Hatsan Dominator 200W Carbine Vortex Kalibre Seçimi ve Öneriler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hobidaşlarım, uzun araştımalar ve inzivalar sonucu Dominator 200W Carbine Vortex modelinde karar kıldım. Bu tüfek grupman tüfeği fakat genelin aksine ben gaz pistonun gücünü düşürmeyi en azından ilk etapta düşünmüyorum. Bunu göz önüne alarak isabetin benim için çok önemli olduğunun farkına vardım çünkü ıskalamayı sevmiyorum. :D Grupman için kalibre, moderatör ve airstripper tarzı eklentileri önermenizi rica etmekteyim. İyi forumlar!

Seneye Kral Puncher Marine Pro 4.5mm PCP almak istiyor.

It will be ready for FT with a nice scope.

Tüfeğin kullanım amacı: 150-200 metrede tek delik şeklinde grupman yapmak.:D

• Hakkında hayırlısı çok güzel araştırıyorsun inşallah gönlünce olur mühimmat temini ve tahribat konusunda 5.5 genel kanıdır bende şahsen 5.5 derim fakat son zamanlarda 4.5 solid ler aklımıda karıştırmıyor değil birde ileride yarışmalarda kullanma gibi bir düşünceniz varsa 4.5 tercih ediniz diğer konularda (kafa avcısı) Metehan Özden den detaylı bilgi alabilirsin kendisinde vardı aynı silahtan bahsettiğim gibi mühimmat seçeneği ve görüntü itibarıyla 4.5 5.5 in yanında çok küçük vede az seçeneği var

• 5.5, kalibre kesinlikle benim önerim.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Hakkında hayırlısı çok güzel araştırıyorsun inşallah gönlünce olur mühimmat temini ve tahribat konusunda 5.5 genel kanıdır bende şahsen 5.5 derim fakat son zamanlarda 4.5 solid ler aklımıda karıştırmıyor değil birde ileride yarışmalarda kullanma gibi bir düşünceniz varsa 4.5 tercih ediniz diğer konularda (kafa avcısı) Metehan Özden den detaylı bilgi alabilirsin kendisinde vardı aynı silahtan bahsettiğim gibi mühimmat seçeneği ve görüntü itibarıyla 4.5 5.5 in yanında çok küçük vede az seçeneği var

Hocam destekleriniz için teşekkür ederim, fikirleriniz benim için değerli çünkü sonuçta ortada bir deneyim var ve istatistikler ne olursa olsun tecrübe eden ile etmeyen farklı oluyor hocam. Metehan hocam zaten bu tüfeği keşfetmeme aracı oldu, onun önerisi ile bu modeli araştırdım ve aslında baştan beri benim için önemli olan fabrikasyon namlu ucu dişe sahip olduğunu gördüm. Dürbün dağıtma ihtimalinin gücünün az olmasından dolayı düşük olması vs. vs. zaten tuzu biberi oldu. Bende mühimmat çeşitliliği yönünden 5,5mm' yi daha avantajlı görüyorum fakat grupman için 4,5mm daha verimli olma ihtimali ve musabakada yarışma durumunda bir avantaj elde etmek mümkün mü sorusu kafamı kurcalıyor.:him:s

• 5.5, kalibre kesinlikle benim önerim.

Hocam ft tarzı çalışmalar için geçerli mi öneriniz?

• Field Target işiyle hiç ilgilenmedim. 30 yıla yakındır havalı tüfeklerle ilgilenirim ilk tüfeğimi orta okul 3. sınıfta almıştım. Şuan iki adet 4.5 bir adet 5.5 bir adet de 6.35 havalı ve pcp tüfeğim var ama benim gözümde 5.5 farklı hedef atışları için.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Field Target işiyle hiç ilgilenmedim. 30 yıla yakındır havalı tüfeklerle ilgilenirim ilk tüfeğimi orta okul 3. sınıfta almıştım. Şuan iki adet 4.5 bir adet 5.5 bir adet de 6.35 havalı ve pcp tüfeğim var ama benim gözümde 5.5 farklı hedef atışları için.

Hocam 6,35mm i anladım, fazla tahribat için 50m menzilin altında genellikle av için yurtdışında, Türkiye' de ise tahribat için kullanılıyor. Zaten en genel kalibre 5,5mm. O zaman neden 4,5mm kullanılıyor bir bilginiz var mıdır? Çünkü eğer 4,5mm in ne için kullanıldığını anlar isem karşılaştırmasını, artı ve eksi yönlerini tespit edebileceğimi düşünmekteyim.

• HasanUSTA  karamurat hocalarım peki bu tüfeğe önerebileceğiniz namlu ucu eklentiler nelerdir? Biliyorum tüfek PCP olmadığı için takacağım moderatör sesi neredeyse hiç azaltmayacak fakat benim için önemli olan burada kozmetik.;kovboys; Ayrıca sadece moderatör değil namlu ucuna 1/2 UNF diş ile takılabilen güzel görünen her türlü namlu ucu eklentiyi önerirseniz sevinirim çünkü bu konuda fazla bir bilgim yok. (güzel görünen: bnkz. hatsan airstripper)