Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İyi günler arkadaşlar kendime bir ok almak istiyorum nasıl birşey önerirsiniz 1.71 boyundayım 63 kg yım yeni başlıcam ilk olacak yani şöyle 250 300 liralık birşe istiyorum makaralı ve makarasızlar varmış nasıl farkları vardır neyse şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

• Bu bölüme yazdıklarımız portal bölümünde çıkmadığı için belki farkedemeyenler olabilir. İlkertozluklu arkadaşımıza pm yolla. O sana bu konuda kesinlikle yardımcı olacaktır.

• ilkertozluklu da yeni başladı.birbirinize yardım edebilirsiniz bu konuda.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• bizim forumda bir arkadaş vardı heralde takılımyor artık
    o daha profosyonel uğraşıyordu
    osmanlı yayları vardı onda Macaristan'da bir yerden alıyorlardı

• İyi günler arkadaşlar kendime bir ok almak istiyorum nasıl birşey önerirsiniz 1.71 boyundayım 63 kg yım yeni başlıcam ilk olacak yani şöyle 250 300 liralık birşe istiyorum makaralı ve makarasızlar varmış nasıl farkları vardır neyse şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Selam Arkadaşım.
    Sondan başlayayım sana.
    1 Klasik Kanatlı Yaylar; Bildiğin germe kuvvetini direkt kollarında hissettiğin yaylardır. Başlamak için ideal yayların olduğu bütçene göre birkaç link yollayayım sana
    Av tipi olanı tavsiye ederim, Hem güçlü hem boyuna uygun
    http://www.okculuk.com/pinfo.asp?pid=59
    http://www.okculuk.com/pinfo.asp?pid=308
    http://www.okculuk.com/pinfo.asp?pid=62
    http://www.okculuk.com/pinfo.asp?pid=65
    2- Makaralı Yaylar;
    Makaralı yaylarda İki kiriş veya kablo kullanılır. Bir tanesi kalın yay kanatlarından destek alan karşı kuvvet kirişi/kablosu, diğeri de atış kirişi.. Sistemi ilginç kılan germe kuvvetinin kol boyunuz kadar gerdiğinizde birden %70-80 kadar boşalması, rahatlamasıdır. Bu nasıl olmaktadır?.. Etrafından kiriş dolaşan makara ya merkezinden kaçık şekilde kanada bağlanmıştır ya da makara elips şeklindedir ve benzeri dönümde bulunur. Merkezinden kaçıklık da gerilen yayın tepe direç noktasına kadar üst seviyede kuvvet uygulanmasına (50-70 lb.), tepe noktasını aşar aşmaz harcanması gereken kuvvetin toplam germe kuvvetinin %20 seviyelerine düşmesine neden olur.
    İşte bu rahatlık makaralı yayla rahatça nişan alınabilmesine olanak verir.
    Tavsiyeye gelince; bence önce klasik bir yayla başla ve makaralıyı daha sonra düşün derim. Bütçene uygun yaylar pek de güzel değil. Ama illede istersen
    http://www.okculuk.com/catinfo.asp?cid=29&upcat=19
    Bu siteden inceleyebilirsin. Sahibi Tuncer bey senin merak ettiğin herşeye cevap verecektir.
    Saygılar

• Set olarak klasik yayla başlamanı öneririm. Ben Samick klasik set ile başladım. Okçuluk com ile telefonla görüşürsen boyuna göre bir yay hazırlayıp atışa hazır halde gönderirler. Atışa hazır derken Kirişi ve kanatları kendin monte edersin. Kanatlar kolay ama kiriş için güç gerekiyor. Kanatları ters yöne doğru eğmek gerek ve yardım almadan zor bir hareket.Karbon yada karbon fiber oklardan edinmelisin. Setle gelen alüminyum yaylar çabuk yamuluyor haliyle. Alacağın zevkin vereceğin paraya değeceğini garanti ederim :)

Bunu bir defa daha yazmıştım, kulaktan dolma bilgilerle yay satın alınmaz!!! Mersinde Okçuluk var... GSGM Mersin İl Müdürlüğüne gidip Okçuluk Antrenörünün adı soyadı ve telefonunu alın ve onunla görüşün... En sağlıklısı bu olur... Ve sana en doğru önerileri o yapar...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen cmblc ().

• Yukarıda "bold" ve "bordo" yaptığım yerler maalesef külliyen yanlış bilgiler... Bu tür bilgiler ışığında bir yay alırsan en hafif ihtimalle Bel Fıtığı olursun, en kötüsünü söylemiyorum...

Sevgiler,

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Set olarak klasik yayla başlamanı öneririm. Ben Samick klasik set ile başladım. Okçuluk com ile telefonla görüşürsen boyuna göre bir yay hazırlayıp atışa hazır halde gönderirler. Atışa hazır derken Kirişi ve kanatları kendin monte edersin. Kanatlar kolay ama kiriş için güç gerekiyor. Kanatları ters yöne doğru eğmek gerek ve yardım almadan zor bir hareket.Karbon yada karbon fiber oklardan edinmelisin. Setle gelen alüminyum yaylar çabuk yamuluyor haliyle. Alacağın zevkin vereceğin paraya değeceğini garanti ederim :)

Hemşoo... Sen fıtık oldun diye millete ne gaz veriyorsun? ;hirr; Seninle bu konuları konuşmadık mı? Bilinçli olursa spor güzeldir, aksi halde sadece sakatlık üretir, hele de böyle fiziksel kondüsyon ve "teknik" gerektiren sporlar... Sen google'dan aratıp buldun bir yer ve parayı bastın bir yay aldın... Ama bu yanlış... Doğru olan yukarıda söylediğim şekil...

Sevgiler,

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png

• Hocam GSGM deki hocalarda senin gibiyse kimse yay mal almaz. Bu kadar gerildikten sonra malkoçoğlu gibi elle atar oku ;,;- Anlıyorum sporun bilinçli olmasını sağlıklı sporcular yetişmesini istiyorsunuz. Ancak bu sadece tatlı dille mümkündür. Öyle olmaz, böyle olmaz ,şunlar yanlış, bu kısımlar tamamen hatalı, gidin GSGM okçuluk hocaları yardımcı olsun demek yerine "Böyle yapılması gerekir, bunun yayın pozitif yönleri bu negatif yönleri bu" demek doğru bilgileri kalıcı olması maksadıyla burada paylaşmak daha doğru olmaz mı ? Doğru olan yukarıda söylediğim şekil... diyorsanız doğru olanı az çok sizde biliyorsunuz demektir. Paylaşmaktan çekinmeyin.

• Hocam GSGM deki hocalarda senin gibiyse kimse yay mal almaz. Bu kadar gerildikten sonra malkoçoğlu gibi elle atar oku ;,;- Anlıyorum sporun bilinçli olmasını sağlıklı sporcular yetişmesini istiyorsunuz. Ancak bu sadece tatlı dille mümkündür. Öyle olmaz, böyle olmaz ,şunlar yanlış, bu kısımlar tamamen hatalı, gidin GSGM okçuluk hocaları yardımcı olsun demek yerine "Böyle yapılması gerekir, bunun yayın pozitif yönleri bu negatif yönleri bu" demek doğru bilgileri kalıcı olması maksadıyla burada paylaşmak daha doğru olmaz mı ? Doğru olan yukarıda söylediğim şekil... diyorsanız doğru olanı az çok sizde biliyorsunuz demektir. Paylaşmaktan çekinmeyin.

Sn. Beefeather, merak etmeyin GSGM'deki hocalar benim gibi değillerdir, en azından kafalarına benim gibi ok girmemiştir, felç olmamışlardır, konuşma merkezleri parçalanmadığı için konuşmalarında da bir sorun yoktur... "Öyle olmaz, böyle olmaz ,şunlar yanlış, bu kısımlar tamamen hatalı, gidin GSGM okçuluk hocaları yardımcı olsun demek yerine ..." az bile zira bizim milletimiz kafaya birşey takmaya görsün... İki el kanda olsa yapar ama yaparken doğru-yanlış önemsemez pek... Onun için önemli olan o şeyi yapmaktır ve en kolayı neyse onu tercih eder zira sıkıntıya gelemez... "... diyorsanız doğru olanı az çok sizde biliyorsunuz demektir." evet, biliyorum tabii ama bir antrenör kadar değil, ok atacak kadar biliyorum ve bilgim kimseye "bak arkadaşım sen git şuraya, şu yayı ve şu okları al, hadi Allah işini gücünü rast getirsin" demememi sağlıyor... Paylaşmaktan da hiç çekinmem ama doğru ve yeterli bilgi sahibiysem...

Sevgiler,

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png

• Hemşoo... Sen fıtık oldun diye millete ne gaz veriyorsun? Seninle bu konuları konuşmadık mı? Bilinçli olursa spor güzeldir, aksi halde sadece sakatlık üretir, hele de böyle fiziksel kondüsyon ve "teknik" gerektiren sporlar... Sen google'dan aratıp buldun bir yer ve parayı bastın bir yay aldın... Ama bu yanlış... Doğru olan yukarıda söylediğim şekil...

Üslubunuza dikkat etmeniz gerekiyor sayın cmbl. Hemşehri olmadığımız gibi asla kullanmadığım bir kelimeyle şahsıma hitabı hoş karşılayamam. Bel fıtığı olmamın yayla bir ilgisi yoktur. Google dan yaptığım araştırmanın sadece %5 lik kısmı yay satın almak içindir. Geriye kalan %95 i okçuluk sporu hakkında bilgiye sahip olmak içindir. Havalı tüfek kullanmak için nasıl gidip bir olimpik silah almadıysam yay alırkende aynı mantıkla fiyatını uygun bulup beğendiğim yayı aldım. Yazılarımı okuyanlar yeni başladığımı bilir. Okursanız sizde öğrenirsiniz. İnsanlar aptal değil. Okçuluk dünyasına profesyonel adım atmak isteyen herkes federasyon kelimesini hayatlarında en az bir defa duymuştur. Bu konuda kendinizi izahatte bulunmak zorunda hissediyorsanız, uygun bir dille birikimlerinizi aktarmanız şu anda yaylara merak salmamış insanların dahi işine yarayacaktır. Kendinizi ifade tarzınıza empatik bir dokunuş kazandırabilmeniz dileğiyle.

• Öncelikle geçmiş olsun Cem bey. Ama konuşma merkezim parçalanmış demişsiniz bunun kinaye bir serzeniş olduğunu düşünerek bu tip şeylere gerek olmadığını düşünüyorum. Bahsetmiş olduğunuz gibi halkımız kafaya taktımı yapar ama bunu engellemenin yolu tekrar ediyorum bu değildir. Toplam germe kuvvetinin %20 sine düşer demiş hayır deyip kestirip atmışsınız. O zaman söyleyin doğrusu nedir bizde bilelim. Aynı konu havalı silahlar içinde geçerlidir. Beki beni burada çok az kişi tanır.Ben Havalı silahlara yıllarını vermiş Engelli Milli Takım da görev almış biri olarak hiçbir zaman kestirip atmadım. Bunun yapıyla ilgisi yok kesinlikle. Yaptığım spora saygımdan kestirip atmak yerine açıklamayı, doğru olarak bildiklerimi söylemeyi tercih ettim. Bu şekilde kimseyi kaybetmedim aksine kazandım. Artı olarak sakatlıklar amatör bir şekilde yapılan sporlarda daha az rastlanır. Sebebini siz zaten açıklamışsınız. "Onun için önemli olan o şeyi yapmaktır ve en kolayı neyse onu tercih eder zira sıkıntıya gelemez..." Bakın pcp silahlarda pompa kullanmak beraberinde birçok müşkülü getiririr. Bu konuda zorlandıkları anda ya silahlarını satarlar ve yaylılara dönerler yada durumları müsaittir scuba kullanırlar. Asla kendilerini sakatlayacak kadar zorlamazlar. ;Sakatlanma durumları eğlence amaçlı hobilerde değil henüz tekniği bilmeden, hocalarını dinlemeden başarıya ulaşmaya çok hevesli olup dolayısıyla kendini çok zorlayan, daha toy tabir edilen sporcularda görülür. Birde profesyonel anlamda aşırı hırs yapmış kişilerde görülme olasılığı yüksektir. Ama eline yayı alıp iki atıştan sonra orası burası ağrıyan bir hobisever yayını iki gün sonra bir dolaba kaldıracaktır. Bütün zararı kesesine olan bu arkadaşlarda zamanla ders alırlar diye düşünüyorum. Eğer amacınız bunu engellemekse size tek bir örnek vereyim. Bu sitede eski mesajlara kadar okudum. En çokta Mod12 malum. Kaç kişi sorduysa Mod125 alacam diye almasın diye neler yazılmış neler. Haklılar veya haksızlar ama sert eleştirilerde olmuş. Sonuç ne biliyormusunuz konuyu açanların %80 i yinede almış.Demekki yanlış bir teknik uygulanıyor. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Konuşmakta problem çektiğim için yazacak konular bulduğum zaman şansımı sonuna kadar kullanıyorum. Hakkınızı helal edin.

• Öncelikle geçmiş olsun Cem bey. Ama konuşma merkezim parçalanmış demişsiniz bunun kinaye bir serzeniş olduğunu düşünerek bu tip şeylere gerek olmadığını düşünüyorum. Bahsetmiş olduğunuz gibi halkımız kafaya taktımı yapar ama bunu engellemenin yolu tekrar ediyorum bu değildir. Toplam germe kuvvetinin %20 sine düşer demiş hayır deyip kestirip atmışsınız. O zaman söyleyin doğrusu nedir bizde bilelim. Aynı konu havalı silahlar içinde geçerlidir. Beki beni burada çok az kişi tanır.Ben Havalı silahlara yıllarını vermiş Engelli Milli Takım da görev almış biri olarak hiçbir zaman kestirip atmadım. Bunun yapıyla ilgisi yok kesinlikle. Yaptığım spora saygımdan kestirip atmak yerine açıklamayı, doğru olarak bildiklerimi söylemeyi tercih ettim. Bu şekilde kimseyi kaybetmedim aksine kazandım. Artı olarak sakatlıklar amatör bir şekilde yapılan sporlarda daha az rastlanır. Sebebini siz zaten açıklamışsınız. "Onun için önemli olan o şeyi yapmaktır ve en kolayı neyse onu tercih eder zira sıkıntıya gelemez..." Bakın pcp silahlarda pompa kullanmak beraberinde birçok müşkülü getiririr. Bu konuda zorlandıkları anda ya silahlarını satarlar ve yaylılara dönerler yada durumları müsaittir scuba kullanırlar. Asla kendilerini sakatlayacak kadar zorlamazlar. ;Sakatlanma durumları eğlence amaçlı hobilerde değil henüz tekniği bilmeden, hocalarını dinlemeden başarıya ulaşmaya çok hevesli olup dolayısıyla kendini çok zorlayan, daha toy tabir edilen sporcularda görülür. Birde profesyonel anlamda aşırı hırs yapmış kişilerde görülme olasılığı yüksektir. Ama eline yayı alıp iki atıştan sonra orası burası ağrıyan bir hobisever yayını iki gün sonra bir dolaba kaldıracaktır. Bütün zararı kesesine olan bu arkadaşlarda zamanla ders alırlar diye düşünüyorum. Eğer amacınız bunu engellemekse size tek bir örnek vereyim. Bu sitede eski mesajlara kadar okudum. En çokta Mod12 malum. Kaç kişi sorduysa Mod125 alacam diye almasın diye neler yazılmış neler. Haklılar veya haksızlar ama sert eleştirilerde olmuş. Sonuç ne biliyormusunuz konuyu açanların %80 i yinede almış.Demekki yanlış bir teknik uygulanıyor. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Konuşmakta problem çektiğim için yazacak konular bulduğum zaman şansımı sonuna kadar kullanıyorum. Hakkınızı helal edin.

Geçmiş olsunlarınız için teşekkür ederim sn. Beefeater... Yazdıklarımla sizi üzdüysem de özür dilerim ama o bir kinaye serzeniş değildi, tam konuşma merkezimden geçtiği için ok, 6 ay evet ya da hayır bile diyemedim, yine 5,5~6 ay sağ tarafım felçliydi...

[Resim Engellendi: http://img370.imageshack.us/img370/16/mvc002fua2.jpg][Resim Engellendi: http://img467.imageshack.us/img467/3606/mvc004fdj8.jpg]

"Toplam germe kuvvetinin %20 sine düşer demiş hayır deyip kestirip atmışsınız. O zaman söyleyin doğrusu nedir bizde bilelim." Bunu kesin olarak bildiğim için cevaplıyorum. Kullanılan makara sisteminin türüne göre %30 ile %55 arası bir düşüş olmaktadır.

"Artı olarak sakatlıklar amatör bir şekilde yapılan sporlarda daha az rastlanır." demişsiniz yazınızda. Okçuluk için konuşursak katılamayacağım. Okçuluktan bihaber bir vatandaşın eline verin benim yayımı (60 lbs.) önce ben çekeyim, sonra da o çekemesin ve çekmek için sertçe asılsın yaya garanti veriyorum en az 3 ay sağ kolunu çay bardağı tutmak için bile kıpırdatamaz o da iyi ihtimalle.

"Ama eline yayı alıp iki atıştan sonra orası burası ağrıyan bir hobisever yayını iki gün sonra bir dolaba kaldıracaktır." da demişsiniz... Yukarıdaki yazdıklarımı tekrar okuyunuz zira sadece orası burası ağrımaz işte... Hem neden milyonlarca para vererek aldığı birşey yüzünden sakatlanıp dolaba kaldırsınlar ki insanlar? Yazık değil mi, hem kendisine hem harcadığı paraya?

"Konuşmakta problem çektiğim için yazacak konular bulduğum zaman şansımı sonuna kadar kullanıyorum. Hakkınızı helal edin." Çok üzüldüm buna... Kalıcı bir problem mi yoksa yavaş da olsa geçecek miymiş? Umarım kısa zamanda geçer...

Elbette helal olsun, sizde bana helal edin. Sonuçta kişisel bir tartışma değil aramızdaki ve ne zaman konuşmak ya da yazmak isterseniz ben buralarda olacağım...

Tekrar özür dilerim.

Sevgiler,

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png

• tatlıya bağlandığına sevindim. :)

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Cem abi büyük geçmiş olmuş,ALLAH korumuş vallah sizi, ;(

Barışalım abi ;tacli# [Resim Engellendi: http://s7b.directupload.net/images/090619/temp/o76ougf9.jpg]

saygılar

• Cem abi büyük geçmiş olmuş,ALLAH korumuş vallah sizi, ;(

Barışalım abi ;tacli# [Resim Engellendi: http://s7b.directupload.net/images/090619/temp/o76ougf9.jpg]

saygılar

Çok teşekkür ederim Kadircim... Küsmüydük ki? :)

Sevgiler,

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png

• Üslubunuza dikkat etmeniz gerekiyor sayın cmbl. Hemşehri olmadığımız gibi asla kullanmadığım bir kelimeyle şahsıma hitabı hoş karşılayamam. Bel fıtığı olmamın yayla bir ilgisi yoktur. Google dan yaptığım araştırmanın sadece %5 lik kısmı yay satın almak içindir. Geriye kalan %95 i okçuluk sporu hakkında bilgiye sahip olmak içindir. Havalı tüfek kullanmak için nasıl gidip bir olimpik silah almadıysam yay alırkende aynı mantıkla fiyatını uygun bulup beğendiğim yayı aldım. Yazılarımı okuyanlar yeni başladığımı bilir. Okursanız sizde öğrenirsiniz. İnsanlar aptal değil. Okçuluk dünyasına profesyonel adım atmak isteyen herkes federasyon kelimesini hayatlarında en az bir defa duymuştur. Bu konuda kendinizi izahatte bulunmak zorunda hissediyorsanız, uygun bir dille birikimlerinizi aktarmanız şu anda yaylara merak salmamış insanların dahi işine yarayacaktır. Kendinizi ifade tarzınıza empatik bir dokunuş kazandırabilmeniz dileğiyle.

Kusura bakmayın sn. ilkertozluklu, ben daha önceki konuşmalarımıza da dayanarak samimi konuştum. Bu arada Kırklareliliyseniz eğer hemşehriyiz, önceki mesajlarımdan birinde izah etmiştim... 41 yaşındayım, bu güne kadar aptallıkla itham ettiğim hiç kimse yoktur Allaha çok şükür... Ben okçuluğa yani başladığınızı gayet iyi biliyorum da, bu kadar yeniyken böyle uzmanmış gibi öneriler yapmanızı anlayamıyorum... Şimdi öneri isteyen arkadaşımızın sizin söylediğiniz gibi bir alışveriş yaptıktan sonra ciddi bir sakatlığı oluşursa bunun hesabını kim verecek? Ben bu sporla uğraşırken ölümden döndüm ve ne kadar tehlikeli olabileceğini de iyi biliyorum, bu yüzden kendim bile önerilerde bulunmuyorum ve bulunduğu ildeki okçuluk antrenörüne yönlendirmeye çalışıyorum... Bu mu yanlış?

Bu arada antrenörler sadece profesyonel okçu olan veya olmak isteyenlerle değil, herhangi bir şekilde okçuluğa ilgi duyan herkesle ilgilenirler...

Ancak, sizin bu tür bilimsel çalışmalara ayıracak vaktiniz yoksa da, en azından diğer arkadaşlarımızın okçuluğu bilinçli yapmaları hususunda birşeyler yapmaya çalışanları kınamayın...

Hakkınızı helal edin, ben sizi kızdırmak, aşağılamak ya da fırçalamak için yazmamıştım o mesajı... Zaten haddim de değil...

Sevgiler,

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png

• Dostlar, bu benim yarışmalarda kullanığım yay... Hızlı Makaralı Sistemli (Compound Fast Cam) bir Hoyt Protec... Kendisinden son derece memnunum... 60 pound sertliğinde (resmi müsabaka üst sınırı) ve 29" uzunluğunda... Resimlerini yayınlıyorum, yay hakkında sormak istediğiniz birşey olursa zevkle yanıtlarım...

Sevgiler,

[Resim Engellendi: http://img189.imageshack.us/img189/3854/1003302c.jpg]
    Çantası ve Sadağım...

[Resim Engellendi: http://img41.imageshack.us/img41/4978/1003303.jpg]
    Çantasının içinde...

[Resim Engellendi: http://img15.imageshack.us/img15/6236/1003304m.jpg]
    Dışında :)

[Resim Engellendi: http://img41.imageshack.us/img41/6061/1003310h.jpg]
    Yakın plan...

[Resim Engellendi: http://img15.imageshack.us/img15/9046/1003311f.jpg]
    Tetiğim...

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png

• Çok teşekkür ederim Kadircim... Küsmüydük ki? :)

Sevgiler,

birazcık alınmıştım o gün geçti abi :)

bende çocukken William Tell okun dan icat etmiştim ;kihhik, T biçimin de tahta yapmıştım,30 40 cm uzunluğun da serum lastiği, tetik olarak dan da çamaşır mandalını kullanmıştım ;şrofls;. 80 10 yaşların da iken, bildiğimiz sazlık kamışı ucuna da tenekeden kestiğim üçgen şeklindeki parçayı güzel ce katlardım ucu sivri olacak şekilde ;kihhik, eski tahta kapılı kömürlüğümüz vardı,çocukluğumun geçtiği evde,daire çizer ortasın dan vurmaya çalışırdım ;kihhik, bazen film in gazına gelip elma dikerdim ;grin; annem gördümü ocağı batmıyasıca gebertirim seni derdi ;şrofls;.#hims

hey gidi günler heyy ;tacli# aradan tam 27 yıl geçmiş beeee ;confused; ne çabuk geçmiş yıllar böyle :him:s

Cem abi atıcılık kanımız da var çocukken yarışırdık delme çatma oklar ile gazoz kapağına ;kihhik, bilyasına ;şrofls;. kayısı çekirdeğine ;şrofls;. ne günlerdi o günler :rolleyes: keşke filmi başa alma imkanım olsa :rolleyes:

saygılar