tekne üstünden zıpkınla balık avı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Mersini geçtikten sonra boğsak sonra ovacık denilen denizi ve ortamı çok güzel olan bir yer adanos balık adamlar kulubünün dalış mekanı. Dalışın 2. günü teknede diyer dalgıçları beklerken suyun üstünde yüzen bir balık gördük cinsi ceylan kızıl denizden göç eden bir balıkmış teknedeki en usta dalgıç kendisi 30 yıldır zıpkınla balık avlayan bunun 25 yılını scubayala yapan bir Bülent Özgümüş amcam 10 metre özedeki arabayı tanıyamaz ama balığı suyun kırılmasını heasp edip kaşının ortasından çıplak gözle vurabilr. Kendisi kadar balık avlayacak tecrübeli birini tanımadım.

[Resim Engellendi: http://img217.imageshack.us/img217/7829/img3482ih9.th.jpg]

[Resim Engellendi: http://img217.imageshack.us/img217/5812/img3486lp3.th.jpg]

Bir baktım suda kocaman bir balık suyun üstünden yüzüyor biri aa balık diye bağırdı bir ses çak çak zıpkının kurulma sesi çakkk!! diye bir ses teknede bir balık bir anda her yer kan , mükemmeldi dorusun.:) Bundan sonra okla balık vurulurmu? hemde nasıl:)

• scuba ile zıpkın avı yasak ve hiç sportif değil. ;box;x

hamdım piştim yandım oldum.

• scuba ile zıpkın avı yasak ve hiç sportif değil. ;box;x

+1000
    evet serbest dalış yapmadıktan sonra scuba dalışlarında zıpkınla av ayrıca gece fenerle av yasaktır. sirküleri okumalısın.

• ilginç ilk defa duyuyorum peki ozaman Bulent amcam gibi bir sürü insan var şimdiye kadar neden yakalanmadı bu yasakları işleyen ozaman polisler bile var sorabilirmiyim acaba siz nerden biliyorsunuz yasak oldunu?

• okumaya başladım :) bilgiler için çok teşekkür ederim elinize sağlık yayınladığınız için benimde merak ettiyim sorularım vardı gidermiş oldum eminim bir çok arkadaşın işine yara bu işi yapan gerkli tanıdıklara bildirilecektir.

• s) Tırıvırı-Paraşüt: Bir
    olta ipi ucuna bağlı olarak kullanılan, çeşitli ebattaki misina ağ
    parçalarından imal edilmiş ve misinadan yapılmış olması nedeniyle
    kolayca kopup yıllarca suda kalabilen, bu özelliği nedeniyle doğal
    yaşama büyük tehdit oluşturduğu için kullanılması kesinlikle yasak

(5) Bayıltıcı, uyuşturucu, öldürücü kimyasal
    maddeler, her türlü patlayıcı madde, karpit, sönmemiş kireç, balık otu
    vs.nin amatör avcılıkta kullanımı ve bu malzemelerin av mahallinde
    bulundurulması yasaktır

(6) Elektrik akımı, elektroşok, tüp gaz ve hava tazyiki yöntemlerinin amatör avcılıkta kullanımı yasaktır.

(7) Sualtı tüfeği, her türlü zıpkın, yaba, balyoz vs. araçlar kullanarak avcılık yapılamaz.

(4) Olta ucuna ağ (tırıvırı, paraşüt vs) düzeneği takılarak avcılık yapılması doğaya verdiği tahribat nedeniyle yasaktır.

(6) Denizlerde gece zıpkın ve sualtı tüfeği ile
    avcılık yapılamaz. Sualtı tüfeği ile yapılacak avcılıkta ışık kaynağı,
    şnorkel hariç yapay hava kaynağı, tüp, nargile, her türlü soluma cihazı
    ve yedek hava kaynağı kullanılamaz.

(7) Sualtı tüfeği ile orfoz ve lagos avcılığı yapılamaz.

• Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Serkan balık kalkmış kızıl denizden cıkmış gelmiş sen mideye indirmişsin hay Allah.. ^^

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• ilginç ilk defa duyuyorum peki ozaman Bulent amcam gibi bir sürü insan var şimdiye kadar neden yakalanmadı bu yasakları işleyen ozaman polisler bile var sorabilirmiyim acaba siz nerden biliyorsunuz yasak oldunu?

o amcalar ve polisler suç işliyor o zaman serkan sen onlara uyma zıpkınla balık avlamak kolay bir iş ama scuba ile balık avlamak çocuk oyuncağı hatta zıpkına bile gerek yok 30 kiloluk orfoz kendisi geliyor elime ona zıpkın atmak çok acemilik göstergesi ve hainlik.

hamdım piştim yandım oldum.

• Serkan balık kalkmış kızıl denizden cıkmış gelmiş sen mideye indirmişsin hay Allah.. ^^

valla tadıda güzeldi ;şrofls;.
    bayayhan abi haklısın :thumbup: Birde sanırım orfoz ve lagoslar yasaklanmış avlanmaları,bizim amcalarımız soylalarını tüketti.