12 veya 20 cal otomatik tüfek için önerilerinizi bekliyorum

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ben marak edip safir arms 36 cal tüfek aldım ama aldıgım tüfegin namlusu egri çıktı farkedene kadar sıfırlıyorum derken 200 kurşun attım kendimden bile şüphe etmege başladım tüfegi söküp cetvelle ölçtügümde gözlerime inanamadım namlu egri aldıgım yerden tüfegi degiştirdiler bu sefer namlunun düzgününü buldum ama bu kez tüfek çalışmaz oldu ve 150 fişegim daha gitti fabrikaya git gel derken canım sıkıldı ve tüfegi yarı fiatına satıp kurtuldum ve birdaha yerli silaha tövbe ettim biraz kaliteye önem verseler çok iyi olacak

• degerli kardeşim ayırmış oldugunuz bütçeye beretta al 391 urika alabilirsiniz beş adet şok seçenegi magnum oluşu ve agırlıgı 2,800 gram ve geri tepmesi yok denecek kadar az .yerliye neden merak ettiginizi anlıyorum paramız dışarı gitmesin ama bizimkiler kaliteye degilde daha çok üretmeye önem verdikleri için çok noksanları var ben çok çeşitli yabancı silahlar kullandım beretta 303 kullandıktan sonra başka marka aklıma bile gelmedi ve bugüna kadar kullandıgım silahları son anlarını yaşarken satıp yenisini aldım 303 ü de miyadı dolmuştur diye satıp yerine 391 urika aldım ama 303 daha hala saat gibi çalışıyor attıgı fişek milyonu geçmiştir çünkü ben ve arkadaşlarım tüfegi av dışında atış yarışmalarında tek kurşun yarışmalarında bile kullandık. şu an ben 65 cm namlulu 391 kullanıyorum bıldırcından keklige tavşana ördege ve domuza kadar her ava onunla gidiyorum çok memnunum dolu seçmez 24gramdan 58 grama kadar her marka fişekle kullanabilirsin .başka marka düşünmüyorum bile tavsiye ederim torunlarına miras kalır

[Resim Engellendi: http://s7b.directupload.net/images/081023/temp/icd49pm6.jpg]

Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama bunlar aynı kulvarın tavsiyesi olmamış. Sözünü ettğiniz tüfeğin fiyatı 1500 Avro'dan başlıyor yani 3.000 YTL. Armsan 840-875 YTL. Yani fiyatı 1/3'ün de altında.

Şüphesiz tavsiye ettiğiniz tüfek kalitelidir ama ben de o bütçe yok.

• ben tavsiyemi ikinci el olarak düşünmüştüm ama noksan yazmışım özür dilerim degerli kardeşim illaki sıfırını almanız şart degil 2000 ytl ye kadar bütçe ayırdıgınızı yazmışsınız temiz kullanılmış ikinci el beretta yerlinin sıfırından çok çok iyidir araştırırsanız çok temiz ikinci el silahlar var bu konuda size bilgide verebilirim ve hesaplıda alırız

• verney garron bizim bildigimiz tamamı fransız malı olan ünlü silahlardan biridir taklidi mi çıkmış acaba

Sevgili fadirali o tamami firansiz mali olarak tanidiginiz verney-carron %100 armsan uretimi olup burada namlu uzerine verney-carron made in france soguk dovmesi vurularak fransaya armsan tarafindan ihrac edilmektedir.Bugun ilker agayla birlikte ARMSAN firmasinin misafiriydik.Sagolsunlar firma sahipleri her turlu konuda (fiyatlar haric) misafir perverliklerini esirgemediler.Ozellikle verney-carron dan sonra mossberg otomatiklerinde ARMSAN tarafindan uretildigini gormekten inanilmaz bir gurur duydugumu soylemeliyim.Lutfen yanlis anlasilmasin burada fason bir parcanin veya aksamin uretiminden bahsetmiyorum.Armsan bitmis urun olarak mossberg ve verney-carron un uretimini yapmakta.Ancak ne yaziktirki Armsanin uzerine mossberg veya verney-carron damgasi vurdugu bir silahi yurt icine satmasi yasak.Ama bazi parasi bol alicilar sirf uzerinde bu markalar yazili diye 3-4 misli fiyata yurt disindan bu silahlari alip ureticinin %10 veya max%15 kazandigi yerde yurtdisina %300 kar verebiliyorlar.Isin en guzel ve sevindirici tarafiysa urun kalitesinin gerek mosberg gerek verney gerekse armsan icin ayni olmasi.Fabrikanin 2.sinif veya farkli bir uretim kalitesi veya yurt icine farkli yurt disina farkli bir kalite standardi yok.Uretim bandindan cikan bir silahin hangi markayla satilacagini kimse bilmiyor.Gercekten marka ne olursa olsun kalite 1.sinif hatta yeni yapilan easy loading sistemi ve bazi dokum parcalarin yeni uretim serisinde dolu malzemeden islenerek yapilmasiyla kalite 1. sinifida zorlayip Lux sinifin kapisini calar hale gelmis.Gercekten isciligiyle ,malzeme kalitesiyle herseyden onemlisi servis ve yedek parca konusunda ulasilabilirligiyle Armsan yabanci marka duskunlerine parmak isirtabilecek bir alternatif.Kullanilan malzeme konusunda ve kalite standardi konusunda ziyaret sonrasi aklimda hic bir soru isareti kalmadigini ancak
    fiyat konusunda firmanin esnekliginin yok denecek kadar az oldugunu belirtmeliyim.Yine de kendilerinden eger forumdan bir kac arkadas birlesirsek kucukte olsa bir indirim sozu aldim.Ayrica firmaya 4 numara kundakli 20 cal ciftnamlu ozel birde siparis vermeyide unutmadik.Simdiden sahibine hayirli ugurlu olsun diyorum.Bu konuda talebi olabilecek arkadaslarin P.M den bana ulasmasini ve her turlu konuda bana yazabileceklerini soylemekle yetiniyorum .Toplantinin fotograflarini yakinda yayinliyacagim.
    Saglicakla kalin.
    M.Akif NAZLI

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• tamamda sevgili kardeşim bazı markalarında yurt dışına yapıldıgı söyleniyor türkiye içine sattıkları hatalarla dolu mosberg demiştiniz burada avcı arkadaşlarımızdan iki tanesinin tüfegi aldıkları sene kubuz kısmı parçalandı verney carron ise benim bahsettiklerim daha tüfek türkiyede üretilmezken olan modelleri yeni modellerinden görmedim ama genede verney carron türkiyeye yaptırdıgı silahı fransada satabilecegini sanmıyorum ancak üçüncü dünya ülkelerine satar mesela beretta üretimi fazla oldugu ve pazar sorunu oldugu için çogu markaya fason silah yapıyormuş silahta bizim kalitemizdende kötü kalite olarak bilinen
    bazı ispanyol silahları mesela (lamber)şu anda a kalite ve hepsindede berettanın damgaları var mesela sarsılmaz faranchi modeli berettanın armalarıyla dolu ben memlekette alımına yardımcı oldugum 42 adet franchiden daha hiçbirisi arıza ve sorun çıkarmadı saat gibi çalışıyor .toparlarsak dünya üzerindeki ekonomik durumlar ve teknolojinin hızlı ilerlemesi üretimin çok olması nedeni ile kimin eli kimin cebinde misali hangi silahı kimin yaptıgı belli degil.ama arzumuz memleketimizde en iyinin yapılmasından yana az ve temiz. yurtdışına satma amaçlı 1000 adet yapıp misal 500 ytl ye degilde 200 adet a kalite yapıp 1500 ytl ye satsalar daha iyi çünkü onlar dışarı satarken bizde dışardan alıyoruz.farkeden birşey olmuyor. ben yerli bir marka otomatik tüfekle atış yaparken namlu yarılıp ve haznedeki 7 adet fişek el bombası gibi patlayıp avcının beş parmagını kopardıgını kolunu sakat bıraktıgını biliyorum bir arkadaşımla domuza ateş ederken fişek haznesi kopup namlu ile birlikte gözümün önünde 30 metre öteye topraga saplandıgına şahit oldum kusura bakmayın benim canım tatlı kendimi riske atmadım ve atmam çünkü silah attıgını öldürdügü gibi bazende atanı öldürür iyi düşünmek lazım .birkişinin yerli bir silahla atış yaptıgını gördügüm zaman oradan uzaklaşıyorum çünkü çok olumsuz olaylarına şahit oldum nekadar iyi deselerde güvenebilecegimi zannetmiyorum

• Official Post

Değerli arkadaşım,

Yerli malı konusundaki yaklaşımlarınızın çoğuna katılmakla beraber, bir noktada istisnalarında olabileceği gibi pozitif bir yaklaşımınız olmasını arzu ederim, çünkü sizin dediğiniz gibi, tüketiciye saygısı olmayan, insan hayatını basit gören, kültür ve eğitimden yoksun üretici anlayışı maalesef bir çok insanımızı sakat bırakmış hatta ölümüne bile neden olmuştur,

Ama unutmamak gerekir, yurdumuzda kurulduğu gün dahil bir tane sakat mal üretmemiş, tüketiciye saygılı, insan hayatını kutsal sayan firma - üreticileri de artık görmeye başladığımıza, aslında var olanlarında farkedilemediği düşüncesindeyim, tabi birde tüketicinin ucuz mal talebine sizin örneklediğiniz tipdeki üreticler maalesef çeşme borusundan bile silah yapıp satmışlardır.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• 20 Kalibre kullanıcısı olarak önerim otomatikde bu kalibrenin seçilmemesi yönünde olacakdır sebebi ise zaten 12 kalibreye göre zayıf olan fişek mekanizma kurulumunda gücünden iyice kaybedecetir,ben de otomatik alacağım tercihim 12 kalibreden yana...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Armsan'a böyle kaliteli bir üretim yaptıkları için tebrikler. Bu firmayı bize duyuran sizlerede ayrıca teşekkürler. Böyle güzel haberler bizler için gurur kaynağı oluyor. Umarım Armsan bu kalitenin devamını getirir.

• Sevgili fadirali o tamami firansiz mali olarak tanidiginiz verney-carron %100 armsan uretimi olup burada namlu uzerine verney-carron made in france soguk dovmesi vurularak fransaya armsan tarafindan ihrac edilmektedir.Bugun ilker agayla birlikte ARMSAN firmasinin misafiriydik.Sagolsunlar firma sahipleri her turlu konuda (fiyatlar haric) misafir perverliklerini esirgemediler.Ozellikle verney-carron dan sonra mossberg otomatiklerinde ARMSAN tarafindan uretildigini gormekten inanilmaz bir gurur duydugumu soylemeliyim.Lutfen yanlis anlasilmasin burada fason bir parcanin veya aksamin uretiminden bahsetmiyorum.Armsan bitmis urun olarak mossberg ve verney-carron un uretimini yapmakta.Ancak ne yaziktirki Armsanin uzerine mossberg veya verney-carron damgasi vurdugu bir silahi yurt icine satmasi yasak.Ama bazi parasi bol alicilar sirf uzerinde bu markalar yazili diye 3-4 misli fiyata yurt disindan bu silahlari alip ureticinin %10 veya max%15 kazandigi yerde yurtdisina %300 kar verebiliyorlar.Isin en guzel ve sevindirici tarafiysa urun kalitesinin gerek mosberg gerek verney gerekse armsan icin ayni olmasi.Fabrikanin 2.sinif veya farkli bir uretim kalitesi veya yurt icine farkli yurt disina farkli bir kalite standardi yok.Uretim bandindan cikan bir silahin hangi markayla satilacagini kimse bilmiyor.Gercekten marka ne olursa olsun kalite 1.sinif hatta yeni yapilan easy loading sistemi ve bazi dokum parcalarin yeni uretim serisinde dolu malzemeden islenerek yapilmasiyla kalite 1. sinifida zorlayip Lux sinifin kapisini calar hale gelmis.Gercekten isciligiyle ,malzeme kalitesiyle herseyden onemlisi servis ve yedek parca konusunda ulasilabilirligiyle Armsan yabanci marka duskunlerine parmak isirtabilecek bir alternatif.Kullanilan malzeme konusunda ve kalite standardi konusunda ziyaret sonrasi aklimda hic bir soru isareti kalmadigini ancak
    fiyat konusunda firmanin esnekliginin yok denecek kadar az oldugunu belirtmeliyim.Yine de kendilerinden eger forumdan bir kac arkadas birlesirsek kucukte olsa bir indirim sozu aldim.Ayrica firmaya 4 numara kundakli 20 cal ciftnamlu ozel birde siparis vermeyide unutmadik.Simdiden sahibine hayirli ugurlu olsun diyorum.Bu konuda talebi olabilecek arkadaslarin P.M den bana ulasmasini ve her turlu konuda bana yazabileceklerini soylemekle yetiniyorum .Toplantinin fotograflarini yakinda yayinliyacagim.
    Saglicakla kalin.
    M.Akif NAZLI

Özel mesaj atmıştım cevap vermediniz,sanırım gözden kaçtı,toplu olarak alım yapılacaksa ve özel bir fiyat alabiliyorsak bende sizle alırım armsan otomatik...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• akadaşlar merhaba.ben daha dün A612W 12 cal. 71+61cm slug namlulu combo bir tüfek aldım.bugün denedim.uzun yazmıcam.herşeyiyle mükemmel.ben herhalde başka otomatik elime almam.bir avcının aradığı herşey mevcut silahta.namlu değişimi yaptım.performansı muhteşem.kurşunu mauser gibi sürüyor.71 namluyla gramaj ve fişek seçmeden seri ve sorunsuz çalıştı.mekanizma hızı süper ötesi.şiddetle tavsiye ederim.başka marka aramayın.ülkemizde bu işte her yönden 1 numara olan firma armsan a böyle bir tüfek ürettikleri için teşekkür ederim.yabancı silahlara bir çuval para vermeyin derim ben.bir armsan sahibi olun.saygılar....

• arkadaşlar önce herkese selamlar.4 adet tüfeğim var yaklaşık 25 senelik de avcıyım çok sayıda marka ve tipte tüfek kullandım.otomatik olarak eğer bütçeniz uygunsa Benelli alın,yok eğer yerli alacaksanız Stoeger tavsiye ederim Benelli patentli "inertia drive" mekanizma kullanılıyor.gazlı olmadığı için 28-50 gr arası son derece sağlıklı çalışıyor bendeki hiç tutukluk yapmadı.

St. Etienne Robust çifte

Huğlu Special Edition Superpoze

Remington 870 Express Shotgun

Stoeger Mod2000 semi auto shotgun

Diana 350 Magnum .22 Bushnell Sportsman 4x12x44 scope Bsquare one piece "barrel droop" mount

Air Arms S410 Extra Fac Red Green dot sight

Daisy 44 magnum replica .177 co2 revolver

• Yıldız'ın yarı otomatik av silahları hakkında görüşleriniz nelerdir ?

Mesela yıldız A71, şu linkte mevcut: http://www.yildizshotgun.com/yariotm.html

Birçok ingiliz we sitesinde yıldız adıyla satışta olduğunu gördüm ama sizlerin de tavsiyeelriniz olumlu olur mu ?

Herkese selamlar

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png

• yıldız ın süperpoze ve çiftelerini çok beğeniyorum ayrıca italyada yayınlanan silah dergilerinde de ithal silahlar arasında övgüyle bahsediliyor.kendi görüşüm olarak ben gazlı sistemi tercih etmiyorum çünkü gaz tahliyesi zamanla contayı setleştiriyor ve düşük gramajlı fişeklerde tutukluk yapabiliyor.halk arasında döner kafa olarak bilinen "inertia drive" sistemi daha başarılı bence.alabilen arkadaşlar için benelli yi tek geçerim yerli benelli de stoeger olur.ille gazlı olacaksa da winchester sx3 field mutlaka bakılması gereken bir silah.herkese kazasız avlar

St. Etienne Robust çifte

Huğlu Special Edition Superpoze

Remington 870 Express Shotgun

Stoeger Mod2000 semi auto shotgun

Diana 350 Magnum .22 Bushnell Sportsman 4x12x44 scope Bsquare one piece "barrel droop" mount

Air Arms S410 Extra Fac Red Green dot sight

Daisy 44 magnum replica .177 co2 revolver

• stoeger e yönelecez o halde analşılan, benelli haliyle çok pahalıi değiyor ama hergün ava gidersem veya haftada en az 3 kere ava gidersem o silahın hakkını vermiş olurum ayda 2-3 kere araziye çıkmak için benelli fazla olur, yerli birşey düşünüyorum, tavsiyeleriniz için teşekkürler

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png

• 20 kalibre kinetiklerdeki problem icra yayı ve dönerbaşlığın altındaki yayla alakalı.
    12'ye göre tüfekteki çalışma boşlukları azaldığından daha hassas üretim gerekiyor.
    İrlandalı bir distribütörle havaalanında bir muhabbetimde Armsan 'ın yüzde 15 iade aldığından
    şikayet etmiş 1 saat dinlemek zorunda kalmıştım.
    Bu konudaki değerlendirmeyi keşke firmanın müşteri şikayetlerini bilsekte bunun üstüne matematiksel verilerle tartışsak.

• 20 kalibre kinetiklerdeki problem icra yayı ve dönerbaşlığın altındaki yayla alakalı.
    12'ye göre tüfekteki çalışma boşlukları azaldığından daha hassas üretim gerekiyor.
    İrlandalı bir distribütörle havaalanında bir muhabbetimde Armsan 'ın yüzde 15 iade aldığından
    şikayet etmiş 1 saat dinlemek zorunda kalmıştım.
    Bu konudaki değerlendirmeyi keşke firmanın müşteri şikayetlerini bilsekte bunun üstüne matematiksel verilerle tartışsak.

Hoşgeldiniz. Yalnız dikkat ettiyseniz konu en son 8 sene önce cevaplanmış.

Bu linke de bir şeyler yazmanız icap ediyor:
    TANIŞALIM

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• Tüm şarjörlüleri söküp inceledim. Bu konuda husan diğerlerine göre çok önde.
    Fakat deryanın yeni kinetik 12 kalibresi tasarımıyla ön plana çıktı.
    Şarjörlü üreten bir iki arkadaşla konuştum. Şu an alsanız ne alırsınız diye sordum.
    Cevaplar çok netti. Husan 20 kalibre. Şu an Deryanın kinetik mk12 ile husan 20 kalibre
    şarjörlüsü piyasada yarışır. 20 kalibreyi 14 ay önce firmada test etmiştik. Etkilenmiştik.
    Bu zaman aralığında tüfeğe yeni özelliklerde eklemişler.
    Otomatik konusunda Akdaşın 20 kalibre kinetiği tam oturdu. Buna benimde katkılarım oldu.
    Klasik huğlu mantığıyla bir ürün oturana kadar geliştiriyorlar.
    Husan 20 kalibre ve Akdaşın 20 kalibre kinetiği sorunsuz şu an.