FX Gladiator Namlu tutucu çalışması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ne onunla ne de onsuz oluyor diyenler için bir çözüm...
    Kendi yapımım olan namlu tutucunun namluya geçen kısmını 1mm büyük yaparak namluyla temasını kestim.
    Yani namlu tutucuyla namlu arasında yarım mm boşluk olmuş oldu. Böylelikle hem namlu hiçbir yere temas
    etmemiş oluyor hem de Allah korusun namluya bir darbe gelirse en fazla yarım mm esneme ile namlu korunmuş
    oluyor.
    Sonuçta ne isabetten ne de güvenlikten ödün veriyorum.

İsabetli atışlar...

[Resim Engellendi: http://s6b.directupload.net/images/090214/temp/9ycgnz3r.jpg] [Resim Engellendi: http://s1b.directupload.net/images/090214/temp/q6r22jnu.jpg] [Resim Engellendi: http://s11b.directupload.net/images/090214/temp/luyu522i.jpg] [Resim Engellendi: http://s6b.directupload.net/images/090214/temp/w6dejoy5.jpg]

Fx Maverick Sniper ,25

bursateam.png

• ellerinize sağlık, paylaşım için teşekkürler.

bir soru: dürbünü nereden edindiniz?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Hayır kaçmıyor arkadaşım.

Fx Maverick Sniper ,25

bursateam.png

• Official Post

Oldukça mantıklı bir çalışma, tebrik ederim, eski halinde namlu yarbe aldığında namlu tutucuyu döndürüp orada bırakıyor ve dürbün sıfırıda bozuluyordu.

• Teşekkür ederim Mustafa Abi, elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Biraz olsun faydam olduysa ne mutlu bana...

Fx Maverick Sniper ,25

bursateam.png

• öncelikle saolun.güzel çalışma.ama yatagundan aldığımız namlu tutucudan bir farkı olmalı.oda bağlantı vidası.bizim aldığımız nam. tutucunun tek dez avantajı m.serdar abinin dediği gibi.yani namlu bir etkiye maruz kalınca sekiz çok çabuk dönüyor ve ayar hemen bozuluyor.bunu önlemenin tek yolu namlu tutucuya dönüp ayar bozulmasın diye 2 tane daha vida atmak.zannedersem 3 vida iş görür.

Crosman 2100 Tasko 3-9*40 with mildot
    akdenizteam.png
    Fx Gladiatör, Hawke 6-24x44 Önden Parallax,Weichrauh Moderatör :love:

• Official Post

Aliihsan bu fikirde güzel, bu fikri daha önce TheNightHawk Murat a önermiştim, altta bir tane setuskur var bunun sağ ve soluna birer tane daha konulabilir.

• Official Post

Tam olarak ne işe yarıyor ? :D

Bu silahlar yüksek hassasiyette, müsabaka kalite namlu ve tetik sistemine sahipler ve doğal olarak atış sırasında tüpteki titreşmlerinde namluya iletilmemesi gerekir, bu anlamda dünyada bilinen Müsabaka Havalı Silahları gibi serbest namlu olarak üretilmişlerdir, ama aksesuar olarakta bu namlu tutucuları kullanıcılar olası çarpma vs... den korumak maksadı ile silahlarına takmaktadırlar.

• Yanlış bilmiyor isem AA410 ların namlu tutucularının içerisinde o ring var. hem namlu ile tutucu arasında oluşacak titreşimi, hemde takıp çıkarma sırasında çizilmesinide engelleyecektir. 0.5mm boşluk olmasından ise O ring olması daha mantıklı geliyor bana.

Saygılar,

Diana 350 Magnum 5.5mm.
    A1Optic 1x42 Red Dot

• Yanlış bilmiyor isem AA410 ların namlu tutucularının içerisinde o ring var. hem namlu ile tutucu arasında oluşacak titreşimi, hemde takıp çıkarma sırasında çizilmesinide engelleyecektir. 0.5mm boşluk olmasından ise O ring olması daha mantıklı geliyor bana.

Saygılar,

FX ve hw100 namlu tutucularında da o-ring mevcut.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• O ringi biraz daha küçük kullanıp arada boşluk kalmasını sağlayamaz mıyız? ya da tümden sökek o ringi.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

Saygılar,

Ufak bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek isterim, benim yaptığım namlu tutucuda oring olmasına rağmen 0.5mm boşluk var. Dolayısıyla darbeden sonra 0.5mm
    esneyen namlu yine oringlere değerek darbeden korunuyor.

Fx Maverick Sniper ,25

bursateam.png

• Ufak bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek isterim, benim yaptığım namlu tutucuda oring olmasına rağmen 0.5mm boşluk var. Dolayısıyla darbeden sonra 0.5mm
    esneyen namlu yine oringlere değerek darbeden korunuyor.

Açıklama için teşekkürler sniperx. ben yanlış anlamıştım doğrusu

Diana 350 Magnum 5.5mm.
    A1Optic 1x42 Red Dot