Namludan kırma bakımı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar,

1 yıldır Mod 85 vortex ve dün sipariş verdiğim mod 87 qe vortex tüfeklerim var. Elimde ballistol gunex sprey yağ ve ballistol vaseline gres mevcut. Bakım için bir miktar gresi namlunun kırıldığı bölgedeki kilitlemeye yarayan metal parçalara, oring etrafına namluya ve piston deliğinden içeri kaçmayacak şekilde sürüyorum. Gunex sprey ile de silahın dış kısmına bir beze yedirip siliyorum. silahın alt kısmına kundağın arasından ve tetik grubunun içine de spreyle sıkıyorum. Sizce bu yöntemde yanlış yaptığım bir şey var mı? Bir de son bakımda namlu içine 1 kez tel harbiyi gönderip çektikten sonra namlu içinde partiküller gördüm. Bunlar yiv setin içinden kurtulan pellet kalıntıları mıdır? yoksa namluya zarar verip namlunun metal parçalarını kaldırmış olabilir miyim? Namlunun içinden tel harbi çekmek namluya zarar verir mi?

teşekkürler

Hatsan Mod 85 sniper vortex

Hatsan Mod 87 qe vortex

• Official Post

Merhaba yağlama şeklinizde bir problem yok.namlu içini ve girişini sıvı yağlar ile yaglamayin.

Namlu icine tel sokmayın. Bunun için sağlam misina kullanın.

Telle namluya zarar verme olasılığınız var fakat bir kere yaparak kalıntı bırakmaz siniz

O gördükleriniz pellet kalıntıları. Kaliteli pellet kullanarak kalıntıları en aza indirebilirsiniz.

• Merhaba yağlama şeklinizde bir problem yok.namlu içini ve girişini sıvı yağlar ile yaglamayin.

Namlu icine tel sokmayın. Bunun için sağlam misina kullanın.

Telle namluya zarar verme olasılığınız var fakat bir kere yaparak kalıntı bırakmaz siniz

O gördükleriniz pellet kalıntıları. Kaliteli pellet kullanarak kalıntıları en aza indirebilirsiniz.

Merhaba Cemal kardeşim;

Namlu içine tel vs sokmayın demişsiniz, havalı tüfekler için harbi takımı var içi muhakkak teldir. Örnek ben 5.5mm için harbi takımı aldım. Pamuklu ve fırça başlığı var. Bunla temizlik yapamayacakmıyız şimdi? Yaparsak ballistol gibi iyi yağlar dahil hiç yağ kullanmayacakmıyız?

:thumbup: WEIHRAUCH HW 77

:thumbup: Element helix 4-16x44 ffp apr-2d Optik

:thumbup: Sportsmatch DM70 Dampa

• Merhaba Cemal kardeşim;

Namlu içine tel vs sokmayın demişsiniz, havalı tüfekler için harbi takımı var içi muhakkak teldir. Örnek ben 5.5mm için harbi takımı aldım. Pamuklu ve fırça başlığı var. Bunla temizlik yapamayacakmıyız şimdi? Yaparsak ballistol gibi iyi yağlar dahil hiç yağ kullanmayacakmıyız?

Harbi setinizdeki tel fırça metal tellerden oluşuyorsa kullanmayın hocam, bende de havalı tüfek harbi takımı var tel fırçası metal değil pirinç, Cemal abinin söylemek istediği şey sanırım yerli namluların yumuşak çelik ile üretilmesinden kaynaklı diye tahmin ediyorum, namlunun çeliği ne kadar yumuşak olursa tel fırçanın zarar verme ihtimali o kadar artar.

Rifle

Kral Empre X RG / .25
    Huğlu Effecto Px5 Pro / .22
    Hatsan Galatian LW RG / .22

Hatsan AT44 LW RG / .177

Hatsan Mod 85 Sniper / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Vector Optics Everest Gen2 3-18x50 SFP

Vector Optics Maverick-lll 1x22 S-SOP

Solognac 4-16x50 SFP

• Official Post

Merhaba Cemal kardeşim;

Merhaba hocam, telden kastım, inşaatlarda kullanılan yumuşak teller yada benzerleri.

Bulabilirseniz ip harbi bulun. Bende ithal ip harbi var sorunsuz şekilde kullanıyorum. Bir tüyo; harbiden sonra 4-5 atış yaptıktan sonra grupman deneyin yada atışa devam edin. Namlu hatalarını ilk atışlar kapatacak, sonraki atışlarınızi düzeltecektir