12 veya 20 cal otomatik tüfek için önerilerinizi bekliyorum

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 12 veya 20 cal otomatik bir tüfek almayı düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar

diana mod 460 magnum 22. barska 6x24x42

crosman pumpmaster 1077 tasco 3x9x50

walter cp 88
    steyr hunting 5
    walter lever action

• Hocam bütçe kısıtınızı yazarsanız daha iyi olur. Ona göre yardımcı olmaya çalışalım ;)

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• 2000 ytl ye kadar olabilir

walter cp 88
    steyr hunting 5
    walter lever action

• Genellikle ne tip avda kullanmayı düşünüyorsunuz?Avda ortalama ne kadar mesafe yürüyorsunuz?Başka tüfeğiniz varmı?

Huğlu 601 GA Otomatik, Çiftsan Sp. , Sarsılmaz 2000 Mega 9mm

• Cuma gunu Armsan otamatık bır tufek aldın dun ve bugun av yaptım gayet guzel tavsıye ederım hafıf kıbar aynı zamanda 3ınc. magnum. Yurt dısında baya yuksek fıyatlara satılıyor.kullanma amacına gore cesıtlı namlu boyları da evcut namluar polısoklu

• işlerimin yoğunluğundan dolayı bir süredir giremiyordum internete 4 tane tüfeğim var şu anda ateşli olarak bu 5. olacak almayı düşündüğüm safirt14 , baikal superpoze, huğlu süper poze , gencek çifte dört tane tüfeğim var bunlar 36 ve 12 calibre yeni almayı düşündüğüm 20 kalibre ve otomatik almak istiyorum ama model ve marka olarak bir araştırma yapamadım henüz

walter cp 88
    steyr hunting 5
    walter lever action

• dün tv de çok güzel çifteler hakkında program vardı holand&holand diye bir tüfek bahsi geçti fiyatı 180.000 ero imiş yani 350.000 ytl.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Cuma gunu Armsan otamatık bır tufek aldın dun ve bugun av yaptım gayet guzel tavsıye ederım hafıf kıbar aynı zamanda 3ınc. magnum. Yurt dısında baya yuksek fıyatlara satılıyor.kullanma amacına gore cesıtlı namlu boyları da evcut namluar polısoklu

Sayin hakanbaba Yukarida baykus arkadasimin tavsiyesini dinle.Armsan bu konuda 1 numara.Insallah yakinda firma sahibi arkadasimizda forumda bizlere uretimleri ve firma hakkinda bilgiler verecek.Adi gecen marka dunyanin en unlu markalarina fason uretim yapan 8000 atislik testlerle denenen ve yurtdisi fiyatlari 2500 $ civarinda olan bir marka.ben kesinlikle 620DW modelini oneririm 66 namlu ve 5 adet mobilsok size diger bes silahinizi tavan arasina kaldirtir.Onumuzdeki hafta nasip olursa fabrikaya ziyarete gidicem dilerseniz daha fazla bilgi icin PM atabilirsiniz.Saygilarimla.
    Akif NAZLI

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• bir yanlışın olmasın dostum 180 bin euro ya bildiğimiz av tüfeği yivsiz yani :him:s
    acaba 18000 euro olabilirmi bu tüfek yanlış duymuş olabilirsin?ben bu fiyata bırak yivsiz av tüfeği yivlisini bile görmedim,
    Ülkü abi ye sormak lazım dünya çapında avcıların en çok kullandığı av tüfeğinin fiyatı ne kadar mış acaba?
    o zaman bu tüfek avı gördümü kendiliğinden ateş alması lazım,kullanıcıya gerek kalmadan benim gözümde ancak bu parayı hak eder doğrusu,o zamanda avcılığın bir zevki kalmaz :him:s

• en az 20 kere dinledim 180.000 ero imiş bende şok oldum dışarda yivli yivsiz pek farke tmiyor ayrıca.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Armsan'ın tüfeklerini internetten inceledim, albenisi iyi ama sitede tüfeğin yapımında kullanılan malzeme, namluların hangi basınçlarda test edildiği, kaçlık dolulara uygun olduğu vb konularda bilgi yok. 12 ve 20 kalibre için bu bilgileri ayrı ayrı derlemeniz mümkün olur mu? Bir de DW ve W modeli arasındaki fark yalnızca kundaktan mı ibaret? Varsa elin,zdeki diğer bilgileri paylaşırsanız memnun olurum.

Sayin hakanbaba Yukarida baykus arkadasimin tavsiyesini dinle.Armsan bu konuda 1 numara.Insallah yakinda firma sahibi arkadasimizda forumda bizlere uretimleri ve firma hakkinda bilgiler verecek.Adi gecen marka dunyanin en unlu markalarina fason uretim yapan 8000 atislik testlerle denenen ve yurtdisi fiyatlari 2500 $ civarinda olan bir marka.ben kesinlikle 620DW modelini oneririm 66 namlu ve 5 adet mobilsok size diger bes silahinizi tavan arasina kaldirtir.Onumuzdeki hafta nasip olursa fabrikaya ziyarete gidicem dilerseniz daha fazla bilgi icin PM atabilirsiniz.Saygilarimla.
    Akif NAZLI

• churcil marka çiftelerde 30000 pound (başlangıç fiyatı).bu tufekler elde özel müşterinin fiziksel yapısına göre üretilir.el yapımıdır. vede herkese yapmazlar.

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• Hocam Armsanın namlu boyu sabit 66 mı? İsteğe göre 71'lik falan alamıyor muyuz?

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• Armsan Namlulari 42CrMo4 .Mekanik aksam 32 CrMo4.Blok ve Fisek hazneleri 7014 T6 kalite malzemeden.1200 kg/cm2 dayanimli olarak uretilmekte. namlu boylari 61-66 veya 71cm istege bagli W ve DW modelleri arsindaki fark kundak malzeme ve isciligi. 12 ve 20 kalibrelerde 76mm Fisek kullanimina uygun.Easy loading sistemi sayesinde yukleme esnasinda herhangi bir ekstra islem yapmaniza (push button) gerek yok. Fisek tutucu blogun icine degil direk fisek haznesinin agzina yerlestirildigi icin tutukluluk yapma veya fisek sikistirma problemi minimize edilmis.En guzel ozelligi farkli barut haddi ve agirliktaki fiseklerle problemsiz calismasi ve extra bir gaz ayari gerektirmemesi. bedavaya bu kadar reklam yeter.Fabrika ziyaretinden sonra daha genis bilgi vermeye calisirim.Insallah bu markayi yakinda YATAGUN un satis agindada gorebiliriz.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Dün Armsan'dan Şafak Bey'le görüştüm. Özetle şunu söyleyebilirim, adamlar mallarının arkasında duruyorlar. Ayrıca, Şafak Bey Ümraniye'deki fabrikalarını gezmem için davet de etti ama gitmem mümkün değil. Her neyse, dünkü görüşme marka arayışıma son verdi diyebilirim. Ama yine de Master'in yapacağı gezinin sonuçlarını merakla beklemiyor değilim.

Şimdi sıra geldi 12 mi 20 Cal. mi? 12 oldukça geleneksel ve ülkemiz avcılarınca tercih edilen çap, öte yandan 20 yaygınlaşıyor, üstelik tüfeği daha hafif ve kibar. Üstatlar bu konuda da bilgilerini fikirlerini paylaşırlarsa memnun olacağım.

Not: Armsan Ata otomatiği de ortak üretiyormuş. Ayrıca imalat yaptığı bir markanın sitesi de şu : http://www.verney-carron.com/pages-us2/v12n.htm

• degerli kardeşim ayırmış oldugunuz bütçeye beretta al 391 urika alabilirsiniz beş adet şok seçenegi magnum oluşu ve agırlıgı 2,800 gram ve geri tepmesi yok denecek kadar az .yerliye neden merak ettiginizi anlıyorum paramız dışarı gitmesin ama bizimkiler kaliteye degilde daha çok üretmeye önem verdikleri için çok noksanları var ben çok çeşitli yabancı silahlar kullandım beretta 303 kullandıktan sonra başka marka aklıma bile gelmedi ve bugüna kadar kullandıgım silahları son anlarını yaşarken satıp yenisini aldım 303 ü de miyadı dolmuştur diye satıp yerine 391 urika aldım ama 303 daha hala saat gibi çalışıyor attıgı fişek milyonu geçmiştir çünkü ben ve arkadaşlarım tüfegi av dışında atış yarışmalarında tek kurşun yarışmalarında bile kullandık. şu an ben 65 cm namlulu 391 kullanıyorum bıldırcından keklige tavşana ördege ve domuza kadar her ava onunla gidiyorum çok memnunum dolu seçmez 24gramdan 58 grama kadar her marka fişekle kullanabilirsin .başka marka düşünmüyorum bile tavsiye ederim torunlarına miras kalır

[Resim Engellendi: http://s7b.directupload.net/images/081023/temp/icd49pm6.jpg]

• verney carron un namlusunda made in france yazıyor namlular fransadan mı geliyor?

• verney garron bizim bildigimiz tamamı fransız malı olan ünlü silahlardan biridir taklidi mi çıkmış acaba

• yok ya ben yanlış anladım. armsan sadece verney carrona parça üretiyormuş. tüfek üretiyor sandım

• armssan verne garrona parça üretmesi garibime gitti çünkü bu firma çok kalitedir sagdan soldan parça almaz bildigim kadar bazen dedikodu larda ünlü silah firmalarına türkiyenin tüfek tabanca yaptıgı konuşuluyor ama ben zannetmiyorum biz o kaliteyi tutturamadık yaylı havalı tüfegimiz bile yabancı olduguna göre