Yivsiz av tüfeği ruhsatı için sağlık raporu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yivsiz av tüfeği ruhsatı çıkartacağım ama hangi aile hekimine gitsem ben raporu vermem diyor. Teker teker hepsiyle tartıştıktan sonra foruma yazmak istedim. İstanbul'da zorluk çıkarmadan bu raporu verecek aile hekimi var mıdır ?

• Eskiden yaparlarmış artık yapmıyorlarmış. Atıcılık lisans için hâlâ aile hekimden raporu veriliyorda silah ruhsat için devlet hastanelere gitmeniz gerekiyor. Raporun ücreti var. 130 TL... randevu almanıza gerek yok direkt raporu birimine geçebilirsiniz sıra numarası veriyorlar. Ben İstanbulda değil, Çanakkaleden yaptırdım... Bilginiz olsun.

• Yivsiz av tüfeği ruhsatı çıkartacağım ama hangi aile hekimine gitsem ben raporu vermem diyor. Teker teker hepsiyle tartıştıktan sonra foruma yazmak istedim. İstanbul'da zorluk çıkarmadan bu raporu verecek aile hekimi var mıdır ?

Aile hekimiyle aranızda samimiyet oluşmalı, bu hepsi için geçerli değil tabii ki hepsinin huyu suyu farklı, buradan sonra yalan devreye gireceği için yol gösteremem.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• Aile hekimiyle aranızda samimiyet oluşmalı, bu hepsi için geçerli değil tabii ki hepsinin huyu suyu farklı, buradan sonra yalan devreye gireceği için yol gösteremem.

Abi samimiyet oluşsa keşke oturup anlatıyorum ben vermem de demiyor. Ben veremem diyor. Verebildiğini de biliyor herkes bunu söyleyince de ben nerden bileyim senin psikolojik durumunu muhabbetine giriyor. Tamam onlar da kısmen haklı ama ben alacağım tüfekle bir şey yapacak olsam neden ruhsatlısını alayım zaten ruhsatsız bir sürü var su gibi bulunuyor. Üniversite öğrencisiyim sicilim temiz ters bir durumum yok oturup konuşsa neyse kestirip atıyor hangisine gitsem. Hastanede sağlık raporu ücreti olmuş 250 TL 1 günde hallolmuyormuş birde.

• Eskiden yaparlarmış artık yapmıyorlarmış. Atıcılık lisans için hâlâ aile hekimden raporu veriliyorda silah ruhsat için devlet hastanelere gitmeniz gerekiyor. Raporun ücreti var. 130 TL... randevu almanıza gerek yok direkt raporu birimine geçebilirsiniz sıra numarası veriyorlar. Ben İstanbulda değil, Çanakkaleden yaptırdım... Bilginiz olsun.

Yapıyorlar abi yapıyorlar. Bu topa girmek istemiyorlar başka açıklaması yok. Alan çok insan var alamayanlar 10 katı fazla tabi.

• Abi samimiyet oluşsa keşke oturup anlatıyorum ben vermem de demiyor. Ben veremem diyor. Verebildiğini de biliyor herkes bunu söyleyince de ben nerden bileyim senin psikolojik durumunu muhabbetine giriyor. Tamam onlar da kısmen haklı ama ben alacağım tüfekle bir şey yapacak olsam neden ruhsatlısını alayım zaten ruhsatsız bir sürü var su gibi bulunuyor. Üniversite öğrencisiyim sicilim temiz ters bir durumum yok oturup konuşsa neyse kestirip atıyor hangisine gitsem. Hastanede sağlık raporu ücreti olmuş 250 TL 1 günde hallolmuyormuş birde.

ben gittiğimde hemen almıştım. kanun yönetmelik değişmediyse veriyorlar.

ayrıca teorik olarak o raporu vermeye yetkili kişi sizin piskolojik durumunuzu belirlemeye de yetkin kişidir.

eğer uygun değilsem uygun değildir dersiniz. hiç sormadan bakmadan değerlendirmeden ben nerden bileyim denir mi?

hastalık için gittiğimizde şu ilacı bir dene bakalım olmazsa başka ilaç yazarız diyerek sağlığımızı riske atanlar iş ruhsata gelince nasıl da garantici oluyorlar.

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

6-9 litre 300 bar karbon tüp

reximex rp 5.5

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

Merhabalar,

Maalesef yok. Sorumluluk almak istemiyorlar. En iyisi bir av bayii ile görüşüp onların yönlendirmesi ile almanız daha kolay olacaktır.

Walther CP 88 6'' £tabanxalı$

Crosman Vigilante 357

Husan Malazgirt 1071 410 Cal;tufey#

Edgun Leshiy 2 Limited Edition 30 Cal

Umarex HDR 50 11 Joule

• Merhaba,

Geçmişte yaşanan olaylardan dolayı Aile Hekimleri haklı olarak böyle bir sorumluluk almak istemiyorlar. "Atıcılık Lisansı Yenileme" için sorun yaşamamak adına e-devlet üzerinden Kişisel Sağlık Bilgi Formu ( Kişiye Ait Sağlık Bilgi Formu EK-6) 'nu doldurdum ve çıktısını alarak Aile Hekimine giderek lisansımı yenilemek için "Spor Yapmasında Sakınca Yoktur" Sağlık Raporunu aldım. Size tavsiyem e-devlet üzerinden bu formu doldurup çıktısı ile mümkünse sizi uzun süre tanıyan bir Aile Hekimine giderek raporu istemeniz. E-devlet üzerinden girilen bilgilerin sorumluluğu tamamen size ait olduğu için bir nebze Aile Hekimlerini sorunluluktan kurtaracaktır.

NOT: Atıcılık Lisans yenileme için "Sağlık Raporu" almak şart değilmiş. Bunu İlçe Gençlik Spor Müdürlüğüne evrakları teslim ederken öğrendim. Sağlık Raporu yerine "Sağlık Beyan Formu" doldurup vermeniz yeterli oluyormuş. İnternette 18 Yaşından Büyük ve Küçük olmak üzere 2 adet örnek Form mevcut.

Umarım sorunsuz Sağlık Raporunu alabilirsiniz.

Dominator 200W Elite LW Vortex .22

Weihrauch HW77K .177, Hawke Vantage 4-12x50 AO

Zoraki HP 01_02 Ultra .177 , Stoager 4x32 , Hawke 1x30 Red Dot

• İl sağlık müdürlüğü yazı yollamış vs doktorların bahanesiymiş bir tane aile hekimi buldum ve Beylikdüzü’nde ondan aldım bugün belgelerimi teslim ettim

• abi bir sorum daha olacak . Ben. bugün belgeleri teslim ettim. Bazı arkadaşlar diyor ki bana kod tanımlanacak tüfek aldıktan sonra ruhsat çıkacak, bazıları diyor ki ruhsat çıkacak satın alma belgesi için başvuracaksın ondan sonra tüfeği alacaksın. Doğru olan hangisidir bilginiz var mı ?

• Ben aldığımda ilk satın alma belgesi çıktı kaymakamlıktan verilen onunla tüfeği satın aldım ruhsat çıkınca faturası ile emniyete gittim faturasını ve diğer evrakları alıp dosyaya koydular ve yeni tüfeğimi ruhsata işleyip verdiler .Tüfeğim haniç 36 kalibre idi

• Ben aldığımda ilk satın alma belgesi çıktı kaymakamlıktan verilen onunla tüfeği satın aldım ruhsat çıkınca faturası ile emniyete gittim faturasını ve diğer evrakları alıp dosyaya koydular ve yeni tüfeğimi ruhsata işleyip verdiler .Tüfeğim haniç 36 kalibre idi

ben bir av bayii ile görüştüm abi. öncesinde emniyeti aradım ama onların sanırım pek bilgisi yok. sisteme kod tanımlanıyormuş en geç 1 haftaya tanımlanır dedi. o kod tanımlandığında alabiliyormuşum. Ersüs almayı düşünüyorum hayırlısı olsun

• Merhaba,

Bildiğiniz üzere teslim edilen evraklar ruhsat çıkartmak için. Dolayısı ile ilk önce Ruhsat çıkacak, sonrasında satın alma belgesi için başvuru yapılacak. Bu belge ile tüfek alacaksınız ve tüfek alındıktan 30 gün içinde faturası ile birlikte İlçe Emniyet Müdürlüğüne gidip ruhsata işleteceksiniz.

Öncesinde tüfek alınırsa 30 gün içinde bildirme ve işletme yükümlülüğü olduğundan ruhsat alamazsanız cezai işlem uygulanacaktır. Zaten Ruhsat çıkmadan satın alma belgesi verilmeyecektir. Sizin silah için uygunluğunuz teslim edilen belgelerin neticesinde ruhsat hakkı kazanmak ile olacaktır.

Kod olayını bilmiyorum, önceleri yoktu, yeni uygulama getirilmiş sanırım.

Bu konuda en çok Av Bayilerinin bilgisi olması gerekir. Sonuçta bu onların işi ve her gün profesyonel olarak yapıyorlar. Kanun, kararname, yönetmelik v.b. gelişmeleri gün ve gün takip etmeli ve bizleri doğru bir şekilde bilgilendirmeli.

• ben bir av bayii ile görüştüm abi. öncesinde emniyeti aradım ama onların sanırım pek bilgisi yok. sisteme kod tanımlanıyormuş en geç 1 haftaya tanımlanır dedi. o kod tanımlandığında alabiliyormuşum. Ersüs almayı düşünüyorum hayırlısı olsun

Ben alalı 2 seneyi geçti sanırım bazı değişiklikler yapılmış satın alma belgesi yerine kod no su veriyorlar ...Zamanında Büyük hevesle safir t14 36 kalibrede almıştım ama 10 atışın 8i takılyordu sonra sattım .Şimdi haniç lever action 36 aldım muhteşem bir tüfek ne koyarsan atıyor çok memnunum

• 3-4 farklı av bayii ile ve ersüs fabrikası ile konuştum son düzenleme şu yönde;
    Emniyete gerekli bilgileri veriyorsunuz ortalama 7 gün içerisin (3-4 gün diyen var 10 gün diyen var) polis sisteminden kod tanımlanıyor. Bu kodun tanımlanıp tanımlanmadığını av bayiileri görebiliyor. Eğer kod tanımlanmışsa ruhsatınız gelmeden bayiiden tüfek alabiliyorsunuz.

• Emniyet Ruhsatı ne zaman hazırlıyor tam olarak emin değilim, siz evrakları teslim ettikten sonra yapılan incelemede Ruhsat almaya hak kazanırsanız Satın Alma Belgesi verilecek ve onunla silahı alacaksınız. 30 gün içinde fatura ve silah ile birlikte İlçe Emniyet Müdürlüğüne gidip işeteceksiniz. Bu esnada Ruhsat dosyanızda mıdır yoksa tüfek bilgileri dosyaya işlenince mi hazırlanıp size verilecek bilmiyorum.

Süreci sıralamak gerekirse;

- Evraklar teslim edilecek,

- Olumlu sonuç alınırsa Satın Alma Belgesi alınacak,

- Tüfek alınacak,

- Tüfek Faturası ile birlikte 30 gün içinde İlçe Emniyet Müdürlüğüne görülüp işletilecek,

- Adresinize Ruhsat gönderilecek.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan bir eksiğim veya yanlışım varsa düzeltmelerini rica ederim.

• Doğrudur aynen böyle hocam

• Bu durumda Kod Tanımlaması ile Satın Alma Belgesini kaldırmış oluyorlar. Güzel ve pratik olmuş.

• Şimdiden hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanız dileği ile.

• Ruhsatın kendisinde silah ve namlu seri numarası yazılı halde geldiği için zannımca ruhsat en sondur.

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

6-9 litre 300 bar karbon tüp

reximex rp 5.5

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot