"ANKET" Pellet ismine alternatif isim seçmek.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

-Merhaba kolay gelsin ben ordan iki kutu havalı tüfek mermisi alabilirmiyim ?
    -Tabi efendim 4,5 mu, 5,5 mu 6,35 mi olsun?
    -2 kutu 5,5 lütfen

• abi senin dediğin sadece büyük çaplı saçmalarda geçerli olabilir.küçücük şeye mermi denmeeeeez ;tufey#

mermi denebilecek çapta havalı tüfek mühimmatı da türkiye de yok.gelse de kullanım alanı kısıtlı olacak.sizin de gönlünüz olsun.onlara da mermi deriz. ;kihhik,

biryerde saçma dendiğinde bundan fişek anlayacak kişi var mıdır? :him:s varsa kendi sorunu.ama pelet dediğimizde ya da mermi dediğimizde anlamayan ya da yanlış anlayan kişiyi suçlayamayız.bilmemesi normaldir.

ayrıca bu kelimeleri cümle içinde kullanılmalarına göre yargılamalıyız.yoksa tabi ki saçma kelimesinin eş anlamlıları var.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• birşeyi düzeltmemiz gerekiyor deniz fişek bu ekipmanın tüm adıdır nihayetinde sana kalibresini ve kaç numara saçma istediğini , tipini soracaktır

e onu da bir zahmet söyleyiverelim. :)

bunlar havalı tüfeklerde kullanılan şeyi saçma olarak nitelendirmemize engel değil.

eblemis nerde yahu. ;hirr;

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• arkadaşlar bu foruma yeni üye olan biri peleti bir kenera koyalım bir çok terimin anlamını bilmiyor zaten mesela ben burdan okuya okuya öğrendim bir çok şeyi peleti öğrenmesi de çok zaman almaz benim söylemek istediğim tek kelime ve tek anlamı olsun pelet inde (forum içinde) tek açıklaması olsun oda havalı silah mermisi veya mühimmatı ;kffx;

Weihrauch hw 97 k 4.5 mm. ;tufey#

• Official Post

arkadaşlar bu foruma yeni üye olan biri peleti bir kenera koyalım bir çok terimin anlamını bilmiyor zaten mesela ben burdan okuya okuya öğrendim bir çok şeyi peleti öğrenmesi de çok zaman almaz benim söylemek istediğim tek kelime ve tek anlamı olsun pelet inde (forum içinde) tek açıklaması olsun oda havalı silah mermisi veya mühimmatı ;kffx;

;d;x;.z½bay£bay`;

• deniz benim bildiğim saçma belirli bir alana yayılan mühimmat olarak adlandırılır
    çekirdek mühimmatın belirli bir hedefe giden kısmı olarak terminolojik olarak açıkladık mı sorun kalmaz
    nihayetinde forumda silah kaynak bilgi bölümü oluşturuluyor burdan ne ne demek rahatlıkla öğreniriz
    sonsuz saygılarımla

• ben bütün bunların doğruluğuna inanıyorum zaten.çekirdek hedefe giden kısımdır.fişeklerde kullanılan ve dağılan mühimmata da saçma denir.saçmanın da eleştirilebilecek yönleri var.ama bu eleştirilere karşı öne sürülebilecek yönleri diğer önerilerden hele hele mermiden ve çekirdekten daha çok.

bir kere üzerinde en çok oydaşma olan seçenek saçma'dır.foruma gelmeden önce çoğumuz buna saçma diyordu.

ayrıca saçma kelimesi peletten daha açık bir şekilde karşılar bu kavramı.amaçta zaten bu değil mi?

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• mustafa bey mesela biriyle burdan alışveriş yaptık arkadaşa dedimki telefonda 2 kutu mermide benden hediye dersek mazallah bizi etö den sorgulamasınlar bu ne mermisi diye ;avci;

• mustafa bey mesela biriyle burdan alışveriş yaptık arkadaşa dedimki telefonda 2 kutu mermide benden hediye dersek mazallah bizi etö den sorgulamasınlar bu ne mermisi diye ;avci;

kesinlikle.çok tehlikeli. ;kihhik,

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• en ince ayrıntısına kadar düşünecek olursak mermi gibi kelimeler kulak misafiri olanlar açısından yanlış anlaşılmalara sebep olabilir mermi diyceksek bence buna havalı mermisi demeliyiz ben o yüzden pelet diye ısrar ediyorum arkadaşlar tek anlamı havalı silah mermisi olmalı pelet ne diye soran olursa ;kovboys;

• mustafa abi oylamayı açık yapalım öyle daha iyi olur
    Bu konu hakkında İhtiyar ülkü abinin de düşüncelerini belirtmesini istiyoruz.

• böyle forum iyice karısacak en ıyısı hıc değıstırmeyelım ve yenı gelenler bolumune pelletin acıklaması yapalım hem onlar rahat eder hem bız.kım cıkarttı bu ısım degıstırme ısını X(

Smk B2 4.5
    Hatsan Mod 125 5.5

merak etme kardeşim senin telefonunu savcılıkdan izin almadan dinleyemezler ikincisi sende ne amaçlı olduğunu belirtirsin telefonda olur biter

• Pelet almış başını gidiyor oylamada ki ben çoktan PELET yazmaya başladım. ;şrofls;. ;şrofls;.

• havalı tüfek saçması en iyisi.Türkçemizi yabancılaştırmayalım lütfen.

• Deniz benim bildiğim saçma belirli bir alana yayılan mühimmat olarak adlandırılır
    çekirdek mühimmatın belirli bir hedefe giden kısmı olarak terminolojik olarak açıkladık mı sorun kalmaz

O zaman Fx e mermi İnce Mehmete saçma diyelim. ;şrofls;.

• Aslında bu pelletlerin esas adı "DİABOL" diye biliyorum.

Bilenler vardır elbet aramızda ama. "DİABOL" kelimesi gayet güzel.

Köksal 26.05.1984
    ANKARA A Rh (-)

ankarateam.png

• Aslında bu pelletlerin esas adı "DİABOL" diye biliyorum.

Bilenler vardır elbet aramızda ama. "DİABOL" kelimesi gayet güzel.

Valla bu daha çok karıştırır ortalığı ;rofl.;

• -Hayırlı işler abi.

-Buyur arkadaşım

-Abi pellet alacağım.

-Hay hay ne tür palet orta su mu derin su mu?

-Buyur abii!!? 8|

-Kardeşim dalmak içinmi yoksa yüzmek içinmi istiyorsun paleti? :him:s

-Yok abi ben atacağım.Pellet diyorum pellet. ;$.,

-Haa sen saçma istiyorsun tamam. ;lol; ;lol;

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam