Yeni Silahım FX Gladiatör

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • gecen hafta aldıgım FX gladyatorle ılk defa bugun atıs yapabıldım.gercekten cok gusel ve kalıtelı bır sılah.Öncelıkleboyle bır sılahı ulkemıze getırebıldıklerı ıcın katresu A.Ş ye ve mustafa abıye tesekkur ederız.Ayrıca silahı ikinci el aldıgım icin,beni gladyatörle tanıstıran bulleye enes abıye de tesekkur ederım.

Scuba tupu ıkı gun once 200 bar doldurdum. bugun baktıgımda 180 barı gosteriyordu.Bıraz sasırdım acaba kacak mı var dıye .Scuba 180 bar gelmesıne ragmen tüfege bır turlu 165-170 bardan fazlasını basamadım.Dolum aparatıyla tufegın gostergesındekı bu fark normalmıdır acaba .( scuba tupu doldurdugum yerde hıc kontrol edemedım gercı adam 200 bar dedı ama)

bursateam.png

• Şimdi ; hiç pcp sahibi olmadım ve kullanmadım. Hiç scubamda olmadı ama ben forumdan öğrendiklerimle yardımcı olmak isterim. 200 bar doldurtup sabah 180 le karşılaşmanız çok normal. Tüp dolum esnasında ısınır ve buda barın yüksek gözükmesini sağlar. Tüp soğudukça gerçek dolum basıncını göstermeye başlar. Yani tüpünüzde kaçak yok.Ancak bazı arkadaşlar tüpe 210-220 bar arası bastırıyorlar soğuyunca 200 barı görebilmek için. İkincisi tüpünüzde 180 bar varken silahınıza maksimum 170 bar basabilirsiniz. Bunun sebebi dolum valfinin 10 barlık basınçla açılmasıdır. Tüfek 170 bara çıktıktan sonra arada valfi açacak 10 barlık basınç kalmadığı için dolum devam etmez. Yazdıklarımı kesinlikle ukalalık olarak algılamayın. Amacım forumun ne kadar zengin ve öğretici olduğunu göstermekti. Aramayı biraz daha fazla kullanırsak çok şeye ulaşabiliriz. Yeni tüfeğinizde hayırlı olsun. Saygılarımla

• Forumu takibiniz, bilgileri algılamanız,ve türkçe ifadeniz mükemmel tebrikler

• +1 ya da al bi o kadar da benden xaupau doğru teşhis koymuş bence

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• hiç pcp sahibi olmadım.Hiç scubamda olmadı.

;( yapma abi.böyle dokunaklı konuşma.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• ;şrofls;. Olmadı ama olacak. En azından karamsar değilim. ;lol; Ve o gün geldiğinde silahını tanıyan biri olarak çıkacağım karşınıza #hims;#taban^l

• bir zamanlar fakir ama gururlu bir genç vardı hatırlıyor musun?
    muhaha

• gerçekden formu tebrik ederim doğru bilgiyi almak isteyen alıyor daha yaşamadan tecrube etmeden bütün bilgilere sahip olmuşsunuz. tebrik ederim saygılar sunarım

• Asıl teşekkürü ben ederim hepinize. Siz olmasaydınız, paylaşmasaydınız nasıl öğrenebiliriz ki. Sonsuz saygılarımla. ;d;

• Çok isabetli karar vermissin kardes hayirli ugurlu olsun,tüfegini her gecen gün tanikca koltuklarinin arasina en büyüklerinden 2 tane diyarbakir karpuzu sigacagina adim gibi eminim ;şrofls;.;tacli# ben suan icin scuba tüp ile takilamiyorum,tüpümde yok,arkadasim dükkanini daha acmadi onu bekliyorum beles doldurmak icin ;şrofls;. scuba tüp alirmiyim belli deyil :him:s 645 cc tüp hacmi var,tüp bitmeden ben bitiyorum ;şrofls;. fx pompa ile rahatim degmeyin keyfime :rolleyes:

• hayırlı olsun kazasız belasız atışlar.

pompa veya sukuba üzerindeki basınç kadranı ile silah üzerinde bulunan basınç kadranı farklılığını verdiğim linkteki videonun sonunda izah ediyor.
    gazların basıncı sıcaklık ile doğru orantılı olarak değişir.sukuba tüpünü doldururken gaz malekülleri birbirlerine çok şiddetli çaptığı ve sürtündüğü için tüp içi sıcaklıkta artma olur.manometredeki değer 200 bar basıncı o gaz sıcaklığında, o anlık gösterir ve tüp içerisindeki gaz soğumaya başladığında ise basınçta düşme görülür.bence en sağlıklı yöntem dolum yapılırken yavaş gaz aktarılması ve tüp soğuduktan sonra tekrar gaz ilavesidir.burada bahsedilen basınçlar gerçekten çok tehlikeli boyutlardadır.mümkün olduğunca dikkatli olalım.unutmayınki yangın söndürme cihazlarındabile 17-30 bar arası basınç var.bunlardan birtanesi öğrencinin elinde patladı bağırsaklarına kadar parçalanarak vefat etti...aman dikkat!

http://www.metacafe.com/watch/…ZTR-jGs/fx_airguns_pompa/

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• Hayırlı olsun gladiator çok güzel bir seçim ;d; Allah kaza bela vermesin güle güle kullanın

FX Gladiator .22cal , BSA 8-32x44 SWF
    Weihrauch Hw 97K .22cal

• Güle güle kullanın iyi ve rezervi bol bir tüfek almişsınız,iyi bir seçim. g;$i ;d;Bir de tüp edinirsen değme keyfine.

• yaptığınız seçim için tebrik eder kazasız belasız mutlu günlerde kullanmanızı dilerim allah olmayanlara da nasip etsin.

• herkeze ıyı dıleklerınden dolayı cok tesekkur ederım allah herkese nasıp eder inş.Gercekten cok kalıtelı sılahlar,,

bursateam.png

• Yeni tüfeğinizi güle güle kullanın,pompa kısmen işinizi görecektir.Tüp derseniz 300 barlık bir tüp düşünün derim, bu durumda her zaman rahat dolum yaparsınız.Emniyet sınırlarına dikkat etmekte çok yarar var.Hayırlı olsun,çok yerinde bir seçim.

• hayırlım olsun. ;şrofls;.

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png