O-Ring'siz Gladiatör Şarjörü ve SES

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamlar,

Dün tüfeği temizliim dedim keçe pelletler ile. O sırada hem Gladiator'ın şarşöründeki o-ringler aşınmasın hem de onları da yağliim diye söktüm o-ringleri ve keçeleri bu şekilde ateşledim. Tüfeğin üzerine moderatör de takılıydı. Öyle bir ses çıktı ki anlatamam. odada attım, cam açıktı ve tüm çayyolunda yankılandı ses :s Bu neden nasıl niçin olmuştur acaba? Keçe pellet yerine normal pellet olsa da olur muydu? Bi de moderatör olmasaydı neler olurdu acaba? Merak ettim. Birileri açıklarsa sevinirim =)

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• Hiç keçe kullanmadım. Moderatör boş atışta bir fayda sağlamaz, keçeyi de kaale almamış anlaşılan.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Murat Abi moderatörle boş atış da yaptım, keçe varken moderatörsüz de attım ama yok böyle bi ses :S

Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod

• Official Post

Bu mümkün değil, ancak namlu girişindeki O Ring i keçe yerinden çıkarmış ise yada bolt u tam kapatmamışsan bu denli ses çıkar, ayrıca kesinlikle kece pellet kullanırken moderatör takılı olmamalı, moderatörü tıkayabilir.

• Yok bolt tam kapalıydı ondan eminim de umarım o-ring çıkmamıştır yerinden =S Çıktıysa naapıcaz? :((

Uyarı için teşekkürler ;tese;kkur

• Official Post

Namludaki pelletin yüklendiği yerdeki O Ring zaten 5 - 10 bin gibi atışlarda değişmesi gerekir, ve bu O Ring i kendinizde söküp ( bir kilteli iğnenin ucu ile sökülebilir) takabilirsiniz, tabi takarken özel gres ini sürerek.

Şimdi fark ettim, YataGun a da bu O Ring i ilave etmediğimi, yarın ilave etmiş olurum.

• Bi de kilteli iğne ilave etseniz :) O nasıl bir şey oluyor Mustafa Abi? doplu iğnenin başıyla falan çeksek çıkmaz mı? Bi de sonradan bastırsak oturur mu yerine? YAni kolayca takabiliyor muyuz?

• Bende o ring sökmek için özel iğne var. Yardımcı olurum sana.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Official Post

Kilitli iğne dersen eşine o bilir :) sökmek belki biraz zorlayabilir sizi ama takmak oldukça kolay, özellikle sen bu işi daha rahat yaparsın, (profilinde yazılanlara göre) :)

• Sağol Murat Abi ;)

Mustafa Abi sen de bu genç yaşımda evlendirdin beni ya acımadan ;şrofls;. Mekanizmayı bi görsem çok rahat olur da bilmeyince zarar vermekten korkuyorum ;) Çekildiğinde çıkan bir şeyse sorun yok ;tese;kkur

• Official Post

Aynen öyle, şarjörü sökünce pellet iticinin namluya girdiği kısımda, namlu içinde, bakarsan görürsün.

Pardon bakir (bekar ;kihhik, ) olduğunu bilmiyordum.

• Official Post

pcp tüfekler ile boş atış yapmak tüpe zarar verirmi ustalar?

Tüpte 40 bar'ın altında hava, yada hiç hava yoksa ve tetik düşürürseniz, silahınızda telafisi mümkün olamayabilecek zarar oluşabilir, hatta oluşur demek daha doğru olur, (AirArms test edilerek ispatlanmıştır ;kihhik, ) bu durum tüm diğer PCP ler için geçerlidir.

• önceki gün bir arkadaşımın başına gelmişde bundan dolayı sormuş idim,tüpü bozulmuş,öğrenmiş olduk böylece :)

• Official Post

Tüpü bozulmuş dediğine göre silah ya Raider yada AT44, çünkü bunlarda valf tüpün üzerinde olduğu için bu tahmini yaptım. arızada valf mili içeri girip dışarı çıkmıyordur, sıkışıp kalmıştır, çıkarılsada adam olmaz, ancak valf dağıtılıp, valf milinin çalıştığı yatağın mil çapından %0,10 boşluklu raybalanması gerekir.

• abi arkadaş namluyu harbilerken harbinin uc fırçalı olan kısmı içeride kalmış kırılmış.çıkaramayınca en kolay yönü seçmiş ateşlemiş sonrasıma tüp fosss lamış ;keyf;

• Şu tüp foslamış kısmını biraz detaylandırıver Kadir. Tüpe tam olarak ne olmuş?

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Tüpü bozulmuş dediğine göre silah ya Raider yada AT44, çünkü bunlarda valf tüpün üzerinde olduğu için bu tahmini yaptım. arızada valf mili içeri girip dışarı çıkmıyordur, sıkışıp kalmıştır, çıkarılsada adam olmaz, ancak valf dağıtılıp, valf milinin çalıştığı yatağın mil çapından %0,10 boşluklu raybalanması gerekir.

T12 de bu tüfeklere dahil değil mi? Ben hala hava dolduramadım. Umarım hava 40 barın altına düşmemiştir.Üstadım en son dipçikten ileriye doğru elimle hafifçe vurunca namludan pıt pıt hava çıkıyordu ne demek ki bu???

• Ha fakat namlu yukarıya doğru bakarken.Aynısı Crosmanda içinde hava varken boltu yarım çekip tetik düşürünce oluyordu.
    Benim tahminim tüpün içindeki basınç fazlaca azaldığı için valf yayı mı gevşek....