uçurtma ile balık avı (kite fischıng)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • geçenlerde alman kanalında belgesel de gördüm,yeni zellanda da uçurtma ile balık avlıyorlardı :!: oltaya gelen balıklar koca koca balıklar :!:

youtube de birçok video var ben bir yerli nin yaptığı av videosunu ekliyorum

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

bu link de de uçurtmalı oltanın nasıl yapılacağını resimli olarakdan aktarmışlar,ve bazı insanların tutduğu balıkların resımlerı var :rolleyes:

http://www.fishingkites.co.nz/articles/articleseven.htm

• Enteresan bir yöntem.İstediğin mesafeye olta atabilmek için dahiyane bir fikir.Ama oltayı sabit bir derinlite tutmak oldukça zor olur gibime geliyor.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• abi uçurtma nın sayesinde takılan yem suyun içinde sürekli hareket halinde,bunu gören balık saldırmazmı oltaya g;$i

resimli anlatım var nasıl yapılacağına dair, 2 tane kurşun takılıyor,uçartmanın taşıyabileceği ağırlıkda test denemeleri sonucunda uygun kurşun takıldımı sorun olmaz,adamlar hep böyle avanıyorlarmış :rolleyes:

resimli anlatım
     [Resim Engellendi: http://s11.directupload.net/images/090111/temp/ua4ylubc.gif]

• Uçurtma takımın istenilen yere kadar ulaştırılmasını sağlıyor,kurşun ağırlıkta uçurtmanın yükselmesini engelliyor.Biz kalkan için paraketeyi şişme botla atıyoruz.Dalga olduğunda epey zahmetli oluyor.Bu yöntemle bu iş çok daha kolay olur gibi.paylaşım için teşekkürler,selamlar.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Çok değişikve güzel bir yöntem.Paylaşım için teşekkürler.

AT 44 WX 10-LW BULL-PUP :love:

Blow Tabanca 4.5 mm

Üzümlü Kaplan 7+1 12 Cal Otomatik

HER MODEL TÜFEĞE İSTEDİĞİNİZ MODELDE AHŞAP KUNDAK YAPILIR.

[Resim Engellendi: http://i45.tinypic.com/33omgjo.jpg]

Musa KARAOĞLAN

• Uçurtma takımın istenilen yere kadar ulaştırılmasını sağlıyor,kurşun ağırlıkta uçurtmanın yükselmesini engelliyor.Biz kalkan için paraketeyi şişme botla atıyoruz.Dalga olduğunda epey zahmetli oluyor.Bu yöntemle bu iş çok daha kolay olur gibi.paylaşım için teşekkürler,selamlar.

Parakete atmak bence biraz zor olur, ancak levrek için güzel sırt çekilir diye düşünüyorum. Rüzgarın da denize esmesi gerekiyor tabii. Teknedeyken de rapala atışları yapılabilir belki. İstanbul için konuşuyorum, görenler epeyi dalga geçecektir.
    Ben tekniği uygulamayı düşünüyorum levrek için.

Mustafa
    26.04.1975

• msaribas arkadaşımız iyi bir tesbit yapmış.Teknik güzel fakat rüzgar karadan denize doğru olmalı.

Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• abi youtube yi açamadım link çıkmadı

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

MARAŞLIM BİR HAMASET DESTANI NAKŞEDİLDİ BAĞRINA
    YURDUMUN ARSLANLARI ÖLDÜ İMAN UĞRUNA

emrahkazici@hotmail.com

• Bu yerlilerin kafası şamandıra kullanmaya basmamış , gitmiş uçurtmaya olta bağlamışlar , ilginç ,saçma ve gereksiz bir yöntem , zaten zargana tutuyorlar zarganalar su üstünde yüzeler , bu şekilde zaraganayı tutmaya çalışmak deveyi hendek atlatmak gibi birşey, ama belkide milli birşeydir onlar için bu iş .

• Bu yerlilerin kafası şamandıra kullanmaya basmamış , gitmiş uçurtmaya olta bağlamışlar , ilginç ,saçma ve gereksiz bir yöntem , zaten zargana tutuyorlar zarganalar su üstünde yüzeler , bu şekilde zaraganayı tutmaya çalışmak deveyi hendek atlatmak gibi birşey, ama belkide milli birşeydir onlar için bu iş .

google a kite fisching yaz siteleri gez,bu yöntem ile oltaya gelmiyecek balik tanimiyorum,bir nevi sirti cekiyorsun arkadasim.