Yardım Edin Lütfen

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • sayın üstadlarım benim bi sıkıntım var.olay şu:daha öncede belirttiğim gibi brnim tüfekte hem moderatör hemde namlu tutucu var.nalu tutucuyu bu gün çıkardım ama mod. kaldı.14 metreye sıfırlağım zamanlarda 50 metreye attığımda hep soldan vuruyordu.bu kez ilk önce 50 metrye sıfırladığımda 14 mtrede 1 cm sağdan vurdu.aslında cevabı birkaç şey olabilir ama ben bu birkaç şeyin bazılarını kendimce eledim elediklerim şunlar:namlu ekseniyle dürbün ekseni birbirni tutmayabilir ama zannetmiyorum.ayaklar falan kaliteli.dürbün kalitesiz ayar tutmayan bir dürbündür.ama zannımca kaliteli bi dürbün.pellet çıkarken moderatörün biryerine çarpar.çarpmıyor her zaman bakıyorum.
    evet arkadaşlar bunlardan başka ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler

Crosman 2100 Tasko 3-9*40 with mildot
    akdenizteam.png
    Fx Gladiatör, Hawke 6-24x44 Önden Parallax,Weichrauh Moderatör :love:

• ne dediğini ben anlayamadım. sendeki moderatör ne marka? ben kendi deneyimlerimden moderatörle randıman alamadım ve ilk 1 haftadan sonra kullanmamaya başladım.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

Aliihsan silahının moderatörünü sök ve 100 metre gurupman yap, başarılı sonuç alamazsan bize gönder birde biz gurupman deneyelm, yada Erdem e gönder,

• weihrauch marka. ses kesme mükemmel ama sesi keserken de olumsuz etkiliyor deniliyor.ama benim sorunum bumu ben de anlamadım 14 metreye sıfırladım 50 metrede hep soldan vuruyor ama grup güzel. 2.5 cm falan.işte sorun bu.neden hep soldan vuruyor?

akdenizteam.png

• aliihsan arkadaşım, bunun sağ veya sol vurması bence normal, aşağıdaki konuyu tıklar vede Precession and Nutation of a Projectile konusunu incelerseniz pellet kendi ekseni etrafında bir salınım ile helezon şeklinde yol alıyor. bu nedenle 50metrede biraz yana vurabilir.

buraya bakınız

.

ankarateam.png

• aliihsan arkadaşım, bunun sağ veya sol vurması bence normal, aşağıdaki konuyu tıklar vede Precession and Nutation of a Projectile konusunu incelerseniz pellet kendi ekseni etrafında bir salınım ile helezon şeklinde yol alıyor. bu nedenle 50metrede biraz yana vurabilir.

buraya bakınız

bu etki 50metrede 2.5 santim olmaz ama belki moderatör bu etkiyi arttırıyordur, bilemiyorum.

geçen cumartesi ben silahı 21 metrede sıfırladım, 45metrede yaklaşık 1-1.5 cm. sağa vuruyordu. bu tür denemelrin tam sıhhatli olması için sıfır rüzgar, tam sabitlenmiş bir silahla vs yapmak lazım zaten.

.

ankarateam.png

• bu etki 50metrede 2.5 santim olmaz ama belki moderatör bu etkiyi arttırıyordur, bilemiyorum.

geçen cumartesi ben silahı 21 metrede sıfırladım, 45metrede yaklaşık 1-1.5 cm. sağa vuruyordu. bu tür denemelrin tam sıhhatli olması için sıfır rüzgar, tam sabitlenmiş bir silahla vs yapmak lazım zaten.

range finderle ölçtüm mesafe 47 metreydi.tüfekteki barda 160 tı.14 metreye attım pellet deliğinden pelleti geçirdim.gelelim 47 metreye:4 cm yine soldan vurdu.attığım mesafede tüfeği sıfırladım.inanın bana 47 metrede 0.5-1 cm grup.çok senindik.atış istkrarı çok düzeldi ama şimdi sorun.tüfeğin namlu ekseniyle dürbün ekseni tutmuyor.arkadaşlar sizde benim düşünceme katılıyormusunuz?

akdenizteam.png

• Official Post

Ayakları gevşet, ters istkamete kasarak yeniden sık, ayaklardandır.

• Dürbünle çantaya konulduğu için tüfek, dürbün ayakları kasılabiliyor, vidaları gevşeyebiliyor.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• ayaklarında problem olabilir gerçi kaliteli demişsin ama sorun ayaklardan olabilir Mustafa Bey in dediği gibi ayakları sök ters tak eger tüfeğin vuruşta verdiği hata aksi istikamete kayıyorsa bilki ayakların problemli yok kaymıyorsa birde dürbünü incelemeni öneririm.

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• eğer ayaklar zmount ise normaldir. Bu ayaklar genelde sağ sol çekme yapabiliyor. skyplume nin dediği gibi ayakların yerini değiştirin. Daha sonra namlu tutucu üzerindeki küçük alyan vidayı gevşetip eğer varsa kasılmayı alın. daha sonra tekrar deneyin. VUruş noktasına bakarak sorunun neyde olduğunu anlayabilirsiniz.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5