FX 'ler Pellet seçmiyor.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Tüm havalı silah severlere selamlar,

Dün FX-Gladyo ile apartmanın garajında 80 kadar atış yaptım. (tabii garajda araba yoktu :) ) Tabii denemek için değişik pelletler kullandım. Atışların çoğu min. güçteydi. arasıra Orta ve Tam güçte de attım ve şunu fark ettim; Daha önce benim Diana 54 ile atış yaptığım, Diana High Power (Rastat) pelletler farklı dürbün sıfırlaması gerektiriyordu. FX te ise bu fark etmiyor. İster FX pellet kullanın ister Diana Rastat, ister daha başka hepsinde de pelletler, 16 m'den aynı noktaya vuruyor. Sadece namlu girişindeki O-ring'e zara vermesin diye Düz uçlu pellet kullanmadım. Yaklaşık 80 atışın sonunda da Monometre 180 bardan 150 bara düştü. Bu silah havalı kullanmıyor adeta kokluyor :) Bu arada şunu da belirteyim, Benim kullandığım pelletlerin tamamı kaliteli pelletti yani üzerlerinde çapak falan yoktu. Başka biri kalkıpta dandik pellet kullanırsa ne olur bilemem.

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• benim t12 dede fx palletle 10 mt de sıfırlama yaptım sonra crosman hollowpoint ile bakalım neresine vuracak diye atış yaptım ve sonuç ikiside aynı yere vurdu yani fark yok. mesafe 10 mt oldugundan düşme felan gibi ihtimal olmasına imkan yok bu sbebden aynı çıktılar uzun mesafede fark düşmeden dolayı kesin çıkacaktır çünkü fx 16 grn croman 14 grn. saygılar

• düşme konusunda ağırlık yanısıra BC'nin önemi büyük, örneğin önceki yaz hw100 ile gamo promagnum ile sıfırlama yapmıştım, mesafe 120-130m vardı, daha sonra Diana HighPower attım 21,1g olmasına rağmen yaklaşık aynı yeri vurduğunu gördüm :!:

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Ben de bir zamanlar JSB Exact ile yaptığım sıfırlamadan sonra Dynamic attım: vuruş noktası değişmedi. Predator attım: gene aynı. (Mesafe 50 metre idi).
    Bir ara elime geçerse H&N Barracuda (Diana Hi-Power) deneyeceğim.

S&W 686-6

• Official Post

Arkadaşlar 100 metrelere kadar 900 fps ve üzeri silahlarda küçük pelet ağırlık farkları vuruş noktasında fazla bir değişiklik yaşanmaz oysa Pistonlu (yaylı) silahlarda 50 metrede bile ciddi farklılıklar gözlenir çünkü biri 33 - 38 fp/lbs enerjiye sahip iken yaylılar 10 - 22 fp/lbs gibi düşük enerjilere sahiptir.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Arkadaşlar 100 metrelere kadar 900 fps ve üzeri silahlarda küçük pelet ağırlık farkları vuruş noktasında fazla bir değişiklik yaşanmaz oysa Pistonlu (yaylı) silahlarda 50 metrede bile ciddi farklılıklar gözlenir çünkü biri 33 - 38 fp/lbs enerjiye sahip iken yaylılar 10 - 22 fp/lbs gibi düşük enerjilere sahiptir.

Evet çok doğru,ben bizzat denedim.Diana'da 60-65 mt.de,pelet ağırlığı değişince isabet noktası da değişiyor.Pcp de daha ileri mesafelerde pek sapma olmuyor.Birde AT 44 te Diana ve H/N Baracuda kullanamıyorum;şarjör eni kısa olduğundan bu bahsettiğim peletlerin ucu ileri çıkıyor (diğerlerine göre daha uzun pelet) ve kurarken peletin önü traşlanıyor,takıntı yapıyor. g;$i Buda beni sinir ediyor. X(

• Aslında konu saptı. Benim anlatmak istediğim şuydu; Diana Rastat yada diğer adıyla H&N baracuda yaylılarda (Yada bendeki Diana 54'te) 15 m'de bile çok farklı bir noktaya vuruyordu. Ama sadece bu pelette oluyordu. FX'te bu durum olmadı. Diğer pelletlerle aynı noktadan vurdu. Demek istediğim buydu.

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.