diana 52, Bushnell Legend 5-15x40: dampa mount?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar,

Straightshooters iki yıl önce Bushnell Legend 5-15x40'ı heavy recoil listesinde 52'ye uygun dürbünler arasında listeliyordu. Ben de bu dürbünden 52 için bir tane edindim.

Daha önceki dürbünlerim iki ayaklı mount'larla 52 üzerinde durmadığından Legend için bir de Diana'nın orjinal tek parça mount'unu aldım. Dürbün kayması problemi ortadan kalktı.

Bu sene Straightshooters dürbünü medium recoil olarak nitelemeye başladı. Artık 52 için önermiyor.

Ben de dampa mount almayı düşünmeye başladım. Dürbün medium değil high recoil olsa bile dampa mount dürbün ömrünü 5-10 kat arttırıyorsa değer diye düşünüyorum.

Şu konularda fikirlerinizi beklerim:

1) High recoil bir tüfekte dampa mountla medium recoil, ya da light recoil dürbün kullanılır mı?

2) High recoil tüfekte dampa mountsuz high recoil dürbün kullanmak dürbünü yine de 5000 atış civarında kırar mı?

3) High recoil tüfekte en iyisi hem dampa mount hem high recoil dürbün mü kullanmaktır?

4) Bushnell Legend kullanmış, denemiş fikir beyan edebilecek bir arkadaşımız var mıdır?

5) Dürbün fiyatının yanında dampa fiyatının pek de fazla olmadığından dolayı iyisi mi alayım bir dampa demek mantıklı mıdır (ki geldiğim yer burasıdır)?

Teşekkürler...

• abicim siz sorduğunuz soruların cevaplarını düşünerek en son soruya ulaşmışsınız zaten. aldığınız dürbünün fiyatı dampayı hak ediyor.

• Aynen katılıyorum ve ekliyorum
    Yaylı silahta dampa şart

+1

sıpayı sağlam kazığa bağlamak lazım g;$i

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Teşekkürler arkadaşlar... Siparişimi verdim...

• Sportsmatch dampa ayağım geldi. Temiz bir işçilik. Teslimat da gayet hızlı oldu. Başka bir topicte nerde bulunabileceğini yazan Mustafa Bey'e teşekkürler. Atış sonuçlarını kısmet olur atış yapabilirsem bildireceğim.

• hayırlı olsun. kazasız belasız atışlar dilerim ;tufey#

• kıymetli arkadaşlarım dürbünleriniz hayırlı olsun ,lakin fotolarını koyun lütfen!kopyala yapıştır googleye ara dur ondan sonra,hem aldığınız zaman kaça aldınız nası aldınız hep bilgilenelim alan aldığıyla kalmasın

• Bir arkadaşım sık sık Amerikaya gider gelirdi. Yakınında Cabelas varmış. Ismarladım ordan aldı. İki sene oldu. İkiyüz küsür dolardı fiyatı. Yani straightshooters fiyatı civarında. Türkiye satılabileceği fiyatlarından epey aşağıdadır.