Silahı Kullanmayacağınız zaman nasıl bırakıyorsunuz ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selam Arkadaşlar,

Mustafa bey tarif etmişti, Eğer silahı kullanmayacaksan tetiğini kurulu bırakma. Yayının gücü zayıflamasın dedi ve Kurma kolunu çektikten sonra bir eliyle kurma kolunu tutarak diğer eliylede tetiği düşürerek kurma kolunu yavaşça bırakmıştı. Bunu yapıyorum. Ancak merak ettiğim bir husus var. Bu işlemi yapmakla, tetiği düşürmüş olarak (tekrar namuya mermi sürmeden) silahı bu şekilde bırakmak arasında fark olmaması lazım. (aynı şey diye düşünüyorum) Doğru mu düşünüyorum acaba ?

Ayrıca Silahı emniyete alıp, üstünde takılı olarak şarjör ve namluda mermi de bırakmıyorum. Ne olur ne olmaz diye. Başka yapılması yada yapılmaması gereken bir şey var mı bildiğiniz ve tavsiye edebileceğiniz ?

Teşekkür ederim.

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• Ben atışlardan sonra silahımı evde saklarken;
    - Tüpünü kesinlikle dolu tutuyorum
    - Legia (gri olan) sprey yağ ile inceden siliyorum
    - Silahı kurulu vaziyette asla bırakmıyorum
    - Serin bir yerde ve yatay olarak saklıyorum (yatay ya da dikey tutmanın farkı var mıdır bilmiyorum)

Ya da aşağıdaki linkde olduğu gibi sökerek de saklayabilirsiniz ;şrofls;.

http://www.airgunturk.com/hava…detayl-inceleme-ve-bak-m/

• "yatay ya da dikey tutmanın farkı var mıdır bilmiyorum"
    namlu içinde kalan artık maddelerin hava/iğne portuna kaçmaması olabilirmi?

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• Official Post

Yatay durması her zaman için avantajlı ve zararsızdır, dik pozistonda port açıksa namlu baca gibi hava geçişi sağlar ve havadaki nem namlu içinde yoğunlaşarak korozyona yol açabilir.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Evde aklı erecek kadar büyük bir çocuğunuz var ise her türlü silahı tetik kilidi artı kilitli dolapta tutmanızı ve silah ile cephaneyi mutlaka ayrı yerlerde bulundurmanızı tavsiye ederim. Herşeyden önce sevdiklerimizin güvenliği. Hatta yapı marketlerde satılan şifreli küçük kasalardan alıp cephaneyi ve küçük silahları bu kasada kilitli tutmak en sağlıklısı.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Ankara rutubetli olmamasına rağmen ben silahın kutusu içine 3-5 adet sanırım silica (rutubet alıcı) elektronik eşya kutularından çıkan küçük poşetlerden koyuyorum. herhalde rutubet konusunda işe yarıyordur.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png