Daha aktif bir forum için

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
 • Yaklaşık 7 senedir üyeyim forumda fakat son 1-2 senedir aktiflik sayısı çok düşük. Facebook'ta da paylaşımların çoğu özellikle satışlar silah diye kaldırılıyor. Kısacası bu forumun aktif sayısını arttırmamız bu hobiye gönül vermiş herkes için çok önemli. Aktif sayısı artarsa ilanlarımız daha kolay satılır daha çok ilan görürüz, sorularımıza daha hızlı cevaplar alırız. Forumun aktif sayısını arttırmamız için ne yapmamız gerekir ? Reklamını nerelerde yapabiliriz ?

 • Ben de sanırım 14-15 yıldır forumu takip ediyorum. Bu süre zarfı içinde açıp bakmadığım bir gün dahi olmadı diyebilirim. Forumum cıvıl cıvıl, 40 - 50 mesaj ortalamasının olduğu günleri çok özlüyorum gerçekten. Bu hobiyle ilgili öğrendiklerimin %60-70’ ini burada yapılan paylaşımlara borçluyum.

  Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

  Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
  Weihrauch HW75 0.177 cal.

  Weihrauch HW45 0.177 cal.
  Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

  hasag.png

 • Ben de sanırım 14-15 yıldır forumu takip ediyorum. Bu süre zarfı içinde açıp bakmadığım bir gün dahi olmadı diyebilirim. Forumum cıvıl cıvıl, 40 - 50 mesaj ortalamasının olduğu günleri çok özlüyorum gerçekten. Bu hobiyle ilgili öğrendiklerimin %60-70’ ini burada yapılan paylaşımlara borçluyum.

  Facebook’taki grupların çoğu da kapanmış topluluk yok artık sanırım

 • Bu sadece benim düşüncem, Üyelik paralı olacak ve her yıl düzenli olarak atış yarışması gibi kurumsal etkinlikler olmalı. İnsanlara ilgi çektiren hobi başlaması için sebep uyandıran ve katılmaların teşvikler olmalı. Bunlar olmadan zaten verimli şeklinde reklam yapmak zor olur. Etkinliklerin video kayıtlarını alınması ve Youtube kanallarına yüklenmesi, Sosyal medya hesabıyla ilgilenmesi, ciddi anlamında verimli reklam organize yapılmasını isterse sermaye gerekiyor.(Özel mesleklerin birliği ve odalar gibi düşünün.) Bunun içinde paralı üyelik sistem şarttır. İşgücü bırakıp hangi kişi sadece bunlarla ilgilenebilecek? Aktif olması için bu işin merkez olmalı Facebook, vs. olarak bölünmemeli, dağılmamalı. Havalı silahların hobilerine katılan sayısı artarsa ilgili kazalarda bundan dolayı ilerde oluşabilecek kısıtlamalarda önümüzde bulundurmalıyız. İlgili yasalarına da karış çıkabilmemiz için masum ve temiz bir niyeti ile paralı üyelik sistem olmalıdır. Söz konusu haklarımızı korumak ise aidat öder gibi her ay düzenli destek vermeye niyetim var. Bu tip havalı silahlar zamanla kısıtlama gelecek, sadece zaman meselesi, yurtdışındaki örneklerine bakılırsa bundan eminim.

 • Ben de havalıların da, yüksek kalibreli olanların, ruhsat ile alınıp satılması taraftarıyım. Aldım sattım ruhsatı devir ettim kafam rahat. Ruhsat mı sordular. Buyurun memur bey. Herşey açık net.

  Kral Puncher Ekinoks 6,35

  Kral Puncher NP 04 4,5

  bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

  Leupold Red Dot

  Çin Malı el pompası


  aranıyor:

  hatsan 125 vortex

  zoraki light

  np 04 6.35

  parallax free red dot

 • bence forumun geçmişe nazaran daha az hareketli olmasının iki temel nedeni var. bu iki temelin altını bu nedenlere bağlı olarak doldurabiliriz.

  1. neden: 2009 ve sonrasındaki 5-6 yılda pcp ler yeni yeni piyasada yaygınlaşmaya başlamıştı. Ortaya çıkan bu yeni ürün merak oluşturdu. insanlar ortaya çıkan ürünü tanımak istediler. sınırları öğrenilmeye çalışıldı. insanlar farklı şeyler denediler, uzun namlu, kısa namlu, yüksek güç, düşük güç, regülatör, büyük kalibre, küçük kalibre vs.vs. . yapılan bu çalışmalar forumda paylaşıldı. yeni bir şey olduğu için merak edildi ve ilgi gördü. bügün hemen hemen yapılacak yeni bir şey kalmadı gibi. bu yüzden ilgi azaldı.

  2. neden: toplumdaki sosyal ve ekonomik sorunlar dolayısıyla:

  a- milletin alım gücü düştü. bundan dolayı hobiye istenilen bütçeler ayırılamıyor.

  b- ruhsal bunalım ve gerginlik nedeniyle hobi beşinci altıncı planlarda kaldı.


  Bu durumlar sadece bizim hobimiz için de geçerli değil. bütün hobilerin etkilendiği bir dönemden geçiyoruz. bahse konu sorunların tez zamanda geçmesini temenni ediyoruz.

  diana mod 48/52- 177

  • Official Post

  forumun aktif olduğu zamanlarda piyasaya pcp ler yeni girmişti ve herkes cok meraklıydı.

  türkiyede en aktif forum burası olması nedeniyle merakını gidermek için herkes yazıyor çiziyordu.

  Milletimiz artık fikir edindi ve hobiye kendi çapında devam ediyorlar.
  yeni başlayan arkadaşlarmıza genel de buraya gelip bilgi almak istiyor

  diğer kalanlarda alışveriş için buradalar.
  eskinin tadını bilenlerde burayı hiç bırakamıyor...

  agt agtagt

 • forumun aktif olduğu zamanlarda piyasaya pcp ler yeni girmişti ve herkes cok meraklıydı.

  türkiyede en aktif forum burası olması nedeniyle merakını gidermek için herkes yazıyor çiziyordu.

  Milletimiz artık fikir edindi ve hobiye kendi çapında devam ediyorlar.
  yeni başlayan arkadaşlarmıza genel de buraya gelip bilgi almak istiyor

  diğer kalanlarda alışveriş için buradalar.
  eskinin tadını bilenlerde burayı hiç bırakamıyor...

  Kesinlikle katılıyorum. olayı iyi özetlemişsin. • 2..secenek daha cok agır basıyor genel sebebıde o

  3 secenek ıse ınsanların kaynasma arkadaslalık ortamları olusmaması grupların az olması

  grupların cok az nadır bulusup faılıyet yapması


  Hatsan Mod 125 Sniper VORTEX 5,5


  Reximex Throne Gen2 -5,5--6,35 ;tufey#


  Spina Optics HD 4.5-27X50 FFP
  Cobra

 • Öncelikle Behçet beyin tespitlerine katılıyorum,bilhassa 2. neden şuan neredeyse hayatımızın her alanını etkiliyor malesef.


  Eski takipçilerden biri olarak bir anımı paylaşmak isterim.Ben daha öğrenciyken mod125'i yeni satmış ve cfx alarak kendimce daha bilinçli bir havalı tüfek sever olmuştum,forumdan tanıştığım çok eski forumun bel kemiği üyelerden bir abim o dönem gamo 3-9x40 dürbün satıyordu,günün parasıyla 110 liraya almıştım yanlış hatırlamıyorsam.Abimiz renault da müdür pozisyonundaydı ve dolabında soda şişesi biriktiriyordu hafta sonu kırmak üzere,tabi biz de soda içerek katkıda bulunmuştuk :D

  Bu gerçekten kıymetli bişey, en iyilere sahip olup,dünya standartlarında modlama ve grupman yapan üyelerimiz vardır mutlaka ama video fotograf çekiyorlarsa da youtubea atıp forumda kendi kıymetli fikir ve görüşlerini paylaşmadıklarında arada kaynayıp gidiyor.


  Taşın altına elini koyup elinde imkan olan üyelerimiz yaptıkları grupmanlarda yada eğlence atışlarında iyi kötü demeden kendi heveslerini diğer kullanıcılara aktarırsa eğer ve bu emeklerde bir begeni ve teşekkür yorumlarıyla gerekli takdiri görürse yine canlanabilir kanaatindeyim.

  KALIBRGUN CRİCKET 5.5 MM


  GAMO CFX 4.5 MM