QUACKENBUSH BIGBORE 512 YARDA ATIŞLARI

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • işde aradığım silah 8o

diana mod 48 black - diana 3-9x42 bullseye
    diana panter 31- diana 3-9x42 bullseye
    gamo delta fox - diana 4x32 magnum plus
    hatsan süpertact - stoeger 4x32

• Erdem bu adam skubayı direk tüpe bağlıyordur bu atışlar için :) tüpü de yanına yatırmış baksana 8)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Official Post

Bence O scuba 300 barlık ve silah da çekiç,çekiç yayı,valf ve tüpü de 300 bar a göre modifiyelidirki bu güçlere ulaşılabilsin.

• biraz daha güçlü olsa kanasa denk olacak :P
    adamlarda ne imkanlar var ya

Hatsan Mod 135 0.22 cal
    Crosman 2100
    Tekirdağ Merkez

• Ben bu tüfeği pek anlamadım ama;
    5.5 mm barutlu yivli setler mevcut.Masrafı ağır basıyor ama.Ruhsat felan gerekiyor ve o 5.5mmlik yivli set ile o mesafelerden grupman yapabilirsiniz.

• arkadaşlar bu tüfeğin namlu çıkış hızı nedir acaba

1 dolumla 2 kere 430grain mermiyi 732fps hızla atıyormuş (yani 500fpe) , tüple tek atış yaparsa 600+ fpe enerji üretiyormuş.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• işde aradığım silah 8o

aynen 8o süper bişey yaw :S kaç paradır bu mustafa abi ? gerçi bunu alacağına gerçeğini felan alırsın artık o paraya :D

• aynen 8o süper bişey yaw :S kaç paradır bu mustafa abi ? gerçi bunu alacağına gerçeğini felan alırsın artık o paraya :D

Ya bakın güçlü tüfek pahalı olacak diye birşey asla yok.Fx gladiator'ü uygun namlu ve 300 barlık tüp ile bundan güçlü hale getirir Mustafa Serdar amcam.Fiyatı belirleye güç değil malzeme kalitesi ve işçiliktir.

• başlığı okuduğumda yazan arkadaşın klavyesi sürçmüş herhalde 52yarda yazacakmış gibime geldi.

çok mükemmel bir atış,mükemmel bir modifiye

arkadaşlar az buz bir mesafe değil bu bahsi geçen.

ben bu mesafeyi 22 cal remingtonla attım.yivset le yani.

22nin çekirdek ağırlığıyla pcpde kullanılan pelletin ağırlı,rüzgara olan direnci,hava şartlarının durumu bunlar kıyaslandığında pelletin o mesafeye varması ayrı bir olay,o mesafeden o atışın isabet bulması ayrı bir olay.

helal olsun demekten başka bir söz kalmıyor söylenecek.

• abi adama helal olsun ama eğer ben yanlış hesaplamıyorsam menzilinde ( etkili menzil değil gidebileceği en uzun mesafe ) bile bu yoktur çünkü g3 dediğimiz silahın etkili menzili 400 m siz kıyas yapın biri bana bu işi açıklarsa iyi olur çünkü benim fizik bilgim inşaat mühendisi olmama rağmen çökmek üzere

1- sabit kütleli bir cisim enerjisi arttıkça hızı da artar 1/2m.v^2 732fps hız ile 430 grain mermi
    2- 468 m de merminin düşmesi ağır pellette daha fazla olması gerekir m.g.k k=havanın dinamik sürtünme katsayısı

ben nerde yanlış mantık yürütüyorum

• soldan sağa: 630 gr, 500 gr , 433gr, 21gr Kodiak (H&N Baracuda) ;şrofls;.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

abi adama helal olsun ama eğer ben yanlış hesaplamıyorsam menzilinde ( etkili menzil değil gidebileceği en uzun mesafe ) bile bu yoktur çünkü g3 dediğimiz silahın etkili menzili 400 m siz kıyas yapın biri bana bu işi açıklarsa iyi olur çünkü benim fizik bilgim inşaat mühendisi olmama rağmen çökmek üzere

1- sabit kütleli bir cisim enerjisi arttıkça hızı da artar 1/2m.v^2 732fps hız ile 430 grain mermi
    2- 468 m de merminin düşmesi ağır pellette daha fazla olması gerekir m.g.k k=havanın dinamik sürtünme katsayısı

ben nerde yanlış mantık yürütüyorum

Alttaki konuyu okuyun ve takıldığınız yerleri sorun.

İlginç bir soru "2"

• 450 grainlik saçma kaç cm eder? 5.5 mm olduğuğ kabul edersek eğer sanırım bu tüfekte 5.5 mm çapında namluya sahip

• 450 grainlik saçma kaç cm eder? 5.5 mm olduğuğ kabul edersek eğer sanırım bu tüfekte 5.5 mm çapında namluya sahip

Grain ağırlık birimidir, karşılığı cm olmaz. 450 grain = 29.16 gram.
    Silah .458 kalibre, çapı da 11.6 mm olur.

• bu kurşunun bir öz kütlesi vardır. onu bulduktan sonra bize yarı çapı lazım oradan hacmi buluruz

hacimden de bunun uzunluğunu buluruz...
    biraz uzun oldu kusura bakmayın ben hesaplamaya üşendim aslında :)

çok bilinnmeyenli bir denklem haline geldi