350ile 4.5 16gram palet kullanan arkadaşım varmı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • inernet sitesinde gördüğüm 4.5 luk 16gram paletleri 350 ile deneyen arkadaşım varmı uzak mesafe performansları nasıl başarılımı

bursateam.png

• 16 grains ve 1,043 gram lık bir pellet. 4,5 ile 5,5 atmış gibi olursunuz. Gamo pro magnum 15,43 grains. Yapacağı düşmeyi tahmin edebilirsiniz sanırım. Ben 4,5 kullanmadım. Ancak 5,5 kullandım ve yapım amacının kısa mesafe penetrasyon olduğunu düşünüyorum. 30 metreden boya kutusuna atış yaptım. Bütün pelletler delip geçerken eunjin deldi ve kutuyu yaklaşık 2 metre fırlattı. Deliğin karşı tarafında 5 kuruş büyüklüğünde bir şişkinlik görünce amacının darbe olduğunu düşünüyorum. Pelletin şekli vurduktan sonra mantar gibiydi.Saygılar

• kısa msafe tahribat için kullanılabilir diyorsun hayri öylemi peki düşmesi ne kadar oluyor standartlara göre

• arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.bende en kısa zamanda bu paletten tedarik edip kullanmayı düşünüyorum.

bursateam.png

• Hiç denemedim uzun mesafede ama hafta sonu ilk işim bu olacak. Aslına bakarsan az önce chairgunda baktım .15 metreye sıfırlanmış 305 m/s bir tüfekle 100 metreye atılan bir crosman hollow point 25cm düşerken Eunjin domed 15 cm düşüyor. Bu da ağırlığının BC değerine oranı yüzünden olmalı. Üstadların hep bahsettiği gibi ağır pellet hızını daha iyi korur. İsteyen kendi bilgisayarında da bakabilir
    Hollow Point : 14,3 grains (0,927 gr) BC :0,019
    Eunjin Domed: 28,4 grains (1,840 gr) BC:0,047
    Ağırlık iki katı olmasına rağmen BC nerdeyse 3 katı. Dolayısıyla üstteki entryimde yanılmışım. Zaten sadece düşündüğümü söylemiştim. ;şrofls;. Birde hafta sonu denemek lazım.Saygılar

• teşekkür ederim Hayri bu balistik konusu beni sıkacak gibi sende chairgun ın pardus kurulumu var mı

• Bende ubuntu kullanıyorum ama maalesef yok üstad, yazmamış adamlar. Sırf bu programlar yüzünden makinede bir de windows yüklü. Bu arada ubuntuyu herkese tavsiye ederim. Driver istemeyen , tüm programların ücretsiz olup serial crack vs. aramaya ihtiyaç duymadığınız, virüs korumayı unutmak istiyorsanız , Kare pencerelerden sıkılıp yuvarlak olsun diyerek değiştirebileceğiniz kısacası özgürlüğü yaşayacağınz bir işletim sistemi.Wubi diye google a yazarsanız windows üzerinden program kurar gibi kurabildiğiniz ve istediğiniz zaman Program ekle kaldır ile silebileceğiniz bir işletim sisteminiz olur. Konu biraz saptı kusura bakmayın. Saygılar.