havalı alım satımı ile ilgili yeni kanun

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba arkadaşlar. aklıma takılan birkaç soru olduğu için ilçe emniyet müdürlüğüne uğradım ve edindiğim bazı bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum. almış olduğumuz havalı silahları sıfır sorumlulukla nasıl devredebiliriz diye sordum. cevaben diyorlar ki cep telefonu satınca sana kimse birşey soruyor mu? yok. o zaman rahat ol. yok dedim ben sağlam kazık arıyorum bağlamak için. o zaman da satış sözleşmesi yaparsın dediler. ayrıca 2023 3. ayında muhtemelen polnet 5'e ( kendi kayıt ve takip sistemleri) kaydedileceği alış satış işlemlerinin emniyet kontrolünde olacağını söylediler. gerçi zaman konusunda çok da güvenemiyorum ama bununla ilgili bir çalışma olduğunu duyduğumda aleyhimize bir kanun, yönetmelik çıkmaması için dua etmekle beraber sevindim. temennimiz ruhsat ile alınıp satılması ve yüksek milimetrelerin de serbest olması.

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

3-4 litre 300 bar karbon tüp

6 litre ve üzeri 300 bar tüp

reximex rp 5.5

hatsan 125 vortex

zoraki light 5.5

parallax free red dot

• PCP'yi ikinci el alıp satanlar arasında mevcut uygulama PCP'nin faturasının arkasına alan ve satanın şu marka model, şu seri numaralı havalı tüfek tarafımdan devredildi, diğer kişi de tarafımdan devir alındı yazarak tarih, ad soyad, TC kimlik, adres belirterek imzalaması ve iki tarafından da bu imzalı faturadan bir kopyanın kendisinde bulundurması şeklinde yürümekte.

Reximex Throne Gen1 5,5 mm + Discovery 5-30X50 HI

Aselkon MX6 5,5 mm + Discovery 6-24X44 SF IR
    Niksan Ozark-TW 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Mavoric M1 Semi Auto 12 CAL

• evet o da benzer bir uygulama fakat uzak mesafe satışlarda bu mümkün değil. gerçi diğer şekilde de uzak mesafelerde satış sözleşmesi yapılamaz.

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

3-4 litre 300 bar karbon tüp

6 litre ve üzeri 300 bar tüp

reximex rp 5.5

hatsan 125 vortex

zoraki light 5.5

parallax free red dot