Nikon dürbün

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese merhaba,

Arkadaşlar Şikago'dan dün bir Nikon buckmasters 4.5-14x40 side focus BDC diye bir dürbün aldım,sanıyorum sitede ilk.İşallah hata yapmamışımdır.Leupold vx3 bulamadım.Fiyat 340 us dolar.Fikri olan var mı... ;$., BDC, bullet drop compensation demek.Saygılarımla...

FX Gladiator .22 +nikko nighteater 10-50x60+Yatagun moderatör ;keyf;
    AirArms s410 xtra FAC .22+Bushnell elite 6500 2.5-16x42 ;şrofls;.

• hayırlı olsun, skyplume'da Nikon Buckmaster mil-dot var. gayet kaliteli optikleri var. ama sanırım 25yarda altında odaklama yapamıyor. kendisi daha iyi anlatır.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Dürbün başarılı zaten Nikon kalitesi ama 25 metre altında büyük yaklaştırmada paralaks ayarı yok.Aslında 8-32 alsanız evladiyelik olurdu dürbünden kaynaklanan hata payı sıfır diyebilirim. :thumbup:

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Bilgiler için çok teşekkürler,

Aslında alırken çok alternatifim yoktu,satıcının elinde bu ölçü kalmıştı.O da allahtan daha evvel bana tavsiye edilen ölçüydü.Sanıyorum memnun kalacağım. :)

• Official Post

Ufuk bey hayırlı olsun,

Memnun kalmazsanız hiç bir kaybınız olmaz, ikinci elde kâr'ı ile satarsınız, benim size önerdiğim Leupold paralax ayarlı idi, yokmuş nasip tabki ama eğer onu bulup alsaydınız, o da yakını bulanıh gösterirdi, bir dahaki sefere daha iyi tespit yaparız.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Bu aldığım da paralaks ayarlı ama limit 50 yarda gayet güzel.Tavsiye için teşekkürler.Leupold bir tane buldum ama sanıyorum 3-9 idi, fakat gerçekten inanılmaz kaliteli ve süper net.Zaten nikon markasına bir zafım var fotoğraf makinem,normal dürbünüm vede fx dürbünüm de nikon oldu,ben çok memnunum.İşin komik yanı ayak bulamadım sizden 1 inçlik ayak siparişim olacak dönünce... :) Şikago dan saygılarım ve sevgilerimle...

• Bu aldığım da paralaks ayarlı ama limit 50 yarda gayet güzel.Tavsiye için teşekkürler.Leupold bir tane buldum ama sanıyorum 3-9 idi, fakat gerçekten inanılmaz kaliteli ve süper net.Zaten nikon markasına bir zafım var fotoğraf makinem,normal dürbünüm vede fx dürbünüm de nikon oldu,ben çok memnunum.İşin komik yanı ayak bulamadım sizden 1 inçlik ayak siparişim olacak dönünce... :) Şikago dan saygılarım ve sevgilerimle...

min. 50 yarda ise sıkıntı yaşayacağınızı üzülerek bildirmek isterim. hele yüksek büyütmelerde 45 m (50 yarda) den yakındaki hedefleri net görmeniz imkansız diyebilirim, malesef. :(

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

Nikon buckmaster 4,5-14x40 mildot bende var attığımı vuruyorum .. ;şrofls;. sadece uzak mesafede yaklaştıması biraz eksik kalıyor o nedenle nikon un 8-32 sini alın diye fikir beyan etmiştim.Kullanınca sizde hak vereceksiniz.Sadece BDC olmasa daha iyi olurdu çünkü BDC daha çok ateşli silahlarda kullanılan bir sistem ve dürbün artıkılındaki ayar yerleri sabit aralıklarla dürbüne fixlenmiş.orda bir sorun yaşayabilirsiniz mildot reticle yada FT reticle tercihi bu tip dürbünlerde PCP tüfekler için daha mantıklı oluyor.

BDC DÜRBÜN ARTIKILI

[Resim Engellendi: http://s10.directupload.net/images/090403/temp/f6rhgpr9.jpg]

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Değerli tavsiyeniz ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.Ama değiştirme şansım yok,bu sefer böyle olsung;$i...

• Merhaba. leopold marka dürbünü türkiyede satan var mı?

FX T12 Gamo 6-24X50 Dürbün

karadenizteam.png