"ANKET" Pellet ismine alternatif isim seçmek.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Saçma kelimesini duyunca aklıma yuvarlak, küresel bir nesne geliyor. Bizim peletlere saçma demek hakikaten çok saçma

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• ankara teami karşımıza aldık.yakında pes ederim. ;şrofls;.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• ankara teami karşımıza aldık.yakında pes ederim. ;şrofls;.

yok ben pes etmeyeceğini biliyorum. ^^

ama "saçma" demek hakikaten çok saçma ;şrofls;.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Özür dilerim bunu beklediğini düşünmemiştim
    neden sorduğuma gelince hepimiz her konuda her şeyi bilemeyiz bilenlere danışırız öncelikle onların düşüncelerini alırız kendi bilgi süzgeçimizde değerlendirir ve asil cevabı bulmak için önemli bir adım atmış oluruz. Bunlardan birini eksik yaptık mı acaba diye bir düşünmek için. Nihayetinde burda senden benden birçoğumuzdan bu konuda daha tecrubeli üstadlarımız var. Onlar bizden belki de daha detaylı bir irdeleme yapabilirler kanaatindeyim

• haklısın.ama tartışma konusuyla ilgisi yok.sonuçta pellet kelimesinin de saçma kelimesinin de mermi kelimesinin de anlamları belli.hangisinin daha çok kullanıldığı da belli.gerisi yorum.biz de onu yapıyoruz.yani olay tecrübeyle açıklanacak birşey değil.zaten pelet savunmasını da en çok eblemis yaptı.hatta kelimeyi o buldu.ben de saçma ekolündenim.tecrübelerimiz arasında da pek fark yok.yani olay değerlendirmeyle ilgili,yaşla değil.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• nacizane ben de çekirdeği savunuyorum
    bu arada bie şeyi de düzelteyim
    mermi İng. projectile Alm. Geschöss, Projektil Fr. projectile (fizik terimleri sözlüğü)
    Büyük hızla atılan ve bu sırada edindiği devinirlik ile devinimini sürdüren nesne.
    yani her türlü avcılık ve atıcılık mühimmatını mermi olarak adlandırabiliriz bu da terimi alt terimlere ayırmamız gerekliliğini ortaya çıkarır. Ve bu nedenle de ben sadece çekirdek olarak adlandırdım

sonsuz saygılarımla

• Saçma kelimesinin tam anlamı saçılan birşey anlamına gelmezmi.Mesela saçamalı tüfekler saçarak atış yaparlar.Geniş bir alana.
    Mermi dememiz daha doğru olur bence.Pelet demeyelim.Eski köye yeni adet getirmeyelim :D

• Sanırım bu tartışma ortak bir noktaya doğru ilerlemiyor. Ben kendimi yeterince ifade ettiğimi düşünüyorum. Kelimelerin Türkçe karşılığını bulacağız diye Türkçe'yi kısırlaştırmaya karşıyım. Artık bilgi çağında, internet çağında yaşıyoruz. Dünyanın bir yerinde yeni bir kelime, yeni bir isim çıktığında haberimiz oluyor. Kullanma ihtiyacı hissedersek o kelimeyi doğrudan kullanıyoruz. Kimse birileri şunu Türkçeleştirsin de öyle kullanayım diye beklemiyor. Adam çinden tıkladığı anda ben buradan okumaya başlayabiliyorken her şey illa Türkçe olsun, her şey illa bize özgü olsun, her şeye bir karşılık bulalım çabaları anlamsız geliyor. Nitekim bu çabalar yıllardır da başarısız oluyor.

İsteyen pelet, isteyen saçma der; isteyen kafedeyim, isteyen kahvedeyim der. Benim konuya bakışım yazdıklarımda açıkça anlaşılıyor. Aynı şeyleri tekrarlamaya devam etmeye gerek görmüyorum.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen eblemis ().

• Kelimelerin TÜrkçe karşılığını bulacağız diye Türkçe'yi kısırlaştırmaya karşıyım.

bende karşıyım.ama ben türkçe bir kelime varken onun yerine yabancı bir kelime koymaya da karşıyım.buradaki durum da o.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Zaten peleti karşılayan Türkçe bir kelime olup olmadığında anlaşamıyoruz ya... =)

Webley Raider 10 .22

• Official Post

Arkadaşlar kimse kimseyi ikna etmek zorunda değil,

Fakat Deniz sen Savcı yada Hakim olma abim, avukatlıkta çok kısa sürede zirveye çıkarsın, hakim olursanda :him:s tahayyül edemiyorum #hims

• :)

bakalım artık.hakimlik mülakatında elenirsem düşünürüz.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Zaten peleti karşılayan Türkçe bir kelime olup olmadığında anlaşamıyoruz ya... =)

ecnebiler, bu forumun pellet lobisinin saçma dediği şeye(küçük yuvarlak küresel cisme) ne diyor?

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• herkes kafasına göre takılsın ben saçma desem yada pelet desem aklınıza su borusu gelmeyecek sanırım

• Official Post
  • biz de bir havalı sözlük sitesi kuralım bu iş ancak böyle çözülür isteyen yabancı terimleri orada Türkçeleştirsin

• ecnebiler, bu forumun pellet lobisinin saçma dediği şeye(küçük yuvarlak küresel cisme) ne diyor?

"Shot" diyorlar.

'tahayyül,evla' Osmanlıca mı?

Her ikisi de arapça.

Webley Raider 10 .22