 120bar basınç altında bu arkadaki vidayı kapata bilme olasılığım yok sanırım. Tüfek e kemalpaşa yolculuğu göründü anlaşılan. Yardımlarınız için teşekkür ederim Hasan ustam.