"ANKET" Pellet ismine alternatif isim seçmek.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Her ikisi de arapça.

Teşekkürler..Böyle kelimeleri daha çok seviyorum,hoşuma gidiyor Mustafa abi bazen kullandığında,ingilizceden nefret ediyorum ama zaman onu götürüyor.Onun için 'saçma' olsun dedim ben de,tam olarak karşılasın veya karşılamasın.Pellet neyse de bazıları abartıyor işi yahu 'saçlarınız bu haliyle daha doğal ve naturel olmuş','daha hareketli action ortamları seviyorum','daha sert,hard müzikler dinliyorum' dili böyle kullanıyorlar artık bazıları ne kadar sinir edici konuşmalar! agt ise sitenin adı burda Türkçe bi terim kullanalım,benim düşüncem tabi.Ecnebiler siteye girer de konuşulanları anlamaz diye mi korkuyorlar acaba? :)

• arkadaşlar galiba bu olayı yeknesak olarak değerlendiriyoruz biraz daha toplamsal ( kümülatif ) olarak değerlendirmemiz olaya daha geniş çaplı bakmamız daha iyi olacağını düşünüyorum.

• Galiba bu iş giderek yumurtamı tavuktan çıkar yoksa tavukmu yumurtadan çıkar tartışması gibi olacak. ;şrofls;.

AT 44 WX 10-LW BULL-PUP :love:

Blow Tabanca 4.5 mm

Üzümlü Kaplan 7+1 12 Cal Otomatik

HER MODEL TÜFEĞE İSTEDİĞİNİZ MODELDE AHŞAP KUNDAK YAPILIR.

[Resim Engellendi: http://i45.tinypic.com/33omgjo.jpg]

Musa KARAOĞLAN

• olaya masonluk gibi tartışmalı kavramları katmak yanlış.ama bu yanlışlık pelet kelimesinin sadece bu hobiyle ilgilenen üst kesim tarafından bilindiği ve bu mühimmata her yerde saçma dendiği gerçeğini değiştirmiyor.bakın buna mermi denseydi önceden beri, ben peleti savunurdum.o zaman kavramı karşılamayan bir sözcük yerine başka bir sözcüğe şans tanınmalı derdim.ama saçma kelimesinin karşısında pelet'in yani aslında pellet'in savunulması yanlış.herkesin kabullendiği saçmaya ''kavramı karşılamıyor'' demek de yanlış.zaten bir kelimenin kavramı karşılamasındaki en önemli etken geniş kesimler tarafından bilinirliği ve kabul edilmişliğidir.forumda, foruma gelmeden önce bir bu mühimmata ne diyordunuz şeklinde bir anket yapılsa hangisi birinci çıkar?''saçma'' çıkar tabi.

Sevgili eblemis benim mesajımı yakalıyamamış ama sevgili hogo87 anlamış olduğuna sevindim. Söylemek istediğim bu işi yapan camia arasında pelet kelimesinin ne anlama geldiğini bilmeyen yoktur. (Aynı masonlarda gönye-pergel gibi) Bu bize yeter sorun olmaz dersek tamam ama amaç bunu kitlelere yaymaksa saçma kelimesi daha anlaşılır olacaktır. İyiki masonlardan örnek verdim, Allah muhafaza Sion tarikatı gibi deseydim ne olurdu acaba. Ama hata bende tabii. ;atlı{#

Hatsan AT44WX-10 Premium Combo 5,5 mm.+Optima 3-12x44 AOE
    Hatsan Mod 95 SAS 4,5 mm+Optima 1x40 Red Dot
    Huğlu 104A Süperpoze Çift Tetik. (Av tüfeği ama avcı değilim, rahmetli babamın hediyesidir.)

• işin aslına bakarsak 11 yaşımdan bu yana havalı tüfek kullanırım ama pellet ismini ben forumda öğrendim.saçma demek biraz basite kaçıyor pellet işe büyü katıyor ;şrofls;.

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

MARAŞLIM BİR HAMASET DESTANI NAKŞEDİLDİ BAĞRINA
    YURDUMUN ARSLANLARI ÖLDÜ İMAN UĞRUNA

emrahkazici@hotmail.com

• Benim bir çözümüm var.Silahçılara gidin 100 tane silahçıya.Pellet diyince anında verenlerin sayısı 50 den fazla ise bende pellet diyeceğim.

• Amaç karşı görüşü yıkmak değil kendi görüşünün haklı sebebini göstermek bence. Eğer senin dediğin gibi olsaydı " Silahçılara gidin 100 tane silahçıya.Saçma diyince anında verenlerin sayısı 10 dan fazla ise bende saçma diyeceğim. g;$i Hatta bu rakamın 1 bile olacağını sanmıyorum. Saygılarımla

• Pellet veya Türkçe de kulanılan hali ile Pelet, preslenerek sıkıştırılmış küçük parçalara verilen genel isim.
    Pelet veya pellet makinası diye bir arama yaparsanız, pek çok Türkçe kaynak bulursunuz.
    Sorun, pelet veya pellet teriminin tek başına, bizim kullandığımız malzemeyi anlatmaması, ha keza saçma da öyle. Havalı silah saçması veya havalı silah peleti gibi uzun bir isim, açılayıcı olsa da, kullanımı pratik değil.
    Mesleklerde olduğu gibi, hobilerin de kendilerine özel deyimleri vardır. İngilizce de "air gun pellet" tam isim olsada, konuyla ilgili olanlar, sadece pellet demeyi tercih ediyorlar.
    Muhataplarınız neyi kastettiğinizi anladıkları sürece, saçma veya pelet ya da pellet demenizde bir sakınca göremiyorum.
    Forumun ana konusu havalı silahlar olduğuna göre, saçma denilince, ateşli av saçması anlaşılmayacağı gib, pelet ya da pellet denince de büyükbaş hayvan yada akvaryum yemi anlaşılmaz.
    Yalnız "palet" çok farklı anlama geldiği için kullanmasak iyi olur diye düşünüyorum.

• Evet google dan görsellerde pellet yazınca farklı farklı şeyler çıkmasına şaşırmamak gerek.

• :thumbup:

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Dün bi av bayisindeydim alışveriş yaptım aklıma bu konu geldi dedimki elinizde ne tür pellet var ?
    Cevap verdi ama ben anlayamadım. bana dediki '' Pellet yokta sivri uçlu var'' pellet derken neyi kastetti anlayamadım.

eskisehirteam.png

• Pelet derken kubbe uçluları (magnum gibi )kastetmiştir herhalde.Sivri uçlu derken de ince mehmeti kastetmiştir.O pelet sayılmıyor zaten ;şrofls;.

• av bayilerinin çoğuna göre öyle zaten mermiler ikiye ayrılıyor havalı saçması ve ince memet bu durum hatsanlarda da aynı ;kihhik, adam hatsan diyor başka birşey demiyor. bizim burdaki adam da ayrı bi acayip, gamoyu dünyanın en güçlü silahlarını yapıyormuş gibi anlatıyor x;.z fx gladiator diyoruz bırak onu ya gamo kadar güçlü değil iş yapmaz o diyor ;confused;;confused;

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• av bayilerinin çoğuna göre öyle zaten mermiler ikiye ayrılıyor havalı saçması ve ince memet bu durum hatsanlarda da aynı ;kihhik, adam hatsan diyor başka birşey demiyor. bizim burdaki adam da ayrı bi acayip, gamoyu dünyanın en güçlü silahlarını yapıyormuş gibi anlatıyor x;.z fx gladiator diyoruz bırak onu ya gamo kadar güçlü değil iş yapmaz o diyor ;confused; ;confused;

;lol; ;lol; ;lol; abi senin av bayisinde cem yılmaz mı çalışıyor çok güldüm

• başka bi av bayiine gittik dunwolf cihan abiyle adam 3-9x44 dürbüne 150 tl dedi cihan abiyi zor tuttum. dedim şimdi dalsak çeker vurur mu ki ;kihhik, malum her yer tüfek #hims

Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir

• başka bi av bayiine gittik dunwolf cihan abiyle adam 3-9x44 dürbüne 150 tl dedi cihan abiyi zor tuttum. dedim şimdi dalsak çeker vurur mu ki ;kihhik, malum her yer tüfek #hims

dikkatli vursun hareketli hedef var karşısında bu vurma işi cesaret ister

• canım sıkılınca av bayiine gidiyorum. ordaki adamı delirtiyorum rahatlıyorum ;kovboys;;kihhik,;kihhik, ama çok matraklar kendi görüşünü sonuna kadar savunuyorlar ;şrofls;.

Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir

• Bende av bayisine gidince canım sıkılıyor. Son bombaları kütüklük varmı dedim.Dipçik için mi diye sordu. ;$., Herhalde dipçiğe fişek takmak için olanlardan diye düşündüm. Adam karşıma kütük çıkardı :wacko: ceviz bu dedi. ;lol; İyi Dipçik olur dedi. Ben gülmekten derdimi on dakika sonra anlatabildim. Allah cezasını vermesin hala gülüyorum.

• al sana kütük ''takkk'' ;rofl.; allahım olamaz böyle birşey #hims#hims;lol;;lol;;lol;

Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir