3 Ağustos FX tanıtım ve Dostluk buluşmasında FX düşüncelerimiz.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Değerli Arkadaşlar,

FX lerle ilgili fikirlerimizi, açık yüreklilikle yazabilmemiz için bu konuyu açma ihtiyacı hissettim,

Buluşmada merak edenler için, 3 model T12 - Gladiator - Revolution silahlarla toplamda 5.000 e yakın atış yapıldı ve pellet canavarı olarak suçlanan Revolution bu miktarın %50 sine yakınını harcadı,

Bu atışlar sayesinde silahların bir anlamda testleri yapılmış oldu, üstelik ağır şartlarda, yani tekil kullanıcı değil, herkes bu silahları gönlüne göre kullandı, bolt u yarım kurup tetik düşürenlerden tutunda, vs... vs... ;kihhik, Ve hiç bir sorun yaşanmadı, bugün silahları öylesine bir ön inceleme yaptık ve sanki hiç atış yapılmamış izlenimleri aldık.

Ben birde burada, dünde buluşmada bazı arkadaşlara bahsetmiştim, "Namlu" Daha önce çok bahsedildi "Mach Grade" Yani müsabaka kalite, ben samimi olarak itiraf edeyim, bende çok sayıda Orijinal Lothar Walther namlu var ve bu namlular tek kelime ile mükemmeller ve FX lerin üzerindeki L.W. Namlular için söylenen Mach Grade namlu ifadesinin ben bariz bir şekilde gözle görüleceğini beklemiyordum, yani olsa olsa atışlarda gurupman yapımında farkedilecek diyordum, ama geçtiğimiz cumartesi çıplak göz ile Mach Grade namlunun ne olduğunu gözlemledik, ve elimizde bulunan L.W. Namlularımız ile kıyas yaptık,
    Sonuç : Orijinal Lothar Walther namlularda yiv - set ler mükemmel açılmış, ama Fx lerdeki namlular ile gözle mukayese yaptığınızda şaşkına dönüyorsunuz, ! Orijinal L.W. Namlu çok iyi incelendiğinde yiv ve set lerde mikro çapak ve çizikler var iken, ( bu çok doğal, çakının namlu içinde yiv-set açılırken sürtünmesinden oluşan izler, FX Lothar Walther Mach Grade namluların yiv ve setlerinin adeta ayna görünümünde sanki polisaj yapılmış diyebileceğim (lebleme" işleminden geçtiği bariz görüntüledik,

Tabiki namludan çıkan merminin BC değerini koruması, hattâ artırması desem abartmışmı olurum bilemiyorum ama bu namludan çıkan pellet havadaki sürtünme kat sayısı ve isabetliliği mükemmele taşır.

• Harika bir başlık oldu, bende ayrı başlık açıcaktım az kaldı.

FX T12

Harika bir silah bana göre, bir kere çok hafif, süper dengeli son derece güçlü, son derece basit, son derece İSABETLİ, silahın tek dez avantajı manaometre olmaması.Emsallerinin arasında (kıyaslamak bile yersiz olucak ama ) TETİK, MEKANİZMA, KURMA KOLU, NAMLU farkı ile oldukça ön sırada

FX GLADİO

Mükemmel, mükkemmel ötesi, o kadar harika bir tasarım ki, hayret verici.
    Kelimelerle anlatmak mümkün değil.Hangi tarafından bakarsanız bakın her konuda emsallerine fark atar.Ne geliyorsa aklınıza farkı basar geçer:
    NAMLU, TETİK, TÜP HACMİ, GÜÇ AYAR ÜNİTESİ, HAFİFLİK , ERGONOMİ her konuda fark basar KURMA KOLU mükemmel . DİZAYN olarak klasik silah sevenlere tip olarak ilk başta itici gelsede, bu kapasitede bir silahı ellerine aldıklarında hissedecekleri şey şaşkınlık olacaktır.
    Zira bu güçte, bu tüp hacminde bir silah bu kadar mı hafif ve minyon olur, bu kadarmı kaliteli işçilik olur, bu kadarmı isabetli olur hayret
    Tek kelime ile süper ötesi.Her tür övgüyü hakediyor.

FX REVO

Bu silahtan bahsetmek istemiyorum. Bu ne ya böyle silah mı olur? Bu silaha ne can dayanır ne pellet dayanır ne de hedef dayanır.REVO havalı silahtan öte birşey
    İnanılmaz. Sınır noktası
    Hedefe doğru nişan alıyorsunuz tetiğe dokunuyorsunun çııp diye bir ses aaaa bir iki cm yukardan , aynı nefesle bir iki cm düzeltme yapıyorsun hafif bir gerginlik tetik parmağında çııp pellet hedefte.Kıpırtı yok.PC oyunları gibi ondan sonra ver Allah tetiğe çııp, çııp, çııp, hedef tarumar.İnanılmaz.Tek kelime ile muhteşem.

• arkadaşlar t 12 diyorum başka bir şey demiyorum mükemmel ;tese;kkur;keyf;

Hatsan AT44WX10 Premium Combo PCP( Lother Walther Namlulu)
    gamo cfx royal (22) 5.5 +3 9 40 dürbün +tek parça ayak
    gamo p23 ortopedik kabza (17) 4.5
    ilk göz agrım markası belli degil (17)4.5
    zoraki 914 9mm
    double eagle 9mm
    Optima Red Dot
    HATSAN MOD 95 SAS

• sn,serdar, herne kadar çeşitli sebeplerle buluşmaya katılamasak da inanın gerek yazıları,gerekse fotoğrafları nefesimizi tutarak izliyoruz.forumumuza yakışan bu toplantıyı düzenleyerek forum katılımcılarını biraz daha birbirlerine yaklaştıran başta siz olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.izlediklerimden kendi hesabıma çıkardığım tercihim hala gladiator da dır gerek tüp hacmi gerekse 3 kademeli atış pozisyonunun olması ve ileride üzerinde daha rahat modifiye yapılacağı kanaatindeyim.tüm fotoğrafları,yazılanları (şimdilik)gördükten sonra tüfeği bekleme heyecanımız bir kat daha arttı.ayrıca gladiator e dürbün takmak içinde yüksek ayaklara ihtiyacımız olacak,bunların temininde de yardımlarınızı bekliyoruz.umarım tüfeklerin gümrükten çekilmesinde başka sorunlar çıkmazda bizlerde uzun zamandan beri beklediğimiz tüfeklerimize sayenizde biran önce kavuşuruz.daha detaylı açıklamalarınızı(gerek tüfekler ,gerekse teslimatlar hakkında)merakla bekliyoruz.son olarak buluşma için hepinize tekrar teşekkürler.saygılarımla.ahmet fahri özyurt :D:D:D

• Official Post

Biz silahları modifiye etmeden Orijinal halinde göndereceğiz, tercihen Modifiye arzu edenlere ileride yardımcı olacağız,

Fahri bey, bugün bir iyi haber, TSE den pellet lerle ilgili Kapsam dışı onayını aldık, bu iyi haber, yarın evrakı elimize geçer, çarşamba malların faturaya göre kontrolleri ve Perşembe çekim olur, Cuma ve Cumartesi silahların ön bakım çalışmaları ve Pazartesi sevkiyatları yaparız, umuyorum.

• Valla Fx T12 ye takıldım kaldım.Hanımdan dayak yeme ihtimaline rağmen,şartlarıda zorlayarak sahip olmak gerektiği kanısındayım.Tabiki kısmet. ;tacli# Bu arada buluşmada harika olmuş,emeği geçen herkeze helal olsun.Tekrarını dört gözle bekliyoruz. ;d;

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• 3 makinayıda çok beğendim ama beni cezbeden t12 ve fx glad oldu t 12 mükemmel dengeli ve ergonomik bir silah ele alır almaz bütünleşiyorsun basit ,mekanik ve hafif ve çok isabetli o kaa rüzgar olmasına rağmen çok iyi atışlar çıkardı. fx gladyatör ise kurması kolay çookk büyük tüp hacmi ve kuvvetli itikrarlı atışlarıyla mükemmel ötesi .
    fx revo için yorum yapmıycam savaş falan çıkarsa silah olarak kullanabilirim yada bi kamyon pellet hediye ederlerse bide peletleri şarjöre doldurmak için adam verirlerse çok iyi olur tam bir pellet canavarı harika bir makina. ;kihhik,

hamdım piştim yandım oldum.

• HİZMETİNİZ İÇİN TEBRİKLER MUSTAFA BEY .
    bütün bu silahları ve aksesuarları fiyatları ile bir arada görebileceğimiz siteye ne zaman kavuşacağız
    havalılar hakkında hiç bir malumatım olmadan siteniz sayesinde çok şey öğrendim sağolun.çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

• sayın mustafa amcacım

Dün bizleri zehirleyebildiğin kadar zehirledin ;kihhik, Hazırlamış olduğun organizasyon anlatılmakla bitmez. Türkye de çok büyük bir ilke imza attın. Bütün silahları dün sırayla deneme imkanım oldu öncelikle

T12
    tüfeği ilk elime aldığımda maket sanmıştım fotoğraflarda göründüğünden çok farklı inanılmaz bir ağırlığı var. çok hafif. çok şık. çok güçlü. tetiği çok hassas. sesine diycek yok ;kihhik, ilk zehiri bu silahta tattık. sonra

GLADİO
    şık tasarımı ile öne çıkıyor kurma kolu çok hoşuma gitti tetiği, gücü, estetiği, ağırlığı çok güzel alınabilecek bir silah bayağıda hoşuma gitti zehir git gide artıyor #hims

REVO
    fatih abinin dediği gibi böyle bişey olamaz bu aşamada zehir tamamı ile vicudu kaplamış durumda kurtuluşumuz artık yok yanlız bu silahın tek kötü tarafı ve sıkıcı kısmı pelletleri çok çabuk bitiriyo dolumu 1 dk sürmesine rağmen harcaması 5 sn sürmüyor mustafa amcadan bu silahın pellet sorununu çözmesini istiycemşarjörü 10 lu değilde ne biliyim şeritli bişey yapılsa bence atışlar daha zevkli olur ;lol;

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• nerde fx lerin videosu ? ;confused;

görelim artık sağlam ellerdeki duruşunu +;tuftabV#

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• T 12 = Güçlü,hafif, dengeli,estetik,isabetli ve bolt kolu ile kurması çok zevkli.
    GLADİATOR = Güçlü,dengeli,estetik,isabetli, kolay kurulabilen ve dev tüp hacmi ile bence dünyada tek.(benim favorim)
    REVOLATİON = güçlü,dengeli,isabetli,estetik seri atış imkanı ile hedefe daha kısa sürede kolay isabet sağlanabiliyor.
    Hepsi güzel silahlar ve kullanım alanına göre tercih yapılabilir ben gladyatör düşünüyorum zaten büyük olan tüp hacmi biraz daha büyütülebiliyormuş bu sayede yanımda tüp taşımak zorunda kalmıyacağım tabi aracım olmadığı için böyle düşünüyorum yanımda sadece silah ve pellet götürme şansım var ama aracım olsaydı tüpü bagaja atardım ve ozaman revo alıp seri atşın tadını çıkarırdım.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen kartalcin ().

• ben atış yapmadım fx lerle daha kımseyı tanımıyoruz dıye bıraz ayrı durduk kendı tufegımızle takıldık , ama gerçekten sıcak bır ortamdı , ama şunu söyleyebılırımkı , o tufekler sırf sesı ıcın bıle alınır.

• ben atış yapmadım fx lerle daha kımseyı tanımıyoruz dıye bıraz ayrı durduk kendı tufegımızle takıldık.

Doğrusu buna çok üzüldüm. Herne kadar forumdan tanısam da, pek çok arkadaşla bu buluşmada tanıştım.
    Bayanlar öncelik tanımak için, bir kaç arkadaşın sırasını aldım ama o arkadaşların da, sıralarını bayanlara vermekte tereddüt edeceklerini sanmıyorum. Ne de olsa, hobinin gelişmesi için, bayanların desteğine ihtiyacımız var. Bunun dışında hiç kimseye ayrıcalıklı davranılmadığı kanaatindeyim.
    Her ne kadar bazı arkadaşlarımız, (herhalde elleri zamklı idi), silahlardan ayrılmakta güçlük çektiler ise de, zaman ve pellet sıkıntımız yoktu.

Bu tür buluşmaların bir amacı da, forum üyelerinin, birbirlerini daha yakından tanıyıp, yüz yüze sohbet etmelerine imkan sağlamak.
    İnşallah, bir sonraki buluşmada çekingenliği bir yana bırakıp, aktivitelerin tadını daha iyi çıkarırsınız.

• ben atış yapmadım fx lerle daha kımseyı tanımıyoruz dıye bıraz ayrı durduk kendı tufegımızle takıldık , ama gerçekten sıcak bır ortamdı , ama şunu söyleyebılırımkı , o tufekler sırf sesı ıcın bıle alınır.

benimde 2. buluşmam ama arkadaşlar çok sıcak ve efendi insanlar çekingenliğe gerek yoktu zaten daha önce bir kaç kişi hariç kimse kimseyi tanımıyordu tutonkoman keşke sende atsaydın neyse bir dahaki sefere. :thumbup:

hamdım piştim yandım oldum.

• Doğrusu buna çok üzüldüm. Herne kadar forumdan tanısam da, pek çok arkadaşla bu buluşmada tanıştım.
    Bayanlar öncelik tanımak için, bir kaç arkadaşın sırasını aldım ama o arkadaşların da, sıralarını bayanlara vermekte tereddüt edeceklerini sanmıyorum. Ne de olsa, hobinin gelişmesi için, bayanların desteğine ihtiyacımız var. Bunun dışında hiç kimseye ayrıcalıklı davranılmadığı kanaatindeyim.
    Her ne kadar bazı arkadaşlarımız, (herhalde elleri zamklı idi), silahlardan ayrılmakta güçlük çektiler ise de, zaman ve pellet sıkıntımız yoktu.

Bu tür buluşmaların bir amacı da, forum üyelerinin, birbirlerini daha yakından tanıyıp, yüz yüze sohbet etmelerine imkan sağlamak.
    İnşallah, bir sonraki buluşmada çekingenliği bir yana bırakıp, aktivitelerin tadını daha iyi çıkarırsınız.

Hocam sakın ben atış yapmadım derken sitem ettiğimi düşünmeyiniz, ben 350 magnum tufegımı cuma gunu almıştım , onunla daha atış yapmamıştım henuz , birazda o yuzden kendı tufegımle takıldım , yoksa saolsun arkadaşlar devamlı atmak ısteyen buyursun atsın dıye çağrıda bulundu , şimdilık bırkac arkadaşla tanıştık full kamuflaj kıyafetlı AA tufege sahıp bir arkadaş , bir tufegıme tetık ayarı yapan kemal abi, bayayhan , birde benımkı gıbı 350 magnum sahıbı olan bır arkadaş , tabiki bu tip organızasyonlarda bulundukca herkezle tanısacagız ,ama baştada dedıgım gıbı fx 'lerin sesı yeter .

• bende hepsini yeni tanıdım ama maşşallah bende bu yüzzüzlük oldugu için hepsinin tüfeğini kullandım atış yaptım bende sadece fx için gelmişdim ama arkadaşlar sağ olsunlar hiç biriside yok olmaz prensibim değil felan gibi kelimelerle geri çevirmediler kime silahınızı deneye bilirmiyim dediysem hepside sağ olsun buyur ettiler ve bayağı tecrube edindim hele hele exador fatih arkadaşım hakkını helal et bayagı saçmanı ve havanı harcadım gibi geliyor bana
    Bu arada bu buluşmada tecrübe edip denediğim silahlarıda yazayım FX ler zaten biliniyor,
    1.nazımın aa s410
    2.buluthan abinin aa s410
    3.cahit abinin webley tekli raiderı
    4. aytapfanın webley 10 lusunu
    5. fatihin hw 100 ünü
    6.birisinin hw 97 sini
    7.bir arkadaşın baretta tabancasını
    8.fatihin walter tabancassını
    9. airsoftun saçmalarını da sırtıma ve kalçalarıma yiyerek deneme ve tecrübe yaptım, ne kadarda çekingenim u½%; değilmi arkadaşlara teker teker teşekkür ederim