pellet kalıpları

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ne süper site bu yahu tam aradığım şey
    bu reloding malzemelrerini epydir inceliyorum ama bir arpa boyu ilerleyemedim.

benim safir için dolum yapmak istiyorum ama acaip derecede amatör kaldık olaya

Bu olaya vakıf olan birileri hafiften yardımcı olurlarsa minnetrar kalırım

• e artık yuh yani ceketli mermi fabrikası kuralım bi o eksik kaldı :thumbup:

• Abi birde kravat yada papyon takalım bari çekirdeklere, fazladan bir özelliğimiz olsun. :)

FİLİNTALAR GRUBU
    Gamo CFX 4.5 (MS "Yatagun" yay tutucu ve tetik) + Square 4x32
    Crosman 2100b
    Hatsan mod.20
    Crosman 2240, rjmachine long breech, Williams notched blade sight,
    Crosman 2240, rjmachine riser breech, free floating 24" barrel, Crosman Custom Shoulder Stock
    Atak Arms Zoraki HP-01 000075
    Crosman 2240-50 PCP, breech Jim Giles,14" barrel

• bu konu benimde çok ilgimi çekiyor bir yolunu düşünüyorum bende 7.65 ruhsatlı silahım var elimde baya bir boş kovan var
    bunları tekrar dolum yapmayı düşündüm ! çekirdeği kalıpla filan halledebilirim fakat üzerindeki gömleği nasıl yapacağım eskiden mermi çekirdeğinin üzerine yaldız denilen teneke sobalara sürülen boyayı sürerlermiş bunuda hallettiğimizi var sayalım kapsülün temini zor kapsül sorununu çözebilsem dolum işini hallederim diye düşünüyorum,bu konularda bilgisi olan arkadaşların fikirlerini bekliyorum saygılar

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• yokluk görmüş eski avcılar bilir yakınlarda bi avcılar klübü varsa yaşı 45 üzeri eski avcılar ilmini sor söylerler.saygılarımla

• bu konu benimde çok ilgimi çekiyor bir yolunu düşünüyorum bende 7.65 ruhsatlı silahım var elimde baya bir boş kovan var
    bunları tekrar dolum yapmayı düşündüm ! çekirdeği kalıpla filan halledebilirim fakat üzerindeki gömleği nasıl yapacağım eskiden mermi çekirdeğinin üzerine yaldız denilen teneke sobalara sürülen boyayı sürerlermiş bunuda hallettiğimizi var sayalım kapsülün temini zor kapsül sorununu çözebilsem dolum işini hallederim diye düşünüyorum,bu konularda bilgisi olan arkadaşların fikirlerini bekliyorum saygılar

hiç deneme tavsiye etmem.. bu konuda hoş olmayan tecrübelerimiz oldu.orjinal den şaşma derim.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Official Post

neyle denersen deme aamaaaaaaaaa asla av tüfeği barutu koyma dan dene

Bunun nedenini de açıklasaydın ya Evlat,

Yivsiz av tüfeği barutlarının yanma hızı çok yüksektir,oysa yiv set li silah mermilerinde kullanılan barutlar daha yavaş yanarlar,bunun nedeni ise yivsiz av tüfekleri adındanda anlaşılacağı üzere yivsizdir,yani mermi çekindeğinin önünde bir yiv-set direnci yoktur,oysa yiv-set li ateşli silahlarda ateşlenen mermi yiv-set lerde dönme direnci ile karşılaşacağından,yivsiz av tüfeği barutu kullanılması halinde mermi kovanı ve yatağı bu ani basınca dayanamayarak dağılır,dahası dağılmasa da verimli olamaz,yiv-set li ateşli silahlarda özel yavaş yanan barut kullanılır ve mermi çekirdeği namluyu terk ettiği ana kadar barut yanmaya devam ederki,mermi çekirdeği arkasında mermi namluyu terk edinceye kadar sürekli artan bir basınç gerçekleşsin.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• 1.sınıf kara barut mesela?

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin