"ANKET" Pellet ismine alternatif isim seçmek.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • mönitörün ilk akla gelen anlamı bilgisayar ekranıdır.

ama çekirdeğin ilk akla gelen anlamı takdir edersiniz ki mermi çekirdeği değil.saka yapmıyorum,çok ciddiyim. ;şrofls;.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• şaka bir yana saçma dediğinizde satıcı size kuş dolusu mu domuz dolusu mu kaçlık ne amaçla kullanacaksınız diye soracak vs ama mermi çekirdeği sadece kaç mm diye sorabilir

• mermi çekirdeği istiyorum derseniz onlar tek satılmaz bu şekilde oluyor der ve önünüze bir adet tabanca mermisi koyar. 8o

çekirdek istiyorum derseniz de yanlış dükkana girdin galiba genç! kuruyemiş dükkanı yan tarafta der. #hims

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• bu arada seçenekler arasında paraşüt kurşun yok hangi silahçıya giderseniz gidin havalı tufek için atacak bir şey isteyin paraşüt kurşun der

benim görüşüm bu ama seçeneklerde yok olsaydı paraşüt kurşunu işaretlerdim :him:s

huglu süperpoze 12 calibre

mke çifte 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

ford c max 1.6 182 hp ecoboost

• saçma avda kullanılan fişeklerin içine konulan, türlü boylardaki küçük ve yuvarlak kurşun tanesi.
    Mermi çekirdeği :
    Merminin uç bölümüne mermi çekirdeği denir. Silah ateşlenince mermi çekirdeği hedefe doğru fırlar.

Bilemiyorum sen haklısın galiba biraz daha araştırmam gerekirdi

• Official Post

bu arada seçenekler arasında paraşüt kurşun yok hangi silahçıya giderseniz gidin havalı tufek için atacak bir şey isteyin paraşüt kurşun der

benim görüşüm bu ama seçeneklerde yok olsaydı paraşüt kurşunu işaretlerdim :him:s

Biz baştanda tek kelimelik bir isim olsun dedik, birde özellikle forum sayfalarında kullanacağımız bir isim olsun istedik,

Mağazada havalı tüfek mermisi diyebiliriz ama forum sayfalarında tek kelime ile bitirelim demiştik.

• Mustafa abi forumun saati neden 1 saat geriden gelıyor? son msjınızın saati 19.29 mesela.

• o zaman tek bir kelime olacaksa pelet olsun derim ;d; ;d;

huglu süperpoze 12 calibre

mke çifte 12 calibre

ford c max 1.6 182 hp ecoboost

• Official Post

Mustafa abi forumun saati neden 1 saat geriden gelıyor? son msjınızın saati 19.29 mesela.

Forumun saati doğru senin saatin bozuk ;kihhik,

Profil ayarlarına gir ve istanbulu seç g;$i

• Hollanda da yaşıyormuşum haberım yok. ^^ Sagolun hocam.

• 10 yıl önce Eser ile Hatsan ile atış yaparken kim pelet diyodu çok merak ediyorum.Benim dilim 'saçma' alışmış ve hala şaçma derim.
    9mm , 50cal. geçersek ozaman alternatifleri düşünebilirim. ;kffx;

• yav ''pelet'' kelimesi de ankette baya yakından takip ediyor bizi. X(

;director; eblemis, gel ve ''pelet'' kelimesini bir anlık dalgınlıkla söylediğini, aslında düşününce ''saçma''nın üzerinde tartıştığımız kavramı niteleyebilecek yegane kelime olduğunu açıkla.açıkla da bitsin şu gergin bekleyiş. :P

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• saçma'lamayın ;şrofls;.

tabii ki pelet ^^

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Bizim buralarda pelleti duymayan bayii çok fazla ve o malum nesneye de halen saçma deniyor. ;şrofls;.

AT 44 WX 10-LW BULL-PUP :love:

Blow Tabanca 4.5 mm

Üzümlü Kaplan 7+1 12 Cal Otomatik

HER MODEL TÜFEĞE İSTEDİĞİNİZ MODELDE AHŞAP KUNDAK YAPILIR.

[Resim Engellendi: http://i45.tinypic.com/33omgjo.jpg]

Musa KARAOĞLAN

• Forumda bence de Pelet kullanılmalı.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• amacımız pellet kelimesine türkçe karşılık bulmak değil miydi?şu kozumu da öne süreyim o zaman.bakalım ''pelet'' taraftarları ne diyecek?

www.tdkterim.gov.tr

aranan kelime ''pelet''
    sonuç:1. Küçük hap veya granül biçiminde ilaç. 2. Deri altına implante edilerek kullanılan geç emilme niteliğine sahip östrojen, testosteron vb. steroid hormon preparatı.

eblemis'in açıklaması gelene kadar bu bir süre idare eder. :huh:

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• aslı pellet tabii, pelet değil. ama yinede saçma'lamaktan iyidir...

saçma'lamayınnn

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Pelet'in İngilizce pellet karşılığı olduğu vurgulanarak,

bu dildeki tek karşılığı ifade edilmiş.

Muhtelif sözlüklerdeki diğer karşılıkları şöyle.

"pellet pel.let pel'ît İsim * küçük topak. * saçma tanesi. * hap.
    pellet küçük topak; taş gülle; ufak kurşun, saçma; topak"

;dance;;dance;;dance;;dance;

Fx Revolution

HW 97 k

Diana mod 350

HW 45

Diana P5 magnum

• aynı kavramı karşılayan ''saçma'' var elimizde.hem de biliniyor.neden ingilizceden uyarlanan kelimeyi kullanalım ki?

kavram bir nesnenin zihindeki yansımasıdır.kavramları ifade ederken kelimeler kullanılır.birçok yerde ''saçma'' dendiğinde zihinde oluşan şey bizim isim bulmaya çalıştığımız şeydir.''pelet'' kelimesinin o malum kavramı karşıladığını karşınızdaki kişiye öğretmezseniz adamın kafasında canlanacak şey büyük ihtimalle başka şeyler olacak ya da hiçbirşey olmayacaktır.şu an o malum kavramı açıklayan kelime ''saçma''dır.ha belki ilerde 'pelet'' olur.tıpkı kompüter'in bilgisayar olduğu gibi.dilin canlılığı da burdan gelir.şu an saçmaya pelet demek zorlama bir şekilde kavram yaratmak olur.yapay olur.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380