diana atış

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar 1980 li yıllarda adımla müsemma ilk havalıya tuka marka ile sahip oldum .henüz 12 yaşında iken. dürbün nedir bilen yoktu. yedek parça zaten yoktu. yada siparişle getirtiyorduk. keçesi kösele gibi birşeydi. kaliteli pellet bulmak zaten mümkün değil. pelletmi pelet .herbiri değişik ebatlarda :) sanırım keçe doğal bişey olduğu için uzun süre dizel yapıyordu. ama sık sık patlardı. o zamanlardanmı olsa gerek dianada dürbünü çıkardım .sıfırlama yaptım hemen. ağırlıktan kazanayım diye yaptığım her kara şişe atışı hayretler içinde kaldım. ıska yok hiç. her attım iniyor. yaklaşıl mesafe 60 metre . dedim bir daha dürbün takmam. elimdeki dürbünü de pcp için saklıyorum.

yanımda avcı bir arkadaşta vardı her kalan şişede aptallaştı. yani kısacası şişeler ağladı ;şrofls;. . havalı silahları henüz bu millet tanımıyor. yani tuka ile giren markaların bıraktığı izlerle tanıyorlar. inanın elime aldım tüfeği öptüm bugün. 3 adet pellet ve 3 şişe. ( birisi yeşil ) ;şrofls;.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• abi kullandığınız tüfeği tanımam etmem u½%; lakin bildiğim tek şey vardır,kısa mesafede anlık atışlarda açık nişangah, dürbünlü atışlara göre her zaman üstün dür,ben bunu bilirim,bu yüzden kışın kutu avında dürbünü tercih etmem,zira boş geldiğim zamanlarım çok oldu,ama açık nişangah da hiç boş geldiğimi hatırlamıyorum ;grin; hem hafif oluyor tüfek,hemde nişan alma daha pratik kolay oluyor,anlık atışlarda

herkese iyi geceler ben kaçar,hatunu almaya gideceğim hava alanına,range finder ım inşallah takılmaz :him:s

• Şimdiye kadar bizim buralarda Havalı tüfek dediğinde
    - " hea tek saçma, guş tüfeği, annadım"
    veya
    - " Ya olm guş tüfeğine 700 ytl verilirmi. delimin al bi çivte bak işine. allaalla"
    gibi sözler duyuyorum.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Aynen dediğiniz gibi sağda solda eş dost denk geliyor elimde tüfek gezerken.Böyle aşağılayıcı laflar ediyorlar X( hiç bozuntuya vermiyorum en yakın duvara hemen bir tahta şöyle 1,5-2 cm arası yada bir çöp tenekesi 50 metre mesafede dolduruyorum tüfeği at kardeşim şu hedefe bak bakalım oyuncakmı değilmi diyorum.Sırf bunların yüzüne gaza gelip kara şişeleri indiriyorum gözlerin önünde ;şrofls;.

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

MARAŞLIM BİR HAMASET DESTANI NAKŞEDİLDİ BAĞRINA
    YURDUMUN ARSLANLARI ÖLDÜ İMAN UĞRUNA

emrahkazici@hotmail.com

• Bizim diyaloglar daha farklı :

P : Polis
    B:Ben
    A:Arkadaş

P: İyi günler gençler
    B:İyi günler.
    P:Şehir içinde atış yapmak yasak olum ya sekerse bir yere gelirse camları vurmuyonuz değil mi. Bakayım şu tüfeğe.
    B: Abi bak ayakkabı kutusunun üstünde bir kağıt var oraya atıyoruz biz. İçi gazete dolu o kutunun arkasını da duvara dayadık abi.(bu arada tüfeği gösteriyorum)
    P: (Diğer polis memuruna.) Baya baya sınaypır lan bu.
    B:Evet abi havalı tüfektir. Faturası bıdı bıdısı burda..
    A:Evet abi çok havalı silahtır euhehe.
    P: Güzelmiş ya. Dürbünü işe yarıyor mu bunun? Nasıl bakıcam attırın bakalım bir tane. (dürbünü gözünün içine sokar, ne kadar ikaz etmemize rağmen kör de olsa bir atış yapar)
    P: Hiç ses çıkarmıyor lan bu böyle tüfek mi olur. (eşşek gibi susturucuyu göremedi memur bey)
    B: Haklısın abi havalı tüfek avunuyoz işte.
    P: Bir daha görmiyim sizi buralarda (klasik laf)
    B: Tamam abi. Kolay gelsin.

Not: 2 yıldır haftada 3 kez bu diyaloğun yaşanması sonrasında polisler bizi görünce artık selam veriyor. ;lol;

• engin bir dahaki sefer silahı sök tam güçte atış yaptır. Kanasın yeni versiyonu de polise 2000 ytl ye sat silahı.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• bende bu gibi durumlarda şöyle söylüyorum. kral magnum vakası
    canta elimde metroya giriyom güvenlik durdurdu
    g:ney o oltamı tüfekmi
    b:mızıka
    g:o büyüklükde mısıkamı olur
    b:yok be abi ne mızıkası tüfek
    p:gerçekmi bu
    b:yok abi havalı tüfek
    g:nasıl havalı lan bu baya baya tüfek gerçek bu
    b:yokya abi su sokaklarda gezen tahtaya hedef attırılan tüfeklerden tüy tüfeğ tüy
    g: bakayım
    b:bak abi buradan kuruyon buradan da saçmayı koyuyon
    g:hani tüy tüfeğiydi saçma atıyon diyon
    b:tama işde abi hem saçma atıyo hemde tüy fark etmiyo ufacık saçma 20 mt ancak gidiyor
    g:iyi tamam normalde yasak bunları almak tüp bile almıyoz patlama tehlikesi var diye
    b:abi bu ateşli değil tüplü değil patlama söz konusu hiç değil
    g:iyi hadi geç bakalım ama normalde yasak

atış esnasında ise tüfeği yere göge sıgdıramıyoz bu gibi durumda tüy tüfeği diyerek yerlere vuruyoz ;lol;

• bende baloncu tüfeği diyom.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Benim başıma gelmedi ama gelirse baloncu tüfeği falan diyemem oyuncak hiç diyemem, hadi dedim; herife bak yaşını başını almış baloncu tüfeğiyle uğraşıyor derler e yaş 46,gösteriyorda. yani o, her yaş için geçerli değil gibime geliyor.
    selamlar..

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen strong ().

• ben şunu gösteriyorum

[Resim Engellendi: http://s4b.directupload.net/images/081125/s6rugec8.jpg]

;şrofls;.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)