Hatsan AT44WX-10 namlu yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba

benim hatsan at44wx 10 tüfeğimin namlusuna farkına varamadığım bi hatayla 3 pellet doldurmuşum nasıl çıkarabilirim yardımcı olursanız sevinirim

ilginize teşekkürler...

;tufey# Hatsan AT44WX10 Premium Combo 22. cal OPTİMA(3*12-44)

;tufey# mod 95 sas 177. cal ZOS (3*9-42) ve muhtelifler.

• normalde 3 pellet de sürmüş olsanız ateş ettiğinizde çıkması gerekirdi. Çıkartmak için zorlayıp sıkıştırdıysanız hiç bir fikrim yok doğrusu. Ama namluyu çizebilecek uygulamalardan kaçınmanızı ve namlunun ucunda bulunan crown denen taç kısmına zarar vermeden uğraşmanızı öneririm. Namluyu sökmek de işinizi kolaylaştıracaktır. Çalışmalarınızı crown'a zarar vermeden yapabilmenizi sağlar.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• ..

tüfek için harbin varsa uç kısmından yavaşça vurarak çıkarabilirsin

slm arkadaşım benim hatsan mod 125 de vardı içinde 3 mermi sıkıştı ne kadar demir metal kalın tel parçasıyla çaksamda vursamda namlu yivli olduğu için mermiler ilerlemyor allah tan benim mermiler tam mermiyi yerleştirdiğim yerin 5 cm içinceydide makkap ucuna ince uç taktım ve mermileri delerek çıkardım başka çıkarma çaren yok arkadaşım eğer yakınsa makkap ucu yetişiyorsa böyle ince uçla namlıuya zarar vermeden del diyorum ben 1 gün uğraştım çıkmadı şişlerle 1 mm bile ilerlemiyor her 2 taraftanda yokladım olmuyor hatta ocakta namluyu ısıttım bile mermi erisin die ama olmuyor veya en yakın bi silah tamircisine git onlar çıkartır ama başında bekle ki namluya zarar verdirtme ok :thumbdown::thumbdown::thumbdown:g;$ig;$ig;$ig;$i

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Namlu sökülebiliyorsa İnce tış ve matkap ile mermileri delerek geriye çıkartmayı deneyin. Arkadaşların dediği gibi namlunun ucuna kesinlikle dokunmayın.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Aklıma gelen en son çare olarak denenebilecek şey ise uygun çapta mümkünce sarı malzemeden yapılmış bir harbinin ucuna ince matkap ucunu lehimlemek ve yavaş yavaş içeride kalan pelleti delerek geri çekmeye çalışmak. Namlunun içini güzelce yağlayın ki pelletin geri gelmesi kolaylaşsın. Namlu LW ise muhtemelen sonunda şok vardır ve pelletleri arkalarından zorladıkça daha da sıkışacaktır. Bu işlemler sonucunda muhtemelen namlunun içi çizilerek zarar görecek. O yüzden bir deneme yapmadan önce bolca fikir edinip en mantıklısını uygulamakta yarar var, bana mantıklı gelen çare belki daha yanlış olabilir ve daha basit ve zararsız şekilde problemi çözmenin bir yolu da olabilir.. Bence bir de üretici arayıp derdinizi anlatın, onlar belki iade edilen arızalı silahlara ne yaptıklarını söylerler. diğer zarar vermeden çıkartma yöntemi hidrolik olarak çıkartmak olabilir , namlu içine basılan yağ hidrolik direnç sağlayacak ve yağı sıkıştırdıkça pelletleri itecektir fakat pelletlerin ezilerek daha da fazla sıkışmasına da neden olabilir.

Bu tavsiyelerden sorumluluk kabul etmem çünkü gerçekten garantisi yok ve durumu daha kötü hale de getirebilir. O yüzden en mantıklısı üreticiye sormak. Basitçe harbiyle çıkmayan pellet büyük soruna neden olacak demektir. Bu hikayenin sonu bence namluyu değiştirmek olacak, moralinizi yine de bozmayın.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• bence namluya ve silaha zarar verme riski var, üreticiye yollayın. orada halletsinler.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• yollaak istemiyorsanız ve tüm girişimler sonuçsuz kaldıysa ve peletler kolay erişilebilir bir mesafedeyse çok ince çalışan bir gazlı pürmüz kullanarak pelleti eritebilirsiniz.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• ..

slm arkadaşım benim hatsan mod 125 de vardı içinde 3 mermi sıkıştı ne kadar demir metal kalın tel parçasıyla çaksamda vursamda namlu yivli olduğu için mermiler ilerlemyor allah tan benim mermiler tam mermiyi yerleştirdiğim yerin 5 cm içinceydide makkap ucuna ince uç taktım ve mermileri delerek çıkardım başka çıkarma çaren yok arkadaşım eğer yakınsa makkap ucu yetişiyorsa böyle ince uçla namlıuya zarar vermeden del diyorum ben 1 gün uğraştım çıkmadı şişlerle 1 mm bile ilerlemiyor her 2 taraftanda yokladım olmuyor hatta ocakta namluyu ısıttım bile mermi erisin die ama olmuyor veya en yakın bi silah tamircisine git onlar çıkartır ama başında bekle ki namluya zarar verdirtme ok :thumbdown::thumbdown::thumbdown:g;$ig;$ig;$ig;$i

bencede çıkarmak çok zor, benim tüfek hala yatıyor çıkaramadım. fabrikaya yollamak en iyisi.

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• Gerekmez bir kazan bul içine ince yağı doldur sonra pelletlerin bulundu namlu kısmını içine sok kazanı alttan yak yağ içinde kaynasın ,kbunu yapmadan önce namlu içine de ayrı bir kücük kapta kaynattğın ince yağı dök ,arada namluyu demir maşayla al alt kısmını tahtaya vurarar çıkar bu arada çok sıkışmışsa vurulur tahtaya yoksa gerek yok yağ kaynayınca çıkar gider ,namluyu ısıtma aman sakın çeliğin suyu kaçar demirleşir

• Official Post

Avcıhocanın bahsettiği yöntem burada en mantıklı görüneni ama burada sorulacak çok önemli bir soru var !!!

Amatör namlu yiv set çekme işleminde yiv ve set ler büyüteçle incelendiğinde görülecektirki yatayına balık sırtı tırtıklar vardır, bunun nedeni yiv set çakısının materyalinin namlu çeliğine zıt onu sarmayanki günümüzde LW nin kullandığı çakı mikroskopik gözenekli TungstenKarpit dir ve çekme hızı asla istikrarsızlık göstermeyen profesyonel namlu makinalarında çekilir, bu yöntemle namlu içinde yukarda bahsettiğim balık sırtı dalga - tırtık oluşmaz ve namluya 5 tane de pellet koysanız bu şekilde kilitlenme lmaz, biz testlerimizde bunları defalarca görüyoruz, 3 - 4 pellet arka arkaya namluya sürülüp tetik eziliyor ve pelletler çıkıyor, ha 3 - 4 pelleti arka arkaya namluya sürmek doğrumu derseniz doğru değil, ama burada vurgulamak istediğim sanırım anlaşıldı, ve son olarak 2 gün önce bu yeni kampanya silahlardan satın alan bir arkadaşımız arayıp sormuş, LW havalı silah namlularında 10 yiv 10 set varmı diye, LW 5,5 cal. havalı namluları 12 yiv 12 settir, ve bu 10 yiv 10 set namlunun üzerinde de abartılı kocaman Lothar Walther yazıyormuş.

• [Resim Engellendi: http://img383.imageshack.us/img383/1278/36609086od0.jpg]

Ufak bır 3 boyutlu cızım yaptım bu konuyla alakalı, kırmızı renklı lokma sarı(bronz)malzemeden olabilir , sonra lokma namlunun içerisine atılır namlunun iç çapından 0.1-0.2 mm küçük olmalıdır ve ardından matkap salınır matkaba takılıp donebılır bu yuzden yumuşak malzeme olursa namluya zarar vermez , matkap kısa kalırsa arkasına cıva celıgı yada yay telı cubuk kaynatılabılır, bu şekilde maktapla delınerek temız bır seklıde cıkartılabılır .Maktabın geçecegi lokmanın iç deliği mumkunse aynı matkapla delinmelidir , aynı matkap daha sonra lokmanın içine salındıgında salgı olmaz , ve işlem yavaş yapılmalıdır.

• Amatör namlu yiv set çekme işleminde yiv ve set ler büyüteçle incelendiğinde görülecektirki yatayına balık sırtı tırtıklar vardır, bunun nedeni yiv set çakısının materyalinin namlu çeliğine zıt onu sarmayanki günümüzde LW nin kullandığı çakı mikroskopik gözenekli TungstenKarpit dir ve çekme hızı asla istikrarsızlık göstermeyen profesyonel namlu makinalarında çekilir, bu yöntemle namlu içinde yukarda bahsettiğim balık sırtı dalga - tırtık oluşmaz ve namluya 5 tane de pellet koysanız bu şekilde kilitlenme lmaz, biz testlerimizde bunları defalarca görüyoruz, 3 - 4 pellet arka arkaya namluya sürülüp tetik eziliyor ve pelletler çıkıyor, ha 3 - 4 pelleti arka arkaya namluya sürmek doğrumu derseniz doğru değil, ama burada vurgulamak istediğim sanırım anlaşıldı, ve son olarak 2 gün önce bu yeni kampanya silahlardan satın alan bir arkadaşımız arayıp sormuş, LW havalı silah namlularında 10 yiv 10 set varmı diye, LW 5,5 cal. havalı namluları 12 yiv 12 settir, ve bu 10 yiv 10 set namlunun üzerinde de abartılı kocaman Lothar Walther yazıyormuş.

;kihhik,;kihhik,;kihhik,

başka bişey demiyorum

• Merhaba Arladaşlar,

Uzun süredir foruma üye olmama rağmen ilk kez yazıyorum. Öncelikle herkeze selam ederim.

Silah almak bir tercih meselesidir, herkes verdiği paranın karşılığını almak ister. Bu yüzden bende uzun süre hem bu forumu hem diğer forumları, bilgi almak, diğer insanların tecrübelerinden faydalanmak için takip ettim. Forumlarda geçirdiğim bunca zamandan sonra bir kaç laf etmek isterim. Üzülerek görüyorum ki bu hobiye gönül verenler üçe ayrılmış durumda. Hatsan sevenler, sevmeyenler ve tarafsızlar.

Bir ürünü inceleyip insanların gördüğü aksaklıkları yazması, yapıcı veya kırıcı eleştiride bulunması kadar doğal bir şey yok. Tabiki yapıcı olması her zaman güzel. Ama kırıcı olsa dahi tolare edilebilir bir yanı var, sonuçta eleştiri eleştiridir ve bazen kırıcı olmakta gerekir.

Forumların amacı , kişisel deneyimlerimizi birbirimizle paylaşmak iyiyi kötüden ayırmaktır. Herkes tabiki yaşadığı kötü deneyimi aktaracak ki sorununa çözüm bulsun, bu malı almayı düşünenin kafasında bir fikir oluşsun. Bunlara söyleyecek hiç bir lafım yok.

Ancak, düşünülmeden komik olsun diye yazılan hakaretvari yazılar bence hiç hoş değil.

Hatsana mana buluyoruz, çoğu yerde de haklıyız. Ben inanıyorum ki bu yazılanlar bir yere ulaşıyor ve bu eleştiriler doğrultusunda çalışmalar yapılıyor.

Hatsana bu kadar acımasız davranırken birde kendimize iğneği batıralım. En iyi olma iddasında olan bir forumda, nasıl bu denli yazılar yazılabiliyor aklım almıyor. Biz nekadar iyiyizki, kendimizin başaramadığı işi Hatsandan bekleyelim.

Umarım dostlar beni yanlış anlamazsınız. Daha keyifli bir konu ile olmasını isterdim ilk yazımın.

Saygılar.

Losing is a state of mind

• şuanda pelletler şarjör girişinde tam ucunda duruyor görebiliyorum yani bunu ateş etsem çıkarmı acaba :him:s pelletler hatsan...

;tufey# Hatsan AT44WX10 Premium Combo 22. cal OPTİMA(3*12-44)

;tufey# mod 95 sas 177. cal ZOS (3*9-42) ve muhtelifler.