Yeni yay aldım :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Az önce samick polaris marka klasik ahşap yay seti ısmarladım. Setleri dükkan sahibi kendisi oluşturuyor. Dükkanda boyuma uygun 28 Lb. kanat vardı. Yarınki siparişte yeni kanatlar gelicekmiş. 30-32 vaya daha güçlü olanlardan en güçlüsünü yollıycaklar.

Bir avcının 52 Lb. güç kullanarak domuzu delip geçebilen oklar attığını okudum. Bu yay ile acemiliğimi atıp yayı geren kaslarımı güçlendirip alıştırmayı düşünüyorum. Daha sonra herhalde makaralı bir yay alırım. Aldığım yayın linkini veriyorum.

İlgilenen arkadaşlar varsa satıcıyla görüşmeleri önerilir. http://www.okculuk.com/pinfo.asp?pid=177

Google da aratarak başka dükkanlar ve satıcılarda bulabilirsiniz. İlk alışverişim ve ilk yayım olduğu için referans amaçlı vermedim linki.

• İlker bey,
    kayırlı olsun. Ata sporumuzdada başarılı olacağınıza eminim.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Hayırlı olsun. Aliminyum hedef okları zarar görmeden nasıl kullanılabilir. Kaybolmadıkça bunların kullanım ömrü ne kadardır acaba. Takım elinize ulaşınca resimler, videolar ve görüşlerinizi de bizimle paylaşabilirseniz sevinirim. Konuyu ilgiyle takip edicem.

Not: Bu arada nerde böyle bir şey görsem alasım geliyor. Hayırlısı bakalım.

• Teşekkürler..

İnsan hevesini paylaşmayınca olmuyor. Her türlü bilgiyi bütün acemiliğimle aktaracağıma söz veriyorum :D:D

• Görünüm olarak çok güzel bi alet.Hayırlı uğurlu olsun.

• bakalım malkoçoğlu gibi 5 oku aynı anda atıp 5 ayrı hedefi vurabilecek misiniz?Anca o zaman usta olmuş sayılırsınız :):) şaka bir yana hayırlı olsun.Kazasız atışlar dilerim.

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• benimde ilgim vardı baya araştırdım karar veremedim hayırlı olsun memnun olursanız bende düşüncem..

birde şu yatay olanlar vardı filmlerde filan onun hakkında bilgisi olan varmı?.. ;$.,

Hatsan mod 95 SAS + hillman 3-12x42 mm mildot +Optima 1*40 Red Dot +Hatsan Bipod+kılıf
    Huğlu süper poze
    çakı,kama,pala vs....

korfezteam.png

• Arkadaşımla beraber kullandık. 30metrede süper isabet sağladık hatta :) Kirişi bıraktığımız gibi hedefte. Yanında 6 adet alüminyum ok gelmişti. Kırdıkça tamir edip kullandık ama onunda sonu geldi. İş yerinde tutuyorum soğuktan atışa gidemedik o yüzden fotoğraf ve gözlem yazamıyorum fazla. Yaptığımız atışlarda mesai arasında iş yeri bahçesinde oldu. Güzel bir hastalık :) x;.z

• hayırlı olsun güle güle kullanın. hep bi tane profosyone yayım olsun istedim.bende bunları her gördüğümde alasım geliyor. köy de çocukken kızılcık ağacından kestiğimiz düzgün ve budaksız dalları ateşte ısıtıp şekillendirip yay yapardık. kullanmaktan çok onu yapması zevkliydi. onlarca adet yapmışımdır. oklarıda kamıştan. her seferinde yaşımız büyüdüğü için daha kalın dal şeçerdik buda daha fazla güç ve mesafe demekti. her yeni yayda zevkiniz katlanırdı. yazınızı zevkle takip edicem. kimbilir belki bizde alırız.

webley patriot 5.5

• ilker bey hayırlı olsun inşallah makaralıyıda alırsınız,
    bu arada birşey soracağım acaba kendim ahşaptan sağlam ve güçlü bir yay yapabilirmiyim ve bunun için ne tür malzemeler gerekir, ben eski osmanlı yayalarına benzer bir şey denemek istiyorum en azından deneysel bir çalışma yapmak istiyorum. saygılarımla.

hamdım piştim yandım oldum.

• Bayayhan ben sadece klasik yayı satın alarak başladım hobiye. Tüm bildiklerim google sayesindedir. Bir yerlerde Türk yaylarının yapımı hakkıda video ve yazılar vardı. Başlangıç için kemankes.com 'u önerebilirim. Şu an ok alacak bütçe bile ayıramıyorum. Bir taraftan T12 içimde sancıyor.Eser silahlar gelicek ve forumda inadına ucuz silahlar satılıp duruyor. Bazıları yurdumuzda satılmayan modeller. En güzel bilgiler civardaki okçuluk federasyonundan alınır diye düşünüyorum. Bir tek şunu söyliyim; Müthiş keyifli!

• yarışmalarda ellerine özel bir eldiven giyerler. ona gerek yok mu? ipi elinizi kesmiyor mu?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Eldiven var. Halen arka arkaya bir sürü ok atmadığım için kullanmadım. Kiriş sonuna kadar gerildiğinde çıplak elle fazla beklenmiyor.

• önce hayırlı olsun... sonra bu yayı almanızda karar aşamasında kim yol gösterdi ve okçuluk bilgisi nedir? galeride bu resminizin altına bir yorum yapmıştım, okumanızda yarar var... atışlara başlamadan önce, en az 15 dakika açma-germe hareketleri yaparak boyun, omuz, sırt kasları ve belinizi ısıtın ki sakatlanmayın... aldığınız yerde Beman oklar vardır... hem ucuz hem atışa hazırdırlar ve carbon alaşımlı olduklarından o elinizdeki 6 oka nazaran çok dayanıklı ve esnektirler... takıldığınız herşeyi yanıtlamaktan zevk duyarım... sağlam durun, canlı bırakın ve bırakmadan önce en az 5 sn. hareketsiz kalmaya çalışın...

sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."