AT44 ATIŞ İSABELİLİĞİ

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaslar at44 de atışlarımda sunu tespit ettim. 200 barda tüfek oldukca istikrarsız atışlar yapıyor ne kadar dürbünü ayarlasamda 200-150 bar arasında hedeften sapıyor.ama 150-80 bar arasında istikrarı buluyor attıgımı vuruyorum. bu normal mi? Ayarlanıp tüfegin gücünü azaltıp istikrarlı atışlar elde edilebilir mi??

• at44 ün hangi nesli olduğu önemli.malum epey nesil oldu :)

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• 150 bardan sonra sılahta bır guc artısı meydana gelıyo 200 le 150 bar arasında sıfırlanan durbunle 150 baran dan sonra usttekı dotlara atıs denk gelıyo krono sonuclerımızda bunu gosterıyo zaten

• o benim tüfekte de öyle 200 barda 80 metrede alttan 2. dota vuruyor
    160 barda ise üstten 2. dota vuruyor
    büyütme 32x
    düzettim

• arkadaslar bu istikrar olayı at44wx 10 da oldugu gibi az atış cok istikrar olarak ayarlanabilir mi

• yeni aldım ama eski nesil galiba. tüpte tahliye deligi yok. şarjör cıkaran kolu tutacak ufak delik yok o altın rengi misket gbi kolda

• aslında tüfeği 170-150 bar arası kullanmak stabilite açısından faydalı olabilir

• AT44 ile ilgili regülatör çalışması yapıldı yakın zamanda fiyat konusunda bir açıklama yaparlar.O da 150 bara ayarlı olacak bildiğim kadarıyla o zaman stabiliteyi yakalarsın

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• bir parça, şu an prototip, test edildi denendi ve gördüğüm kadarıyla gayette başarılı oldu.Fiyat ve satışı konusunda ben bir bilgiye sahip değilim.Ama acele etme şimdilik böyle kullan yakında fiyatı belli olur sanırım

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• bende at44 sahıbıyım. soyledıgınız gıbı 200 barda vurulan noktanın 150barda olanla arasında yukarı dogru fark oluyodu yanı bar dustukce guc artıyodu tezat tabı. fakat sorun 200barda cekıcın yuksek basınc karsında yetersız kalmasıymıs bu forumdan ogrendım. valfı tam acamıyodu yanı sımdı tufegımı max 180bara kadar dolduruyorum ve 30 mermı nerdeyse tam stabıl kullanıyorum daha fazlada atabılır ama stabılıte duser. tufegı bu sekılde kısıtladım ve gayet memnunum denemenızı onerırım.

STRIKKER WORTEX

• AT 44 ; 180 ila 50 bar arasında mükemmel sapmasız bir tüfek.Çok denedim bu bar aralarında çok stabil.Evanix dahi bu kadar isabetli değil. Kuvvet ve mesafe olarak ta Eva kuvvetli fakat AT 44 son derece isabetli.Sn Mustafa Bey de her zaman için güç her şey değildir diye söylemiştir ve kesinlikle doğrudur.Regülatörlü silahlar daha istikrarlıdır ,ilk ve son atışlar arasında çok fark yoktur diye okudum bu konunun cahiliyim,ancak o zaman da ilk 20-30 atış çok kuvvetliydi olayı ortadan kalkıyor hep aynı olması bı yerde guzel ama mesela ben her full dolum sonrası o kadar guç alıyorum ki tüfekten;regülatörlüde bunu alamıcam mesela.Herneyse tüfekle bence oynamayın son derece iyi kanımca.Bahtiyar bey ile geçen hafta görüştüm,6. ayda 2 yeni model PCP çıkacağını söyledi.Daha uzun namlulu olacakmış ancak ilk etap iç piyasayaya düşünmüyorum dedi her ikisinden birer tane talibim istiyorum dedim.Eğer alabilirsem burada sizlerle paylaşırım dostlarım.Bu arada pcp tüplerin içinde yağ,toz ve pas bulunduguna dair yazılar da okudum,doğrudur ancak bu zamanla havadan ve scuba tupunun içindeki tortudan oluşmaktadır,sinir oldum ve 3 adet tüfeğin içine giren kısımdan pirinç vidasından söktüm,sıfır tüplerde hiç birşey göremedim ama benım kullandıgımda vardı.Demek ki zamanla temizlemek te gerekiyor neyse çok uzattım,herkese iyi eğlenceler. ½bay£bay`;

• Aynı durum benim crossman 2100 için de geçerli, 3 pompada 20m den 10 kuruşu vurabiliyorum fakat pompa sayısı arttıkça vurmak zorlaşıyor.

• 180 barda dürbünü sıfırlayın ben öyle yaptım sonraki dolumu tam 200 bar değilde 190 - 200 arasında bırakın ilk 3 saçmada sapma olabilir... kendi tüfeğimde böyle yaptım birde moderatör içindeki alimünyum parçaları çıkarın bu parçaların atış istikrarını etkilediğini kendi tüfeğimde gördüm.. şu an için atışından mekaniğine kadar herşeyi sorunsuz denemenizi tavsiye ederim