bu günkü webley raider günlüğüm

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bu geçdiğim hafta pazar günü ayaz ağaya yusuf arkadaşımızla bberaber atışa gitmişdik daha tüfeği 10 mt üstünde yeni deneme yapmanın sevinci ile gittik ve atışlara başladık webleyimi 30 mt ye ayar yaptım grup yapmak istedim 2 çeşit palletim vardı birisi crosman hp diğeri gamo prohunter hp ile yaptıgım 30 mt lik grup 5 cm yi buldutabi aradan fırlayan sazan saçmaları saymassam alakasız yerlere gidiyordu hunter ise 5 cm yapıyodu fakat alakasız yerlere gitmiyordu 100 mt de ise tüfeğin gücü en alt mildotda vuruyordu klikler bitti mildot da en alt mildot olarak vuruyordu neyse bugün işden gelirken uzun 5 no alyen anahtar aldım tüfeğin arkasındaki delikden içeri sokup sola doğru vidayı biraz acarak gücünü yükseltmek di amacım 3 mt den suntada deneme yapıyorum acıp deneme yapıyorum bir türlü suntayı delip geçmedi suntada kaldı hep o kadar da çevrdim nerdeyse 10 tur 15 tur olmuşdur yinede tın yok (nasıl yükseltilecek arkadaşlar bu nasılolacak ? bilen varsa yardım lütfen) neyse bizdeki 10 cm e 2o cm lik 1.5mm. kalınlıgındaki sac takımkutusunu aldım annemlere gittim 10 mt grup yapmaya içine paçavra doldurdum ve kagıdı koydum atışa başladım bu gün aldıgım hn diablo barakuda ile atışa başladım 10 mt gerçekden tek delik sevdi galiba ama 30 mt de denemeden karar vermiyecem sonra gamo match kü uclu saçma o ise yan yana kocaman tek delik tabi 5 kuruş büyüklüğünde sağda solda başka delik yok ts18 oda 5 kuruşluk tek delik sağda solda saçma yok crosaman hp o ise noktadan tam isabet birtane diğerleri 1 cm üstünde yanyana asker gibi dizildi düm düz hunter içler acısı 5 cm lik grup sagda solda hep işde bu kadar eve geldim tüpe takdım hava kalmamış 20 bar hava bırakmışım toplam 42 atış acaba fps si yükseldimi diye düşünüyom neden derseniz 40 atışda 50 bar kalıyodu acaba dedirtiyor bana sizce tabi en iyi sonuç ölçme ile belli olur. okudugunuz için teşkkürler ben şimdi fps yi yükseltmek için çözüm arıcam dolaşayım biraz formu bakalım neler var bye bu arada atışa başlamadan önceki hava basıncı 170 bardı

• Setuskuskur vidası ve arkadaki çekiç yayının daha kalınlıyla değiştirilmesi tüfeğin gücünü bayağı arttıracaktır. buna dair açıklamalar diğer forumda mevcut. Bir de yazarken nokta kullanırsanız okuması daha kolaylaşıcak. :)

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• yav özürdilerim arkadaşlar biraz virgül ve nokta özürlüyüm ne birazı tam katliam galiba dikkat edicem inşallah

• bu geçdiğim hafta pazar günü ayaz ağaya yusuf arkadaşımızla bberaber atışa gitmişdik daha tüfeği 10 mt üstünde yeni deneme yapmanın sevinci ile gittik ve atışlara başladık webleyimi 30 mt ye ayar yaptım grup yapmak istedim 2 çeşit palletim vardı birisi crosman hp diğeri gamo prohunter hp ile yaptıgım 30 mt lik grup 5 cm yi buldutabi aradan fırlayan sazan saçmaları saymassam alakasız yerlere gidiyordu hunter ise 5 cm yapıyodu fakat alakasız yerlere gitmiyordu 100 mt de ise tüfeğin gücü en alt mildotda vuruyordu klikler bitti mildot da en alt mildot olarak vuruyordu neyse bugün işden gelirken uzun 5 no alyen anahtar aldım tüfeğin arkasındaki delikden içeri sokup sola doğru vidayı biraz acarak gücünü yükseltmek di amacım 3 mt den suntada deneme yapıyorum acıp deneme yapıyorum bir türlü suntayı delip geçmedi suntada kaldı hep o kadar da çevrdim nerdeyse 10 tur 15 tur olmuşdur yinede tın yok (nasıl yükseltilecek arkadaşlar bu nasılolacak ? bilen varsa yardım lütfen) neyse bizdeki 10 cm e 2o cm lik 1.5mm. kalınlıgındaki sac takımkutusunu aldım annemlere gittim 10 mt grup yapmaya içine paçavra doldurdum ve kagıdı koydum atışa başladım bu gün aldıgım hn diablo barakuda ile atışa başladım 10 mt gerçekden tek delik sevdi galiba ama 30 mt de denemeden karar vermiyecem sonra gamo match kü uclu saçma o ise yan yana kocaman tek delik tabi 5 kuruş büyüklüğünde sağda solda başka delik yok ts18 oda 5 kuruşluk tek delik sağda solda saçma yok crosaman hp o ise noktadan tam isabet birtane diğerleri 1 cm üstünde yanyana asker gibi dizildi düm düz hunter içler acısı 5 cm lik grup sagda solda hep işde bu kadar eve geldim tüpe takdım hava kalmamış 20 bar hava bırakmışım toplam 42 atış acaba fps si yükseldimi diye düşünüyom neden derseniz 40 atışda 50 bar kalıyodu acaba dedirtiyor bana sizce tabi en iyi sonuç ölçme ile belli olur. okudugunuz için teşkkürler ben şimdi fps yi yükseltmek için çözüm arıcam dolaşayım biraz formu bakalım neler var bye bu arada atışa başlamadan önceki hava basıncı 170 bardı

Yapma Mesut abi :) Burada bir nokta koymuşsun hakkını yeme ;lol;

• kaçırmışım onu ben ;rofl.;;rofl.;

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• orada yazıyı tamamen bitirişdim sonuna nokta koydum sonra aklıma kaç barda başladıgım gelince devam ettim o da ondan olacak herhalde

• Cekic -Cekic yayi veya her ikisinide degistirerek cikis hizini istediginiz seviyelere cikartabilirsiniz ancak atis sayisi cok fazla dusecektir.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Mesut bende aylar sonra bu gün atış yapma imkanı buldum deniz kenarına giderek atış yaptık daha sonrada kumsala hedef kağıdı dikip atış yaptım crossman hollow point ile 10-15 mtde tek delik yapıyor güç olarakta en son ölçümümüzde 830 fps çıkmıştı.

hatta denizdeki şişelere atış yaparken yanımızdaki çalının dibinden çıtırtı gelmeye başladı o ne diye bakmaya gittiğimde birde baktım bıldırcın inanamadım! Gerçetende bıldırcın, dün akşam kıyamet gibi yağmur yağdı burda, heralde hayvan kendine kuytu olarak orayı bulmuştu neyse sonra ne oldu diye sormayın ;kihhik,;kihhik,;kihhik,

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• ne bileyim ben 10 mt de crosman hp ile 4 ü yanyana 1 i karavana oldu ama hn diablo barakuda ile tek delik anlamadım herhalde sevmedi galiba crosmanı ts 18 de tek delik yaptı 850 fps kaç atış yapıyo ve kaç bara düşüyo

k

• [quote='aytapfa',index.php?page=Thread&postID=47094#post47094]Mesut bende aylar sonra bu gün atış yapma imkanı buldum deniz kenarına giderek atış yaptık daha sonrada kumsala hedef kağıdı dikip atış yaptım crossman hollow point ile 10-15 mtde tek delik yapıyor güç olarakta en son ölçümümüzde 830 fps çıkmıştı.

hatta denizdeki şişelere atış yaparken yanımızdaki çalının dibinden çıtırtı gelmeye başladı o ne diye bakmaya gittiğimde birde baktım bıldırcın inanamadım! Gerçetende bıldırcın, dün akşam kıyamet gibi yağmur yağdı burda, heralde hayvan kendine kuytu olarak orayı bulmuştu neyse sonra ne oldu diye sormayın ;kihhik,;kihhik, ;kihhik,[/quote

ooo desene bıldırcın göçe başlamış.birde yağmur varsa ne av olur.

• Mesut abi her hangi bir civatacıdan 10*16 setkurs vida al tekrar sök ve bu vidayı yerleştir isteiğin gücü yakalarsın birde tüfeğin kendi yayını al tornacıda istediğin sertlik ve kalınlıkta yay yaptır tüfeğin gücünü ona göre arttırabilirsin .Bir de 900 üstü güç yapacaksan tüfeğine zarar gelmesin diye namlunun ucu açılabiliyor açıp susturucuyu çıkarıp atış yaparsan susturucuda tıkanma yaşamazsın.

• malisef arkadaşlar namlu lw değil namlunun üstünde barrel made by lother walter - germany yazmasına rağmen namlu malisef lw değil bütün hevesim bütün isteğim kırıldı artık. namlunun içinde matkap izleri vs. artı pallet in yanlarından ısık sızma ne ararsan var hatsan 2 - mesut 0 hatsan yine yaptı yapacağını hatsana bir şans daha vermişdim keşke vermez olsaydımda param da cebimde kalsaydı hatsanda şans verilmeye değer bir firma olarak aklımda kalsaydı :( namlu telafi işlemlerine bakıyom kendime bir çağre arıyom şimdi ne yapıcam diye

• Bence namluyu temizlik yağı ve bir harbiyle temizleyip bir daha bakın. Pelletin yanından ışık sızması bence normal birşey, zaten pellet namludan çıkarken yüksek hızlarda o boşlukları doldurarak ilerliyor. Hatsanın bazı kalite kontrol problemleri olabilir ancak sahtekarlık yapıcaklarına da inanmıyorum.Yoksa şu an yeni üretim hatsan namlulu tekli raiderlara da ''barrel made by lothar walther'' yazarlardı. Tabi en doğru cevabı üstadlar vericektir.

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Mesut bunu nerden çıkardın ışık sızabilir ama atış esnasında pellet yivlere oturur bence o namlu lw resimdede gayet net gözüküyor.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• arkadaşlar namlunun içinden bahsediyom yiv ve setlerden uc kısmında 2 cm kadar içinde ve pallet koydugumuz arka kısmında 2 cm kadar içinde yiv ve setlerde törpü gibi matkap izlei var yiv ve setler bozuk bariz belli gözle görülüyor buna ne demeli peki alman bunu yaparmı yapsada yollarmıökçgb

• namlunun bir ucundan ışık verip diğer ucundan da yiv setin bir resmini çekerseniz en doğru cevap verilicektir bence.

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Official Post

namlunun bir ucundan ışık verip diğer ucundan da yiv setin bir resmini çekerseniz en doğru cevap verilicektir bence.

Bence bu saatten sonra Namlunun LW mi değilmi yi tartışmak mantıksız, LW bile olsa, namlu başlangıçlarından 2 santim içlere kadar matkap çizikleri varsa o namlu çöp demektir, ama bence sen yinede o namluları bir bilene bir ustaya göster Mesut, belki sen abartıyor olabilirsin,

• mesut sen en iyisi sabuna atış yap sonrada pelletin resmini çek buraya koy o zaman daha ii anlaşılabilir

marmarateam.png

• mesut mustafa amcanın dediği gibi eğer o kusum bozuk ise pellet namluya girmede önce bozuluyodur en kaliteli namlu dahi olsa yine işe yaramaz :thumbup:

marmarateam.png